Japonya

Kıyafetleriyle, toplumsal yaşamıyla, gelenekleriyle, müziği ile bambaşka bir kültür bambaşka bir dünya Japonya. Osaka’nın renkli sokaklarıyla başlayıp lezzetli yemeklerin tadına bakacağımız; Hiroşima’da insanlığın en trajik anlarına tanıklık edeceğimiz turumuzun ilk günlerinden sonra ülkenin eski başkenti Kyoto’ya geçeceğiz. Zamanın durduğu eski imparatorluk başkentinde bir zen tapınağında çay seramonisine katılıp, kimonolarla sokaklarda gezeceğiz. Nara’daki kutsal geyikleri ziyaret edip, Japonların ünlü hızlı trenleriyle Fuji Dağı’nın harika manzaralarını izleyeceğiz. Turumuzun sonunda ise renkli başkent Tokyo’nun mahallelerinde gezip, samurayların kılıç sanatı Kendo derslerine girip, hareketli gece hayatını deneyimleyeceğiz.

1.Gün –  Osaka
26 Eylül akşamüstü varacağımız Osaka’da havaalanındaki işlemleri halledip şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmeden sonra bu değişik ülkeye merhaba demek için Dotombori bölgesine doğru hareket ediyoruz. Yemek öncesi bölgesi yürüyerek keşfedeceğiz. Japonya’daki en hareketli ve ışıklı şehirlerden olan Osaka’nın bu en hareketli bölgesinde akşam yemeğini yerel bir restoranda yiyoruz. Japonların meşhur etlerinin tadına bakacağız. Gece Osaka’da konaklıyoruz.

2.Gün – Osaka-Hiroşima
Sabah oteldeki kahvaltı ardından ülkedeki en iyi korunmuş örneklerden biri olan Osaka Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Japonların ünlü hızlı trenlerine binmek için tren garına geçiyoruz. Yüzlerce kilometre hız yapabilen trenimize binip Hiroşima’nın yolunu tutacağız. Bavullarımız ise bizden ayrılıp özel araçla akşam kalacağımız otele gidecek. Hiroşima’ya indikten sonra özel otobüsümüzle şehri dolaşmaya başlıyoruz. İlk durağımız 2. Dünya Savaşı’nı bitiren iki atom bombasından birinin atıldığı ve şu anda bir anma parkı olan bölge oluyor. Burada yapılmış çeşitli anıtları ve o günden kalan tek yapı olan binayı görüyoruz. Ardından anma müzesini ziyaret edip atom bombasının etkilerini ve bomba sonrası neler yaşandığına dair fotoğrafları inceleyeceğiz. Hiroşima’yı dolaştıktan sonra ise tren garına geri döneceğiz. Yine bineceğimiz hızlı tren bizi Kyoto’ya götürecek. Bu yolculuk esnasında akşam yemeğini de trenlerle farklı şehirlerde çalışan evlerine dönen Japonlar gibi yiyeceğiz. Gece Kyoto’da kalıyoruz.

3.Gün –  Kyoto/Nara
Oteldeki kahvaltı ardından tren istasyonuna yürüyüp, kısa bir yolculukla yakındaki Nara şehrine geliyoruz. Japonlar için önemli bir dini merkez olan bu bölgede önemli tapınaklar ve kutsal kabul edilen geyiklerin yaşadığı bir park bulunuyor. Şehir merkezini yürüyerek dolaştıktan sonra kutsal geyikleri özel bisküvilerle beslemek için bu parka gideceğiz. Koruma altındaki bu geyikler insanlara oldukça alışıklar. Japonya’nın en büyük yatan Buda heykeli bulunduğu Todai ji Tapınağı’na gideceğiz. Öğle yemeğini yerel bir lokantada yedikten sonra ise orman içinden yürüyerek Kasuga Taisha Tapınağını ziyaret edeceğiz. Kyoto’ya trenle dönüp günü şehrin belki de en bilinen tapınağı Fushimi Inari’de bitireceğiz. Kırmızı renkli kapılarıyla tanınan tapınakta dolaştıktan sonra ise otele döneceğiz.

4.Gün – Kyoto
Bugün tüm günümüzü eski imparatorluk başkenti Kyoto’ya ayırıyoruz. Oteldeki kahvaltının ardından ilk durağımız Japonların geleneksel kıyafeti kimono kiralayacağımız bir dükkan olacak. Giymesi oldukça zahmetli bir seramoniyle gerçekleştirilen bu kıyafetleri giydikten sonra ise birçok filmde doğal set olarak kullanılmış bambu ormanını ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinden sonra ise Altın Tapınak olarak bilinen Kinkakuji’yi görmeye gideceğiz. Bu ziyaret sonrası ise çok özel bir deneyim bizi bekliyor: Kodaiji Tapınağı’nda Japonların ünlü çay seramonisine katılacağız. bu zen tapınağındaki seramoni sonrası ise ziyaret edenleri zaman tüneline sokan Kyoto sokaklarında dolaşmak ve tarihi şehri keşfetmek için serbest zamanımız olacak. Daha sonra ise otele döneceğiz. Akşam yemeği içinse yerel bir lokantada olacağız.

5.Gün – Hakone/Fuji Dağı
Sabah Kyoto garına geçiyoruz. Burada hızlı trene binerek Hakone’ye doğru yola çıkıyoruz. Bavullarımız yine bizden ayrılıyor ve otelimize gidiyorlar. Tren ve kısa otobüs yolculuğu ile vardığımız Hakone’de öğle yemeği yiyoruz. Yemek sonrası Ashi Gölü’ndeki tekne gezintimiz başlıyor. Göldeki tekne gezimizin en büyük nedeni ise Japonlar için kutsal kabul edilen Fuji Dağı’nı görmek. Tekne gezimizden sonra ise teleferikle halen aktif volkanik bir vadi olan Owakudani’yi görmeye gideceğiz. Gün sonrasında son bir Fuji manzarası görmek için Arakurayama Sengen Parkı’na uğrayacağız. Fuji ile vedalaşıp konaklayacağımız Japonya’nın renkli başkenti Tokyo’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemekte Tokyo’dayız.

