Ebeveyn & Çocuk (6-12 Yaş) Yogası

Yogayı birçok kimse öze dönüş yolculuğu olarak tanımlıyor. Masumiyetin kaybolmadığı çocukluk dönemine bir yolculuk belki de… Yoga kişiyi beden, zihin ve ruh bütünlüğü içerisinde ele alıyor, ve kendi yolunda gelişebilmesi için cesaretlendiriyor; ona güç veriyor. Ses ve hareket hepimizin öğrenme kapasitesini arttırıyor. Hep daha hızlı koşmaya programlandığımız bu dünyada genellikle çocuklarımızı da bizimle beraber koşmaya zorluyoruz. “An” da olmanın memnuniyetini görmezden gelmeye eğilimliyiz çoğu zaman. Yazar Jonathan Safran Foer; mutluluk peşinde koşarken memnuniyeti elimizden kaçırıyoruz diyor. Hepimizin yavaşlamaya; zaman zaman durmaya ihtiyacımız var. Yoga pratiği bizim dinginliğin içinde oyunu; hareketin içinde huzuru bulabilmemize olanak veriyor.
‘Aile Yogası ‘ atölyesinde kendiniz ve çocuğunuz için “ An’da Kalma Zamanı “ yaratabilirsiniz.

Atölye İçeriği :
Nefes çalışmaları
Partnerli pozlar ve oyunlar içeren yoga pratiği
Meditasyon pratikleri

Süre: 1 gün
Saat: 11.00 – 12.30
Gün: Pazar

Katılım Bedeli
Üye: 125 TL
Misafir: 150 TL

*Katılım bedeli bir yetişkin ve 1 çocuk için paket fiyattır.

Eğitmen : Gönenç SILAY’00
Gönenç Sılay; Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra bir süre İspanya’da yaşadı. İstanbul’a döndükten sonra 11 yıl boyunca Eczacıbaşı Vitra, Zara ve son 8 yılı Akbank Genel Müdürlük’te olmak üzere profesyonel iş hayatı içerisinde yönetim kadrolarında çalıştı.
2010 yılında tanıştığı yoga sayesinde sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirdi ve hatırladığı zaman onu gülümseten bir doğum tecrübesi yaşadı. Doğum sonrası Mey Elbi’den 200 saatlik temel yoga uzmanlık programı; Mey Elbi- Naz Şarman – Sinem Er’den 150 saatlik ileri seviye yoga uzmanlık programını; Yogakids’den 32 saatlik çocuk yogası ve Şaylan Yılmaz’dan 70 saatlik hamile yogası uzmanlaşma programlarını aldı. YogaŞala’nın mentorluk programı kapsamında Sandrine Kamhi ile çalıştı. 2015 yılında; Berlin’de Cyndi Lee ile 300 saatlik OM Yoga uzmanlaşma programını tamamladı. 2016 yılında Yogaşala’da Hart Lazer ile 150 saatlik terapi yaklaşımlı ileri seviye uzmanlaşma programını tamamladı. 2017 yılında yine Yogaşala’da Hart Lazer ile 150 saatlik Yoga Terapi uzmanlık eğitimini bitirdi. Aynı zamanda şimdiye kadar aralarında Elena Brower, Seane Corn, Carlos Pomeda gibi önemli uzmanların bulunduğu birçok yoga atölyesine katıldı.
Yoga onun için hem matın üzerinde hem de hayatta kendi özüne yaptığı ve onu her daim sarmalayan, şaşırtan, heyecanlandıran , dönüştüren bir yolculuk… Yoga pratiği ve bu pratiğin ardındaki felsefe sayesinde evrenle bütünleştiğini ve huzur bulduğunu hissediyor. Önünde hala gidecek uzun bir yol var, ama şimdiden hissettiği dinginlik onu daha iyi bir insan yaparken, hayatını da anlamlandırıyor ve bir yoga uzmanı olarak deneyimlediği bu dinginlik hissini paylaşmak istiyor. 2012 yılından bu yana Yogaşala Bağdat Caddesi, İstanbul Doğum Akademisi Bağdat Caddesi’nde hatha, vinyasa ve hamile yogası dersleri; aynı zamanda özel ve grup yoga dersleri veriyor. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde ” Farkındalık ve Nefes Teknikleri Atölyesi ” düzenliyor.

 

Online ödeme için tıklayınız…