Yaratma Cesareti Atölyesi

“Kendimi Nasıl İfade Ediyorum?”
“Diğerleriyle Nasıl İletişime Giriyorum?”
“Dışarıdan Nasıl Algılanıyorum?”
“Yaratıcılığımı Nasıl Kullanabilirim?”
“Yeteneklerimi Nasıl Geliştiririm?”
“Korkularım ve Cesaretim?” 


Atölyede katılımcı dans, oyunculuk, resim, öykü yazımı, fiziksel çalışmalar ve farklı teknikler aracılığıyla kendisini ve sınırlamalarını keşfeder. Kendisini özgürce ifade etmenin yollarını deneyimlerken yaratıcılığını keşfeder.

Atölyede amaç, psiko drama ve çeşitli farkındalık çalışmaları aracılığıyla kendine dair farkındalık kazanması, özgünlüğünü ve yaratıcılığını kullanabilmesi, iletişim yeteneklerini geliştirmesi, kendini yaratıcı bir şekilde ifade etmesi, motivasyonunu artırabilmesi ve zihinsel ve fiziksel rahatlama teknikleri yoluyla stres yönetimi  konusunda deneyim ve bilgi kazanmasıdır. 

Yapılan grup çalışması, kişinin dış dünyada diğerleriyle yaşadığı iletişim ve ifade sahalarında da çözüm üretmeye, zamanı etkin biçimde kullanabilmeye ve kişisel gelişime odaklanmaktadır. 

Ve en önemlisi katılımcı yaratıcılığını ortaya çıkaracak cesareti bulur. 

PROGRAM 

Nefes egzersizleri
Enerji ve ses çalışması
Konsantrasyon ve Rahatlama egzersizleri
Beden dili
İçimizdeki yargıç
Korku / Cesaret
“Kendi” olmak
İfadede Özgürlük!
İfadede Yaratıcılık
Resim çalışması
Dans Etmek
Oyunculuk çalışması
Öykü

Süre: 6 Hafta
Saat: 19.00 – 21.45
Gün: Perşembe

Katılım Bedeli
Üye: 700 TL
Misafir: 850 TL

Eğitmen : Berna Tunalı’89

Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü bitirdikten sonra New York HB Studio, Gene Frankel, Robert X Modica, New School, Tisch School’da oyunculuk, mizansen, dans, Meisner Technique eğitimi aldı. Paris 8 Universitesi’nde “Sinema ve Audiovisual” Bölümünde yüksek lisans yaptı. Number One TV ve Discovery Channel Turkey’nin Genel Yönetmenliğini yaptı. IKSV, Alman Goethe Enstitüsü, Fransız Kültür Merkezi, Hollanda Konsolosluğu tarafından düzenlenen “Kültür-Sanat Yönetimi” sertifika programını tamamladı. Akademi Istanbul Gösteri Sanatları Bölümünü ve Bilgi Üniversitesi’nde “Yetişkinler İçin Sürekli Eğitim” sağlayan Bilgi Eğitim Kültür-Sanat Bölümü’nü kurdu ve başkanlığını yaptı. Bu kurumlarda ve Digital Film Academy Istanbul,  Craft Oyunculuk Atölyesi, Paris Theatre du Gymnase ve Bahçeşehir Üniversitesi’nde  “KAMERAÖNÜ OYUNCULUK” ve “İLETİŞİM VE YARATICILIK” dersleri verdi.

 

Online ödeme için tıklayınız…