İlham Veren Liderler – Ayşegül İldeniz: Ayşegül Işınla Bizi

Sevgili Boğaziçi öğrencileri ve mezunları,

Geleceğe doğru yolculuk ederken, teknoloji ve inovasyonun öncülüğünde ilerlemek için yeni bir pencere aralamaya hazır mısınız?

“İlham Veren Liderler: Ayşegül Işınla Bizi” etkinliğimizde, geleceğin yönünü belirleyen önemli gelişmeleri keşfetmek için ışınlanıyoruz. Gelecek, teknoloji, inovasyon ve liderlik üzerine odaklanarak, yapay zeka gibi yükselen trendler ve bambaşka yeniliklerle nasıl başa çıkabileceğimizi, belirsizliklerle dolu bir dünyada liderlik rolümüzü nasıl güçlendirebileceğimizi tartışacağımız bu heyecan verici söyleşide, Ayşegül İldeniz gibi deneyimli bir liderin rehberliğinde, geleceğin neler getireceğine dair çeşitli yollar keşfedeceğiz.

Konuşmacı: Ayşegül İldeniz, Global Teknoloji Lideri, Yönetim Kurulu Üyesi, eski Intel Dünya Başkan Yardımcısı, TÜSİAD Silikon Vadisi Network Başkanı.

Ayşegül İldeniz kimdir?

Ayşegül İldeniz, Silikon Vadisinde inovasyon, teknoloji, gelecek vizyonu konularında öncülük yapan global bir teknoloji lideridir. Fast Company tarafından dünyanın en yaratıcı ilk 100 kişisinden biri seçilen İldeniz (2015), imkansızı başarma iddiasında uluslararası ekiplerle bugün kullanılan birçok akıllı teknolojinin yol haritasına imza atmıştır.

İldeniz, global mikroişlemci devi Intel’de Yeni Teknolojiler Grubu Dünya Başkan Yardımcılığı yapmış; bu rolde yapay zeka içeren akıllı teknolojiler üzerine sayısız ödül alan ürünler geliştirmiştir. Bu rol öncesi Intel’in 67 ülkeyi barındıran Türkiye, Orta Doğu, Afrika Bölgesi Başkanlığı ve Avrupa Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. İldeniz, 2016’da New York borsasında işlem gören ve Amerikan akıllı enerji pazarının yarısını elinde bulunduran Silver Spring Networks Şirketi’ne COO olarak katılmış, akıllı şehirler konusundaki programları Chicago, Singapur, Paris, Kopenhag, Dubai gibi şehirlerde uygulamış, 2018’de şirketin başarılı exit’ini gerçekleştirmiştir. Halen, Doğan Holding, Vestel ve Zorlu Enerji A.S. ve Pegasus Havayolları bağımsız yönetim kurulu üyeliği ve Silikon Vadisinde girişimcilik ve danışmanlık yapmaktadır.

İldeniz, sivil toplumda, teknolojiyle dönüşüm, akıllı gelecek ve inovasyon politikası konularında öncülük yapmaktadır. TÜSİAD Silikon Vadisi Network Başkanlığını yapan İldeniz, 2010 Eisenhower Fellow’u ve Turkish Philanthropy Funds Yönetim Kurulu üyesidir. Arkeoloji, antik diller ve tarih meraklısı olan İldeniz, yüzden fazla ülkede seyahat etmiş bir gezgin ve macera sporları tutkunudur. Amerika ve İstanbul arasında çalışmalarına devam eden Ayşegül İldeniz aynı zamanda Gazete Oksijen’deki köşesinde teknoloji dünyasına dair yazılar yazıyor.

Etkinlik Detayları

Etkinlik Adı: İlham Veren Liderler – Ayşegül İldeniz ; Ayşegül Işınla Bizi

Etkinlik Konumu: Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs

Etkinlik Saati: 17:30 – 19:30

Tarih: 28 Mayıs 2024, Salı

Geleceğe dair vizyonumuzu şekillendireceğimiz bu etkinlikte, yarının liderleri olarak birlikte ilerlemeye davetlisiniz. Ayrıca, soru-cevap oturumunda Ayşegül İldeniz’e doğrudan sorularınızı yöneltebilecek ve onun deneyimlerinden de faydalanabileceksiniz.

Ücretsiz kayıt için linke tıklayın: İlham Veren Liderler: Ayşegül İldeniz | BÜMED

İletişim: etkinlik@bumed.org.tr