Vegan Beslenme Okulu

İklim krizi, pandemik salgınlar ve insan sağlığı için bitki temelli beslenmenin önemi gittikçe artıyor. Peki, bitki temelli beslenmeye geçişte hangi sorunlarla karşılaşabiliriz. Uzmanından dinlenmesi gereken bu konuyu Vegan Beslenme Okulu’nda kanıta dayalı tıp verileriyle işliyoruz.

Son yılların tartışmasız en çok merak edilen konularından biri olan vegan beslenme aynı zamanda, bilgi kirliliğinin de en fazla olduğu alanlardan biri haline geldi. Gerçek bilgiye ulaşmak için en kıymetli varlığımız olan zamanımızın büyük bir bölümünü ayırmamız, iyi bir analiz yapma bilgisine ve yeterliliğine de sahip olmamız gerekiyor. Peki, vegan beslenmeyi gerçek manada nasıl öğrenebiliriz? Vegan Beslenme Okulu, konuyu kolaylıkla kısa zamanda kavramanızı sağlayacak en güzel yollardan biri olabilir. 

1.Hafta:
Günlük ve haftalık sağlıklı vegan beslenme planı nasıl yapılmalı?
Karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineral dengesi nasıl sağlanır?

2.Hafta:
Vegan beslenmede;
B12 vitamini,
Kalsiyum,
Omega 3,
İyot nasıl karşılanır?

3.Hafta:
Kolajen nedir?
Kolajen, glikozamin, kondroitin sulfat
Vegan kolajen mümkün mü?
Vegan beslenmede kolajeni nasıl karşılarız?

Dersleri tamamlayanlara uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecektir.

Saat: 20.30 – 22.00
3 oturumdan oluşmaktadır. 

Katılım Bedeli
Katılımcı: 400 TL
Bümed indirimli katılımcı: 300 TL

Eğitmen: 10 yıla yakındır %100 vegan yaşayan Kevser Başkara, Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Lisans Programını, Cornell University Plant Based Nutrition, American College of Lifestyle Medicine programlarından mezun olmuştur. Türkiye’de bireysel vegan beslenme ve yaşam danışmanlığı, kurumsal beslenme danışmanlığı hizmetlerinin yanısıra vegan marka danışmanlıkları vermektedir. Bitki Temelli Beslenme’yi Beslenmenin Geleceği adlı ders ile ilk kez devlet üniversitesi müfradatına eklemiştir. Bitki Temelli Beslenme, Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin 17’de 12’sine çözüm üretmektedir.

Bütünsel sağlığın önemine tüm eğitimlerinde ve hizmetlerinde vurgu yapan Başkara, International Vegan Society (England) Plant Based Health Professionals (England) üyesidir.

Online ödeme için tıklayınız.