NSP Method – Kendine Koçluk

Düşünmek, karar vermek, uygulamak adına beyinde neler oluyor?
İnsanın önce kendini yönetmesi gerektiği her liderlik programında tekrarlanır,
kendi davranışlarının nedenini bilmek ve altında yatan ihtiyaçların farkında olmak,
Beyin… Senin öykün…
Nöroplastisite nedir, koçlukla ilgisi nedir?

Beynimizin temel çalışma prensiplerini bilmek koçluk için bize nasıl yardımcı olur?

Kendinizi upgrade edebilir misiniz?
Beynin nasıl işlediği üzerine konu uzmanı Nörolog Dr. Timur Yılmaz’ın katkılarıyla gerçekleşecek deneyimle beklenmedik soruları kendinize soran ilk siz olun.

Kendi stratejilerinizi geliştirebilmenin birinci yolu davranış profilinizi iyi bilmek, kabullenmek ve yönetebilmekle başlar. Hayatınızın dengeli, uyumlu, anlamlı olmasına ve sizin başarılı ve doymuş hissetmenize destek verir. Her insan her gün bir seviyede bunu yapsa da bu metot ile en maksimum faydayı görebilecek, kendinizi daha iyi  tanıyacak, güvenecek ve yeni bakış açıları kazanacaksınız.

Yeni fırsatlar yaratmanıza yardımcı olacak bir “kürek”  ile “denge” ve “odakla”  yola çıkacaksınız.

 Seminer içeriği:

Kişisel farkındalığımı geliştirmek – Benim profilim

Kendimle diyalog  – NSP yöntemi

Kendinle ilk buluşma

Birbirini tanıma, güven ve yakınlık kurma

Kendine koçluk sürecinde kapsamlı hedefinin belirlenmesi ve nöroplastisite

Kendi kendine meydan okuma

Sınırlarımızı yönetmek

Beni  yolda ne tutar? Deneyimle öğrenme –SUP – kürek sörfu

Çevresel Faktörlerin yönetimi – D= f(K,Ç)

Sinirbilimi nasıl kullanabiliriz?  Kendi kendine sağlıklı bir zorluk yaratmak Kendinin editörü olma – araçlarından örnekler

Her katılımcıya Birkman Self Coaching Raporu uygulanacaktır.

Kendine Koçluk ve Beyinle Yolculuk  Atölyesi   ICF- 12 CCE kredilidir.

Not: Yedek kıyafet getirilmesi önerilir.

Süre: 1 gün
Saat: 09.30 – 18.30
Gün: Cumartesi

Katılım Bedeli
Üye: 550 TL
Misafir: 650 TL


Eğitmen: Dilek Er ’90
Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Programlama bölümünden mezun olup yazılım alanında uzmanlaşmış, BP Petrollerinde önce dijital bölümlerde, sonra satış ve pazarlamada yurt dışı görevlerde yirmi yıl değişik görevlerde bulunmuştur.100 ülkeden sorumlu ara yüz programlarına Almanya ve Hollanda’da destek vermiştir. Enerji sektörü ve online ödeme sistemleri konusunda ülkemizde ilk defa hayata geçirilen projelerde yöneticilik yapmıştır. Yönettiği projeler içinde taşıt tanıma, pompa yazarkasa, eftposlar yer almaktadır.200 ye yakın girişimciye destek vermiştir. Çalışan motivasyonu gelişimi için operasyonel görevlerden aldığı hazla gelişim programları tasarlamaya başlamıştır. Uluslararası üç farklı koçluk okulundan mezun olmuş akreditasyonunu Amerika’da tamamlamıştır. Konusunda pek çok federasyona üye ve destek vermektedir, mentorluk ve öz yönetime ait davranış analizi araçlarından Birkman metodu kültürümüze uyarlamış, koçluk hizmetinde standartlar ve etik kuralların oturması ile ilgili çalışmalar yapmıştır. Halen Chicago Üniversitesi‘nde uzaktan nörobiyoloji okumakta ve kurumlarla mikro öğrenme mobil platformları, satış, motivasyon, esneklik, pozitif psikoloji, mentorluk programları ve takım koçluğu alanında çalışmaya devam etmektedir. Birkman ve Mbti  davranış uluslararası sertifikasına sahiptir. SUP kürek sörfü sporunun Türkiye deki gönüllü eğitmenidir.

 

23 Mayıs online ödeme için tıklayınız…