Go Atölyesi

 4000 yıllık bir öyküsü olan Uzak Doğu kökenli kadim bir strateji oyunu Go basit birkaç kural üzerine kurulu olmasına rağmen oyunda oynanabilecek oyun sayısı evrendeki atom sayısından fazladır. Sizi de bu karmaşık dünyayı keşfetmeye davet ediyoruz.

İçerik:
Atölyede nefes, grup, iki göz kuralı ve KO kuralı gibi temel kavramlar öğretilirken oyun nasıl bitirilir ve nasıl puanlanır konusu üzerinde durulacaktır. Aynı zamanda, Temel taş esir etme ve bağlama tekniklerinden bahsedilecektir. Tüm bu bilgiler her ders oynanan oyunlar içerisinde değerlendirilecektir.


Gün:
Pazartesi
Saat: 19.30 – 21.00
Süre: 4 hafta

Katılım Bedeli
Üye: 280 TL
Misafir: 340 TL

Eğitmen : Mehmet Emin Barsbey
2 dan seviyesinde Go oyuncusu ve İstanbul Go Okulu kurucusudur. Galatasaray Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Barsbey, 2. ve 3. Güney Kore Başbakanlık Kupası’nda Türkiye’yi temsil etmiş, 51. ve 52. Avrupa Go Kongreleri ile 21. ABD Go Kongresi’ne katılmıştır. Avrupa Go Federasyonu sertifikalı Go hakemi olarak 7 yıl boyunca Uluslararası İstanbul Go Turnuvası‘nda başhakem olarak görev almıştır. Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Vakfı’nda başlayan ve halen üstün zekalı çocuklarla devam ettiği atölyelerinin yanı sıra Açı Okulları’nda ve BÜMED MEÇ okullarında ders vermektedir.