Meditasyon ve Oryantasyon II

Hep kalbimde olan, sembolik ücretli eğitimlerin 2.si; umarım buluşuruz.

Meditasyon ve Oryantasyon II, Organic Intelligence Protokolü Yaklaşımıyla

[Bu Eğitim, Sepin’in mentörlük ilişkisi çerçevesinde çalıştığı Organic Intelligence® kurucusu Steven Hoskinson ve Organic Intelligence tarafından desteklenmektedir.]

İçinde yaşadığımız bu Antroposen döneminde, Doğa’dan kopuk ve kabilemiz olmadan yaşadığımız şehir hayatında, Oryantasyon’u sekteye uğramış fizyolojilerin, – bizlerin –  binlerce sene önce yaşamış insanlar gibi rahatlıkla meditasyona oturabileceği bir yanılsama.

Sepin, bu çalışmada, katılımcılara Meditasyon’un günümüzdeki en önemli ayağı olan “Oryantasyon”u, Stephen W. Porges’ın Polivagal Teorisi çerçevesinde, pratik yaparak ve teorisini anlatarak öğretecek.

Bu Eğitim, öğrencilerin, meditasyona, travma açısından güvenli bir şekilde giriş yapması ve “Oryantasyon”u incelikleriyle öğrenmesi amacıyla tasarlanmıştır ve bu modülün devamı olan eğitimler, aynı anlayışın desteklediği Meditasyon tecrübesini derinleştirmek amacıyla, olan biteni deneyimleme kanallarından diğerlerini (İmge, Beden Duyumu, Anlam ve His) ve bunların Meditasyon’la ilişkisini konu edecektir.

Saat: 19.00 – 21.30

Katılım Bedeli
Üye: 50 TL
Misafir: 70 TL

Sepin hakkında:

Üsküdar Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu.

Ortağı olduğu girişim sermayesi fonundan (Turkven Private Equity) 2014’te ayrıldı. Halen kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı.

Noa, Kirpi ve Sarı adlı çocuk kitabının yazarı. Ölüm konulu 2. çocuk kitabı yakında çıkıyor.

Sepin, sinir sistemi, fizyoloji bilimi ve bilgelik, ölüm, yas ve doğaya, yani insan olmaya dair öğrendiklerini, hücresinden bildiklerini ve artık hatırladıklarını, çalıştığı farklı protokoller çerçevesiyle, grup dinamiğine ve yaş grubuna uygun olan şekilde aktardığı çalışmalar yapıyor; bu çalışmalar ya grup eğitimleri ya da bireysel seanslar olarak gerçekleşiyor.

Sepin’in bire bir beraber çalıştığı hocalar ve terapi sistemlerinin başlıcaları şunlardır:

– Doğa [Dağlar, Sular], Ölüm, Yas

– Stephen Jenkinson
– Steven Hoskinson & Organic Intelligence Protokolü
– Kathy Kain & Stephen Terrell: Somatik Dayanıklılık ve Regülasyon; Erken Travma
– Stephen Terrell: Gelişimsel Travma
– Erich Schiffmann: Yoga ve Meditasyon

Sepin’in üzerine sesli düşünmeyi sevdiği konular: ölüm, yas, gerçek, bilgelik ve özgürlük.

Sepin, her eğitiminde, katılımcılara, her haftaki dersin gidişatına göre doğaçlama olarak belirlediği ve adına “Oyuncak” dediği özel pratikler önerir.

Sepin, danışanın sistem kapasitesinin izin verdiği hız ve ölçüde çalışmalarla, sinir sistemi işleyişini kaotik fazdan düzenli ve kontrol edilebilir faza çekmeye yönelik bir klinik protokol ve teori olan Organic Intelligence® uygulayıcısı. Organic Intelligence’ın uluslararası mentor ve moderatör ekibi içinde yer alıyor. Ayrıca kurucusu Steven Hoskinson’la düzenli bazda ve mentor ilişkisi çerçevesinde çalışıyor. Organic Intelligence Protokolü’nü hayatına ve bütün eğitimlerine dahil ediyor.

Die Wise ve Come of Age kitaplarının yazarı, aktivist, çiftçi Stephen Jenkinson’ın çalışmalarına katılıyor ve kendisinin Türkiye’deki çalışmalarını organize ediyor.

Stephen Terrell ve Kathy Kain ile Regülasyon, Somatik Dayanıklılık ve Erken Travma Eğitimi; Stephen Terrell ile Gelişimsel Travma Eğitimi devam ediyor.

Eline Snel’in kurduğu “Academy for Mindful Teaching – AMT”nin Türkiye Ortağı ve Eğitim Koordinatörü, AMT’nin 7 kişiden oluşan uluslarası eğitmen takımında. Eline Snel’in bütün profesyonel eğitimleri Türkiye’de Sepin tarafından verilmektedir.

Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin ve Oyun Oynama Sanatı gibi önemli ebeveynlik kaynaklarının yazarı, gelişim psikoloğu Aletha Solter ile çalıştı ve Aletha Solter’in Aware Parenting Enstitüsü Eğitmenleri arasında.

Online ödeme için tıklayınız…