İnovasyon : Fark Yaratmak için Farklı Düşün

Yüzyıllardır insanlık farklı düşünebilen insanlar sayesinde bilimde, teknolojide eğitimde, sanatta ve akla gelebilecek her dalda gelişti. Yeni fikirler, yeni oluşumlar toplumları şekillendirdi. Peki hepimiz bir Steve Jobs, bir Elon Musk gibi düşünebilir miyiz? Nedir onları sıradan insanlardan farklı kılan? Sistemleri? Perspektifleri?

Bugün, işletmelerin, büyük rekabetler altında kaldığı bir ortamda, bu baskıdan kurtulabilmeleri, kendi işini kurmak isteyenlerin ise fark yaratabilmek için yeni fikirlere ihtiyacı var. İnovasyonu, İnovatif düşünce kanallarını, yeni fikirlere doğru nasıl yol alacağını, nerelere bakması, neleri takip etmesi gerektiğini anlamaya ihtiyacı var. Bu eğitim, katılımcıları sadece bu konularla tanıştırmayı değil, iş hayatının içinden harmanlanmış örneklerle birlikte intereaktif bir eğitimin sonunda “ben de yapabilirim” dedirtmeyi hedefliyor.

Konular kurumsal ve sosyal hayattan örneklerle incelenmektedir.

Eğitim İçeriği:

-Farklı Düşünmek

-İnovasyon nedir, ne değildir?

-İnovasyon neden önemlidir (İş yaşamında inovatif düşüncenin önemi)?

-Yenilikçi insanların ortak özellikleri nelerdir (İnovatif bir fikir için nasıl düşünmeli)?

-Yeni fikir kaynakları nelerdir (İyi fikirler nasıl inşa edilir)?


Süre: 
1 gün
Saat: 19.00 – 21.45
Gün: Çarşamba

Katılım Bedeli
Üye: 125 TL
Misafir: 150 TL

Eğitmen: Derya Dönmezler Atacan’97

Boğaziçi Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü’nden 1997’de mezun olduktan sonra Toronto Ryerson Üniversitesinde Pazarlama eğitimi alan Derya Dönmezler Atacan, kariyer yolculuğuna sırasıyla Levpa A.Ş.’de Haribo, Chupa Chups gibi markaların ürün yöneticiliği ile başladı. Ardından Eti A.Ş.’de kek grubu, kaplamalı gofretler gibi kategorilerin ve Ferrero’da Kinder Sürpriz, Nutella gibi ürünlerin Ürün Müdürlüğünü yaptı. Atacan, 2004 yılında katıldığı Ülker ailesinde ise; şeker kategorisinde Marka Müdürlüğü, Alpella markasında pazarlama müdürü, çikolata iş birimi entegre iş planlama sistemi içerisinde İnovasyon Projeleri Koordinatörü, ardından Global Sinerji departmanında Proje Direktörü olarak görev aldı. Son olarak Saray Bisküvi’de Pazarlama Direktörlüğü görevini üstlenen Derya Atacan, kurumsal hayattan 2016 yılında ayrılarak deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak paylaşmaya devam etmektedir. İstanbul Genç Girişimciler Kuruluna (TOBB bünyesinde)bağlı olarak “Girişimciler Liselerde” projesinde çalışmaktadır. Stage-Co Masters eğitimcileri arasındadır. Özel eğitimlerin dışında AKAGİM’de gönüllü (Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi) İnovasyon eğitimleri düzenlemektedir.