Kahve Trendleri ve Doğru Tüketim Önerileri

Sam Çeviköz ile evlerimizde kahve trendlerini ve doğru tüketim önerilerini deneyimliyoruz.

Hayatı kolaylaştıran ve kahve konusundaki farkındalığı artıran bilgilerin verileceği online eğitim programında sizi neler bekliyor?

●Nitelikli kahve akımının klasik çeşitleri ve Sam Çekviköz tarafından hazırlanan özel reçeteler

●Güncel, yenilikçi ve pratik tarifler ve içeriklerin hazırlanması

●2021 de bizi bekleyen kahve trendleri

●Tüketim tarzları ve doğru ürün seçimi konusunda püf noktalar

●Kahve tüketirken dikkat edilmesi gereken detaylar

Pandemiyle birlikte hayatımıza giren online kahve çalışmasına, kahve tutkunlarını bekliyoruz.

Saat: 14.00 – 15.30

Katılım Bedeli
Katılımcı: 35 TL
Bümed indirimli katılımcı: 25 TL

Online ödeme için tıklayınız.

Sam Çeviköz: İstanbul’da doğdu. Çocukluğunu, gençliğini ve profesyonel iş yaşantısını Avustralya’da yaşadı. Annesi Emine Çeviköz’e olan büyük sevgisinden dolayı ona verdiği sözü yerine getirmek üzere ilk defa 2013 yılında İstanbul ‘a geldi. Böylece Türkiye’deki kahve yolculuğu başlamış oldu.

Avusturalya’nın önde gelen bir çok kahve kavurma şirketi ve kahve satış şirketlerinin işletme ve yönetimini yaptı. Sidney ve Bondi Beach ‘ in bilinen ve popüler mekanlarını işletti. Her zaman tutkusu en iyi kahveyi, iyi servis ile buluşturmak; misafirlerini mutlu etmek oldu.

Kahve sektörüne kendisinin kurucusu olduğu Numero Uno adlı şirket ile adım attı.

30 yılı aşkın kahve kavurma ve satış tecrübesi olan Sam Çeviköz, sektördeki nitelikli barista açığını görüp Avustralya’da AASCA ( Australasian Speciality Coffee Association ) tarafından aldığı Barista Eğitmeni sertifikası ile baristalar eğitti.

AASCA ( Australasian Speciality Coffee Association ) tarafından verilen Uluslararası Barista Eğitmeni sertifikası ile 2006 – 2008 yılları arasında kurumun düzenlediği yarışmalarda jüri koltuğunda oturdu, onlarca baristaya mentorluk yaptı, şampiyonaya giden yolda destek ve öğretici oldu.

Yurda dönüş zamanlaması Türkiye’nin içinde bulunduğu kahvenin yükselen trendi ile aynı zamana gelmesi Sam ‘ in yeni yatırımlar yapma ve kahve farkındalığını yayma heyecanını bir kat daha arttırdı.2013 Yılı’ndan sonra, İstanbul’a yerleşti. 2014 yılında Türkiye’nin ilk 3. Nesil kahve dükkanlarından olan MOC’u kurdu.

2016 Yılı’nın Ocak Ayı’nda FEDERAL’i kurdu. Eğitim, hizmet ve satış faaliyetlerini başarı ile gerçekleştirmesi yanında sektöre birçok nitelikli barista, kavurucu ve sektör profesyoneli kattı.