Niçin Üye Olmalısınız?

Mezunlar Derneği olarak en büyük amacımız mezunlarımızın üniversite ile olan bağlarını güçlendirmek ve artan rekabet karşısında üniversitemize maddi manevi destek verebilmektir.

BÜMED üyelerine dönük birçok çalışma yapmakta ve hayatlarına katma değer katacak hizmetler sunmaktadır. Bunların başında üyelerimizin satın alma gücünü organize eden POWERBUY sistemi gelmektedir. Bu sistem dahilinde evden otomobile sigortadan eğitime birçok önemli harcama kaleminde BÜMED üyeleri önemli indirimler almaktadır.

POWERBUY sistemi içinde BÜMED üyeleri tüm PO istasyonlarında %4 akaryakıt indirimi  almaktadır.

Boğaziçi camiasına geniş sosyal imkanlar kazandıran BÜMED Sosyal Tesisleri ve BURCBeach ile yaşamınıza hareket katmanızı sağlıyoruz. Restoran, yüzme havuzu, spor merkezi, sauna ve masaj üniteleri, tenis ve squash kortları ile Kilyos’ta sizi adeta bir tatil yöresi gibi kucaklayan uzun kumsalımızla size keyif dolu saatler vaat ediyoruz.

Sadece üyelerimiz buradaki sosyal tesislerimizden yararlanma hakkına sahiptir. Misafirleriniz sizinle birlikte gelmek kaydıyla ve misafir ücreti ödeyerek tesislerimizden yararlanabilirler. Tenis-squash kortları, fitness center, sauna, havuz, restoran vb. birimlerden günlük kullanım ücreti ödeyerek yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz yıllık spor abonmanlıkları da alabilirsiniz.

Mezunlar arasındaki iletişimin tüm camiamız için verimli olabilmesini sağlamak, günümüz trend ve teknolojilerine uygun bir iletişim platformu oluşturabilmekle mümkün olabilecektir. Bu nedenle sosyal medyada camiamızı bir araya getiriyoruz. Facebook (bumedofficial sayfası)Twitter (bumedofficial)Linkedin (bumed) camiadan ve BÜMED’den haberlerin sosyal medyada yer almasını sağlıyor. Ayrıca yalnızca Boğaziçi Üniversitesi mezunların üye olabildikleri Boğaziçi Network online platformu diğer mezun ve BÜMED üyeleri ile kolaylıkla iletişim kurma rahatlığı sağlıyor.

Üyelerimize iki ayda bir Boğaziçi Dergisi’ni ücretsiz olarak göndermekteyiz. Dünya gündeminden sanata, siyasetten ekonomiye birçok farklı konuya Boğaziçili bir bakış getiren Boğaziçi Dergisi okuyucularını hem camia hem üniversite hem de dünyadaki gelişmelerle ilgili başka yerde bulunamayacak haberler veriyor.

Üyelerimiz dışarıya kitap almak istedikleri takdirde üniversite kütüphanesinden %50 indirimli olarak yararlanabilirler.

Ayrıca BÜMED’in düzenlediği etkinlikler, akademik faaliyetler, tesislerimizde düzenlenen seminerler, yıl boyu düzenlenen 70 farklı etkinlik ile 40 ı aşkın atolye, bünyemizde oluşturulan özel gönüllü ve sektörel gruplar ile de sizlere zengin ve eğlenceli bir dünya sunuyoruz.

Profesyonel çalışan kadromuz ve üç yıllık bir süre için seçilen ve gönüllü çalışan üyelerden oluşan Yönetim Kurulumuz ile tüm faaliyetlerimizi şeffaf bir şekilde yürütüyor, kapılarımızı sizlere her zaman açık tutarak tüm ihtiyaçlarınıza çözüm getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca gönüllü üyelerimizin yer aldığı birçok farklı projeye destek veriyor ve gönüllülerimizden destek alıyoruz.

2005 yılında Ulusal Kalite Ödülü ile ödüllendirilen bu çabalarımız, Boğaziçi camiasının siz değerli üyeleri ile aramızdaki bağı günden güne daha da güçlü kılıyor.