Mindfulness ve Meditasyon

Mindfulness bir olma hâlidir. Sakin ve odaklı bir hâl. Bilinçli bir mevcudiyet sunma hâli. Şehir yaşamının hızlı akışında, biriken günlük stresin altında kaldığımızda, sosyal ve ekonomik unsurlar moralimizi bozduğunda, dikkatimiz sosyal medya ile dağıldığında ve yapmakta olduğumuz işe konsantre olamadığımızda ihtiyaç duyduğumuz bir hâl.

Özlem duyduğumuz bu Mindful hâli besleyen en etkin pratiklerden biri ise meditasyondur. Meditasyon, sinir sistemimizi yeniden şekillendirmeye yardımcı olur ve psikolojik dayanıklılığımızı (resilience) artırır. Böylece hayatta zorlandığımız konularla başetme becerimiz artar – popüler bir tabirle ifade etmek gerekirse, hayata dair becerilerimizde “level atlarız.”

Yukarıda bahsettiğimiz Mindful hâli, 12 yıllık meditasyon tecrübesi olan sertifikalı bir eğitmen eşliğinde deneyimlemek isterseniz, sizleri 1,5 saat süren bir keşif yolculuğuna bekleriz. Seminer interaktif bir şekilde gerçekleşmekte; teorik anlatım, pratik uygulamalar ve soruların cevaplanmasını içermektedir. Gelirken yanınıza zeytin veya kuru üzüm almayı unutmayın.

Saat: 21.00 – 22.30

 

Katılım linki, eğitimin yapılacağı günler e-posta ve SMS ile iletilecektir.

Deniz Ünal; 1997’de Robert Kolej’i, 2001’de Koç Üniversitesi İşletme’yi bitirdikten sonra yüksek lisansını Moda ve Tekstil Yönetimi alanında Paris’te, Institut Français de la Mode’da yaptı. İş hayatına Paris’te atıldı ve 9 yılın ardından İstanbul’a döndü. 14 yıllık kurumsal kariyeri boyunca, Louis Vuitton, Prada ve Beymen’de ürün yönetimi, satış ve iş geliştirme alanlarında yönetici pozisyonlarında çalıştı.

Tüm bunlara paralel olarak, 2008 yılında kendi içsel dönüşüm yolculuğuna adım attı. Aldığı eğitimler sonucunda Profesyonel Co-active Koç ve Eğitmen olarak çalışmaya başladı ve 2016’da kendi şirketini kurdu. Hem bireylere, hem de kurumlara Duygusal Zekâ, Duygusal Beceriler, Duygusal Okur Yazarlık, Mindfulness ve Şiddetsiz İletişim temelli eğitimler tasarlayıp sunuyor.

12 yıldır meditasyon yapan Deniz, bu tekniğin stresle başa çıkma, sağlıklı uyku uyuma, duygusal regülasyon, konsantrasyon ve psikolojik dayanıklılık gibi faydalarını bizzat yaşadı. Bu süreç içinde bireysel pratiğine ek olarak, farklı hocalarla Kundalini Meditasyonu ve Vipassana Meditasyonu (Mindfulness’ın köklerini aldığı kadim Budist teknik) çalıştı.

Meditasyonu öğretmeye karar verdiğinde ise, seküler ve bilimsel bir yaklaşım olması sebebiyle Mindfulness yaklaşımını tercih etti. Mindfulness Kolaylaştırıcılık sertifikasını ve Breathing Mind Practitioner sertifikasını, İstanbul Amerikan Hastanesi Mindfulness Merkezi Code Lotus’un kurucusu ve danışmanı olan David Cornwell’den aldı. Bu sertifikasyonun sonucunda 2018’den beri 8 haftalık Breathing Mind Mindfulness Meditasyon eğitimleri sunuyor.

Online kayıt için tıklayınız.