Rektörlük, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’ni yerlerinden çıkartıyor!

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nin (BÜMED) yaklaşık 30 yıldır kullandığı alanı geri alacağının duyurusunu yaptı.

Rektör atamalarına karşı eylemlerin iki yıldır sürdüğü Boğaziçi Üniversitesi’nde rektörlük, mezunlara e-mail göndererek BÜMED’in kullandığı alanı tahliye edeceklerini duyurdu. gönderilen yazıda, söz konusu alanın, akademisyenler ve öğrenciler tarafından kullanılacağı belirtildi.

Üniversite yönetiminin mesajı üzerine, mezunlar harekete geçti ve karara karşı acil toplantı kararı aldı.

Rektörlüğün gönderdiği yazı şöyle:

“Üniversitemizin eğitim, araştırma ve yaşam imkanlarını geliştirmek amacıyla bir yandan bünyemize yeni kampüs alanları katarken, bir yandan da mevcut kampüs alanlarımızın daha verimli kullanılması için adımlar atmaya devam ediyoruz.

Bu bağlamda uzun zamandır bir mezun derneğimizin iştiraki olan özel bir işletme tarafından kiralık olarak kullanılan ve içerisinde toplantı salonları, tenis kortu, havuz ve sosyal alanlar barındıran Güney Kampüsteki 8,080 m2’lik alanın Üniversitemiz ihtiyaçları doğrultusunda akademisyen ve öğrencilerimizin kullanımına açılmasına Rektörlüğümüzce karar verilmiştir. Bu karar doğrultusunda sözleşmesi 07.01.2023 tarihinde biten kiracı işletmenin alanı tahliyesinin ardından, mekanların kullanımı yeniden düzenlenecektir. 

Bu sayede fiziksel alan sıkıntısı yaşayan Üniversitemiz, derslik ve toplantı salonları, spor alanları ve sosyal tesisleri içeren 8,080 m2 açık ve 3,000 m2 kapalı alan kazanacaktır.”

Kaynak: Haber Buketi