Farkındalık ve Nefes Pratikleri

Atölyenin Amacı:
Sağlıklı ve sürdürülebilir bir iş hayatı için zihni geride bırakarak; sandalye yogası, nefes ve meditasyon teknikleriyle içinde bulunduğumuz “An”a odaklanabilmek.

Atölyenin Faydaları:
Esneyen ve güçlenen bedende nefes daha özgürce akıyor ve nefes kapasitemiz artıyor. Rahatlayan bedenle beraber zihin de gevşiyor. Olanla olduğu gibi kalabiliyoruz. Yoga pratiği ve nefes çalışmaları aracılığıyla içinde bulunduğumuz “An”ın daha çok farkına varmaya başlıyoruz. Günlük hayatta hareketi kısıtlı olan omurga her yöne doğru hareket ediyor. Yoga pozları sayesinde esnek, güçlü,sağlıklı ve genç bir omurgaya sahip oluyoruz. Kaslardaki gerginlik azalıyor, kemikler güçleniyor. Organlar daha sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getiriyor. Hareket etme gücünü ve hareketlerin neden olduğu hisleri fark etme cesaretini kazanıyoruz. Bedenimizde açılan alanla beraber aslında zihnimizin ve ruhumuzun zor zamanlara dayanma kapasitesini artırıyoruz.

Atölye İçeriği
Yaşam Enerjisi; Nefes ve Nefes Pratikleri
Teoride Yoga Öğretisi ve Farkındalık Bilimi
Sandalye Yogası ve Farkındalık Pratikleri
Meditasyon pratikleri

Kazanılacak Yetkinlikler

Ani ve tepkisel davranışların azalmasının sonucunda daha kolay öfke kontrolü
Hayatın içindeki zor zamanlarla sakin bir şekilde başa çıkabilme gücü
Endişe, kaygı, korku benzeri hislerin azalması
Kendimizi iyiye doğru yeniden programlama özgürlüğü

Süre: 1 gün
Saat: 10.00 – 17.00
Gün: Cumartesi

Katılım Bedeli
Üye: 300 TL
Misafir: 400 TL

Eğitmen : Gönenç SILAY’00

Gönenç Sılay; Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra bir süre İspanya’da yaşadı. İstanbul’a döndükten sonra 11 yıl boyunca Eczacıbaşı Vitra, Zara ve son 8 yılı Akbank Genel Müdürlük’te olmak üzere profesyonel iş hayatı içerisinde yönetim kadrolarında çalıştı.

2010 yılında tanıştığı yoga sayesinde sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirdi ve hatırladığı zaman onu gülümseten bir doğum tecrübesi yaşadı.

Yoga onun için hem matın üzerinde hem de hayatta kendi özüne yaptığı ve onu her daim sarmalayan, şaşırtan, heyecanlandıran , dönüştüren bir yolculuk… Yoga pratiği ve bu pratiğin ardındaki felsefe sayesinde evrenle bütünleştiğini ve huzur bulduğunu hissediyor. Önünde hala gidecek uzun bir yol var, ama şimdiden hissettiği dinginlik onu daha iyi bir insan yaparken, hayatını da anlamlandırıyor ve bir yoga uzmanı olarak deneyimlediği bu dinginlik hissini paylaşmak istiyor. 2012 yılından bu yana Yogaşala Bağdat Caddesi, İstanbul Doğum Akademisi Bağdat Caddesi’nde hatha, vinyasa ve hamile yogası dersleri; aynı zamanda özel ve grup yoga dersleri veriyor. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde ” Farkındalık ve Nefes Teknikleri Atölyesi ” düzenliyor. Aldığı uzun soluklu eğitimlerle beraber şimdiye kadar aralarında Elena Brower, Seane Corn, Carlos Pomeda, Dylan Bernstein gibi uzmanların olduğu yoga atölyelerine katıldı.

Aldığı Eğitimler:

2019 – Plum Village Budist Manastırı Yaz İnzivası ( Bordeaux, Fransa )
2018 – Ayurveda’nın Temelleri ( Ürün Kurtiç – İstanbul )
2017 – 150 saat Yoga Terapi Uzmanlık Eğitimi ( Hart Lazer – İstanbul )
2016 – 150 saat Terapi Yaklaşımlı İleri Seviye Yoga Uzmanlaşma Programı ( Hart Lazer – İstanbul )
2015 – 300 saat OM Yoga Uzmanlaşma Programı ( Cyndi Lee – Berlin )
2014 – Yogaşala Mentorluk Programı ( Sandrine Kamhi – İstanbul )
2013- 70 saat Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı ( Şaylan Yılmaz – İstanbul )
2013 – 32 saat Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programı ( Yogakids – İstanbul )
2013 – 150 saat İleri Seviye Yoga Uzmanlaşma Programı ( Mey Elbi, Naz Şarman, Sinem Er – İstanbul
2012 – 200 saat Temel Yoga Uzmanlaşma Programı ( Mey Elbi – İstanbul )

6 Haziran online ödeme için tıklayınız…