İş Sunumlarında Profesyonelleşme

Bir şirketin kurumsal kimliğinin ve kültürünün önemli göstergelerinden biri, orada yapılan sunumların ya da şirketi temsilen bir toplantıda, seminerde, konferansta, kongrede yapılan sunumların/konuşmaların profesyonellik düzeyidir. Bir sunumun profesyonelliği giriş cümlelerinden bile anlaşılabilir.

Bir benzetme yapacak olursak, birçoğu “bu maçı” sağlam bir içerikle kazanabileceğini sanır ve enerjisinin/hazırlık mesaisinin büyük kısmını içeriğe ayırır. İçerik tabii ki önemlidir ama “bu maçı” kazanmak için içerikten de önemli şeylere sahip olmanız gerekir.

İş Sunumlarında Profesyonelleşme eğitimim, katılımcılara o nitelikleri kazandırır. Sunum yapmayı bir kabus olmaktan çıkarır. İkna edici sunumlarda, bilgilendirici sunumlarda ya da özel sunumlarda hazırlıktan finale kadar her aşamada kolayca uygulanabilecek bir sistematik kazandırır.

İçerik:
Sunum iletişiminin analizi
Dinleme ve eleştirel düşünme
On adımda sunum hazırlama yöntemi
Başlangıç, gövde ve bitiş stratejileri
Kolay izlenebilir bir konuşma
İkna yöntemleri
Konuşma kartı hazırlama
Slayt hazırlama
Unutma tehlikesine karşı yöntemler
Heyecan kontrolü
Soru ve yanıtların idaresi
Sahneyi ve kürsüyü kullanma
Göz teması ve beden dili
İşler kötü gittiğinde yapılacaklar
Etkileyici konuşma ve sunum örnekleri
Sunum atölyesi (Kamera kaydı)

 

5 oturumdan oluşan eğitim, toplam 15 saat sürecektir.

Katılım Bedeli
Üye: 1.050 TL
Misafir: 1.200 TL

Eğitmen : Yrd. Doç. Dr. Gökmen Karadağ ’95
Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. Türk Dili, Fonetik, Artikülasyon, Diksiyon
konusunda MEB sertifikası aldı. HBB, Star, Kanal 6, Kanal D, brtv ve tv8’de muhabirlikten, program sunuculuğuna kadar her aşamada çalıştı. 1999’da Marmara Üniversitesi İletişim Bilimleri’nde yüksek lisansını, 2005’te de aynı bölümde doktorasını tamamladı. 2001 yılından bu yana üniversitelerde iletişim üzerine dersler veriyor. Marmara Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Şu an İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğretim üyeliği yapıyor.

 

Online ödeme için tıklayınız…