MEÇ – Merak Eden Çocuk Okulları’nda Genel Müdürlük Görevine Haluk Koçak Atandı

2011 yılından beri yenilikçi bakış açısı ile eğitim sektöründe faaliyet gösteren Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED), MEÇ – Merak Eden Çocuk Okulları’nda Genel Müdürlük görevine Haluk KOÇAK atandı.

18 bin üyesi ile Boğaziçi Üniversitesi camiasını bir araya getiren, Boğaziçi Üniversitesi’nin gelişimine ve eğitim alanındaki liderliğini korumasına katkıda bulunmak üzere faaliyet gösteren Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED); 2011 yılında MEÇ Okulları’nı kurdu. BÜMED Yönetim Kurulu Başkanı Murat Öngör, “Boğaziçi Üniversitesi’nden aldığımız kültürel ve bilimsel miras ile eğitim dünyasına farklı ve yenilikçi bir bakış açısı getirecek referans okullar kazandırmak amacıyla kurduğumuz, Arnavutköy, Moda ve İstinye yerleşkelerinde hizmet veren BÜMED MEÇ Okulları’na Haluk Koçak gibi önemli bir eğitimciyi dahil etmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.

BÜMED MEÇ Okulları Genel Müdürü olarak atanan Haluk Koçak, “Mezunu olmaktan ve camiasında bulunmaktan her zaman gurur duyduğum Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği MEÇ Okulları bünyesinde çalışmaktan onur duyuyorum. Bugüne kadar yapılan güzel çalışmaların üzerine koyarak eğitim camiasında farklılıklar yaratacak bir ekibimiz var. Tüm yapılan çalışmaların özünde; merak eden, sorgulayan, özgün ve özgür düşünen, dünya vatandaşı, mutlu bireyler yetiştirmeyi hedefleyen okullarımızda, öğrencilerimiz; kaliteli iletişim kurabilen, araştırmacı, adil, yaratıcı, sosyal, girişimci, ilkeli, özgüvenli ve lider kimliği ile hayata ve geleceğe değer katacaklardır. Bu yolda üniversitemizin ve mezunlarımızın da desteğiyle başarılarımızı arttıracağımıza inancım tam” dedi.

Haluk Koçak kimdir?

1972’de Konya’da doğdu. Ortaokulu Konya Anadolu Lisesi, liseyi İstanbul Atatürk Fen Lisesi’nde bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli kurumlarda Fizik Öğretmenliği ve Eğitim Yöneticiliği görevlerinde bulundu. Uluslararası Bakalorya Diploma Programı’nda halen Fizik sınav değerlendiricisidir.