6.Gün -Tokyo
Bugüne bir samuray gibi başlayacağız. Geleneksel kıyafetler giyerek samurayların kılıç sanatı Kembu eğitimine katılacağız. Daha sonra Asakusa Kannon Tapınağı’nı ziyaret edip şehrin merkezindeki İmparatorluk Sarayı’nın bahçesini göreceğiz. Yerel bir lokantada yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardındansa Tokyo’nun modern semtleri Akihabara ve Ginza’yı dolaşacağız. Bu ziyaret sonrası otele dinlenmek için dönüp akşam yemeğine geçeceğiz.

7.Gün – Tokyo
Otelimizdeki kahvaltının ardından dünyanın en büyük balık hali Tsukiji’yi ziyaret edeceğiz. Hem Japonya’nın hem de dünyadaki bir çok önemli lokantanın deniz ürünü ihtiyacının sağlandığı bu dev halin bir bölümünü göreceğiz. Ardından hayatınızda ilk defa karşılaşacağınız ultra teknolojik bir müze deneyiminde gerçeklik algısından oldukça uzaklaşacaksınız. Yerel bir lokantada yiyeceğimiz öğle yemeğinden sonra dünyanın en bilinen 4 yol ağzına Shibuya Kavşağı’na geçiyoruz. Buradan ise Japon sokak modasına yön veren ve gençlerin en çok zaman geçirdiği mahallelerden biri olan Harajuku semtini dolaşmaya gideceğiz. Harajuku’nun rekli ve enerjik sokaklarından sonra ise Tokyo’nun en pahalı semtlerinden Omotesando’yu ziyaret edeceğiz. Bu mahalleler sonrası ise programımızda Tokyo’nun Eyfel’i olan Tokyo Kulesi var. Buradan tüm şehri tepeden izleyip biraz dinlenmek için otele geçeceğiz. Akşam yemekte Kill Bill filminin çekildiği lokantadayız.

8.Gün –  Tokyo

Bugün akşama kadar Tokyo’nun farklı yüzlerini keşfetmek için serbest günümüz var. İsterseniz ilgi alanlarınıza göre şehrin çeşitli yerlerine dağılmış müze, galeri veya semtleri dolaşabilirsiniz. Dilerseniz ise tur liderimizin özel hazırladığı yürüyüş rotasına katılabilir, şehrin farklı noktalarını keşfedebilirsiniz. Akşam ise otelde buluşup Japonya’ya veda ediyor ve İstanbul uçağı için havaalanına doğru hareket ediyoruz.

 

TURA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Emirates ile İstanbul-Dubai-Osaka ve TokyoDubai-İstanbul ekonomi sınıfı gidiş-dönüş havayolu ücreti
• Dış hat havalimanı vergileri
• Osaka-Hiroşima, Hiroşima-Kyoto, Kyoto-Hakone, Hakone-Tokyo hızlı tren biletleri
• 7 gece programda ismi belirtilmiş otellerde 2 kişilik odalarda oda/kahvaltı konaklama
• Yurt dışındaki tüm havaalanı / otel / havaalanı transferleri
• Özel otobüs ulaşımı
• Kyoto’da bir zen tapınağında çay seremonisi
• Kyoto’da Fushimi İnari ve Bambu Ormanı turları
• Nara şehri gezisi • Tokyo’da özel müzeler ve Kembu dersi
• Hiroşima’da Atom Bombası anma alanı ve müzesi gezisi
• Kyoto’da kimono seramonisi
• Hakone’de Fuji Dağı gezisi, tekne turu
• Programda belirtilen tüm geziler ve aktiviteler
• Programda belirtilen tüm müze, milli park ve ören yeri giriş ücretleri
• Restoranlarda 7 öğle yemeği
• 8 akşam yemeği
• Tüm bahşişler (Gezi boyunca şoför ve rehber için bahşiş toplanmayacaktır)
• Yurt dışı çıkış harcı
• Zorunlu seyahat sigortası
• Seyahatimizde hiçbir ekstra tur satışı yoktur

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Kişisel ihtiyaçlar
• Her türlü alkollü ve alkolsüz soğuk–sıcak içecekler
• Çamaşır hizmetleri
• Telefon aramaları
• Fazla bagaj ücretleri

GEZİ HAKKINDA ÖNEMLİ NOTLAR

Patika.Travel doğal afet, ani hava değişikliği gibi elde olmayan nedenlerden dolayı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Programa 18 yaşında küçükler katılamazlar.
• Gezimizin kontenjanı 15 kişiyle sınırlıdır.
• Elde olmayan sebeplerle otel değişikliği durumunda benzer veya daha yüksek kalite otellerde konaklama sağlanacaktır.
• Programda seçilmiş olan restoranlar Japon mutfak kültürünü yansıtan restoranlar olacaktır. Yiyecekler konusunda hassasiyet, alerji, intolerans veya özel diyet sahibiyseniz lütfen kayıt öncesi bizimle durumunuzu paylaşın.
• Ödeme seçenekleri ve kredi kart taksit imkanları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
• İptal şartları için sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.
• Japonya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.

 

*Not: Bu program TÜRSAB (A-10365 ) nolu Goenka Travel tarafından hazırlanıp gerçekleştirilmektedir.


Bilgi ve Rezervasyon için:

Tel: 0212 359 58 13
E-mail: bugezi@bumed.org.tr