Günlük Sıvı Tüketimiyle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Vücut kitlemizin önemli bir kısmı sudan oluşuyor ve vücut ısı dengemiz olmak üzere hayati fonksiyonlarımız için su tüketimi çok kritik. Bu kadar önemli olan bir konuda ise herkes farklı bir sayı söylüyor, kimi günde en az 1.5 litre, kimisi en az 2 litre diyor, 3 litre diyenler bile var. Peki işin doğrusu nedir? Günde ne kadar su içmeliyiz? Çay, kahve veya kafein içeren sıvıların tüketimi su yerine geçer mi? Alkol tüketimi sonrası vücudumuzun sıvı dengesini sağlamak için neler yapabiliriz?

Saat: 20.30 – 21.30

Katılım Bedeli
Katılımcı: 120 TL
Bümed indirimli katılımcı: 100 TL
Uzman Diyetisyen, Selvi Akman indirimi: 100 TL

Online ödeme için tıklayınız.

Uzman Diyetisyen Selvi Akman, Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Beşiktaş’ta farklı sağlık kurulumlarında 3 sene boyunca diyetisyen olarak çalıştı. Ocak 2018 itibariyle ise kendi diyet merkezi olan Beşiktaş Diyet Merkezi’ni açtı. 2019’da ise yüksek lisans eğitimini bitirerek Uzman Diyetisyen ünvanını kazandı.

Uzman Diyetisyen Selvi Akman’ın en önemli hedeflerinden birisi, Beşiktaş Diyet Merkezi çatısı altında danışanlarına sağlıklı ve dengeli beslenme hakkında farkındalık kazandırmak. Diyet sürecini yasaklar koyulan bir süreç gibi değil, sağlıklı beslenmeyi öğrenmek olarak görüyor ve moda diyetlere göre değil; akademik çalışmalar ışığında danışanını anlayarak kişiye özel diyet programları oluşturarak ilerliyor