Farkındalık ve Nefes Pratikleri

Atölyenin Amacı:
Sağlıklı ve sürdürülebilir bir iş hayatı için zihni geride bırakarak; sandalye yogası, nefes ve meditasyon teknikleriyle içinde bulunduğumuz “An”a odaklanabilmek.

Atölyenin Faydaları:
Esneyen ve güçlenen bedende nefes daha özgürce akıyor ve nefes kapasitemiz artıyor. Rahatlayan bedenle beraber zihin de gevşiyor. Olanla olduğu gibi kalabiliyoruz. Yoga pratiği ve nefes çalışmaları aracılığıyla içinde bulunduğumuz “An”ın daha çok farkına varmaya başlıyoruz. Günlük hayatta hareketi kısıtlı olan omurga her yöne doğru hareket ediyor. Yoga pozları sayesinde esnek, güçlü,sağlıklı ve genç bir omurgaya sahip oluyoruz. Kaslardaki gerginlik azalıyor, kemikler güçleniyor. Organlar daha sağlıklı bir şekilde görevlerini yerine getiriyor. Hareket etme gücünü ve hareketlerin neden olduğu hisleri fark etme cesaretini kazanıyoruz. Bedenimizde açılan alanla beraber aslında zihnimizin ve ruhumuzun zor zamanlara dayanma kapasitesini artırıyoruz.

Atölye İçeriği
Yaşam Enerjisi; Nefes ve Nefes Pratikleri
Teoride Yoga Öğretisi ve Farkındalık Bilimi
Sandalye Yogası ve Farkındalık Pratikleri
Meditasyon pratikleri

Kazanılacak Yetkinlikler

Ani ve tepkisel davranışların azalmasının sonucunda daha kolay öfke kontrolü
Hayatın içindeki zor zamanlarla sakin bir şekilde başa çıkabilme gücü
Endişe, kaygı, korku benzeri hislerin azalması
Kendimizi iyiye doğru yeniden programlama özgürlüğü

Tarih: 28 Eylül 2019
Süre: 1 gün
Saat: 10.00 – 17.00
Gün: Cumartesi

Katılım Bedeli
Üye: 300 TL
Misafir: 400 TL

Eğitmen : Gönenç SILAY’00

Gönenç Sılay; Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra bir süre İspanya’da yaşadı.  İstanbul’a döndükten sonra 11 yıl boyunca Eczacıbaşı Vitra, Zara ve son 8 yılı Akbank Genel Müdürlük’te olmak üzere profesyonel iş hayatı içerisinde yönetim kadrolarında çalıştı.

2010 yılında tanıştığı yoga sayesinde sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirdi ve hatırladığı zaman onu gülümseten bir doğum tecrübesi yaşadı. Doğum sonrası Mey Elbi’den 200 saatlik temel yoga uzmanlık programı; Mey Elbi- Naz Şarman – Sinem Er’den 150 saatlik ileri seviye yoga uzmanlık programını; Yogakids’den 32 saatlik çocuk yogası ve Şaylan Yılmaz’dan 70 saatlik hamile yogası uzmanlaşma programlarını aldı. YogaŞala’nın mentorluk programı kapsamında Sandrine Kamhi ile çalıştı. 2015 yılında; Berlin’de Cyndi Lee ile 300 saatlik OM Yoga uzmanlaşma programını tamamladı. 2016 yılında Yogaşala’da Hart Lazer ile 150 saatlik terapi yaklaşımlı ileri seviye uzmanlaşma programını tamamladı. 2017 yılında yine Yogaşala’da Hart Lazer ile 150 saatlik Yoga Terapi uzmanlık eğitimini bitirdi. Aynı zamanda şimdiye kadar aralarında Elena Brower, Seane Corn, Carlos Pomeda gibi önemli uzmanların bulunduğu birçok yoga atölyesine katıldı.

Yoga onun için hem matın üzerinde hem de hayatta kendi özüne yaptığı ve onu her daim sarmalayan, şaşırtan, heyecanlandıran , dönüştüren bir yolculuk… Yoga pratiği ve bu pratiğin ardındaki felsefe sayesinde evrenle bütünleştiğini ve huzur bulduğunu hissediyor. Önünde hala gidecek uzun bir yol var, ama şimdiden hissettiği dinginlik onu daha iyi bir insan yaparken, hayatını  da anlamlandırıyor ve bir yoga uzmanı olarak deneyimlediği bu dinginlik hissini paylaşmak istiyor. 2012 yılından bu yana Yogaşala Bağdat Caddesi, İstanbul Doğum Akademisi Bağdat Caddesi’nde hatha, vinyasa ve hamile yogası dersleri; aynı zamanda özel ve grup yoga dersleri veriyor ve kurumsal atölyeler düzenliyor.

28 Eylül online ödeme için tıklayınız…
19 Ekim online ödeme için tıklayınız…