Breathing Mind Minfulness Meditasyon Eğitimi

Meditasyon pratiği, günlük yaşamdaki sükûnetimizi ve konsantrasyonumuzu destekler. Bu eğitim stresi yönetme, rahat uyku uyuma, duygu iniş çıkışlarını dengelemek, psikolojik dayanıklılığı artırma (resilience), huzurlu ve güvende hissetme konularına katkı sağlar.

Breathing Mind Mindfulness Meditasyon eğitimi 8 haftaya yayılan bir derinleşme ve dönüşüm yolculuğudur. Eğitim, katılımcıların Mindfulness meditasyonunun hem teorisini hem de pratiğini öğrenmeleri için tasarlanmıştır.

Pratik çalışmalardan bazıları şunlardır: nefes meditasyonu, şefkat meditasyonu, beden tarama, zeytin meditasyonu, yürüme meditasyonu, oryantasyon, fiziksel duyumları algılama, duyguları etiketleme. Konu anlatımlarından bazıları ise şunlardır: nefes, olma/yapma hali, bedenle bağlantı, haz, stres, travma, regülasyon/disregülasyon, nöroplastisite, otonom sinir sistemi, polyvagal teori.

Her buluşmada, bir veya iki farklı meditasyona, içsel araştırmaya, meditasyon dışında bir Mindfulness pratiğine ve teorik konu anlatımına yer verilir. Eğitmen, bir topluluk halinde çalışmayı ve sosyal öğrenmeyi teşvik eder. Hem kendimizden, hem eğitmenden, hem de birbirimizden ilham alarak ve keşfederek ilerleriz.

Her dersin ardından, öğrenimi destekleyen meditasyon pratikleri verilir ve ses kayıtları iletilir. Bunları uygulamak zorunlu değildir, tercih eden katılımcılar faydalanabilirler.

Eğitimin sonunda Breathing Mind Mindfulness sertifikası verilir.

 

Kurs süresi: 8 hafta süresince her Perşembe 19.00-21.00 saatleri arasında yapılacaktır.

Katılım Bedeli
Katılımcı:
1.750 TL
Bümed indirimli katılımcı: 1.400 TL

Katılım linki, eğitimin yapılacağı günler e-posta ve SMS ile iletilecektir.

Deniz Ünal; 1997’de Robert Kolej’i, 2001’de Koç Üniversitesi İşletme’yi bitirdikten sonra yüksek lisansını Moda ve Tekstil Yönetimi alanında Paris’te, Institut Français de la Mode’da yaptı. İş hayatına Paris’te atıldı ve 9 yılın ardından İstanbul’a döndü. 14 yıllık kurumsal kariyeri boyunca, Louis Vuitton, Prada ve Beymen’de ürün yönetimi, satış ve iş geliştirme alanlarında yönetici pozisyonlarında çalıştı.

Tüm bunlara paralel olarak, 2008 yılında kendi içsel dönüşüm yolculuğuna adım attı. Aldığı eğitimler sonucunda Profesyonel Co-active Koç ve Eğitmen olarak çalışmaya başladı ve 2016’da kendi şirketini kurdu. Hem bireylere, hem de kurumlara Duygusal Zekâ, Duygusal Beceriler, Duygusal Okur Yazarlık, Mindfulness ve Şiddetsiz İletişim temelli eğitimler tasarlayıp sunuyor.

12 yıldır meditasyon yapan Deniz, bu tekniğin stresle başa çıkma, sağlıklı uyku uyuma, duygusal regülasyon, konsantrasyon ve psikolojik dayanıklılık gibi faydalarını bizzat yaşadı. Bu süreç içinde bireysel pratiğine ek olarak, farklı hocalarla Kundalini Meditasyonu ve Vipassana Meditasyonu (Mindfulness’ın köklerini aldığı kadim Budist teknik) çalıştı.

Meditasyonu öğretmeye karar verdiğinde ise, seküler ve bilimsel bir yaklaşım olması sebebiyle Mindfulness yaklaşımını tercih etti. Mindfulness Kolaylaştırıcılık sertifikasını ve Breathing Mind Practitioner sertifikasını, İstanbul Amerikan Hastanesi Mindfulness Merkezi Code Lotus’un kurucusu ve danışmanı olan David Cornwell’den aldı. Bu sertifikasyonun sonucunda 2018’den beri 8 haftalık Breathing Mind Mindfulness Meditasyon eğitimleri sunuyor.

 

Online ödeme için tıklayınız.