BÜMED Burs Programları ve BÜMED İhtiyaç Haritası

 

BÜMED olarak, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine yönelik desteğimiz, derneğimizin kuruluşundan bu yana süregelen bir geleneğimizdir. Bugün sizinle, dernek olarak yürüttüğümüz burs programları ve BÜMED İhtiyaç Haritası üzerinden gerçekleştirdiğimiz destekler hakkındaki güncel bilgileri paylaşmak istiyoruz. Değerli BÜMED üyelerinin, Boğaziçi destekçilerinin ve bağışçılarımızın katkılarıyla hayat bulan bu programlar aracılığıyla 2023-2024 eğitim-öğretim yılında toplamda 275 öğrencimizin eğitim yolculuğunda önemli bir fark yarattık.

Burs Programlarımız ve Desteklerimiz

BÜMED Boğaziçi Değerler Bursu / Başarı Bursu: Bu program kapsamında 150 öğrencimize destek sağlıyor ve öğrencilerimizin eğitim hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Boğaziçi burslarından yararlanan öğrencilerimizin paylaşımlarına dair filmimizi bu linkten izleyebilirsiniz.

Deprem Destek Bursu: Geçtiğimiz yıl başlayan ve bu yıl da devam eden, depremden etkilenen öğrencilerimizin yanında olmayı amaçlayan bu programımızla 116 öğrencimizi destekliyoruz.

Yüksek Lisans Bursu: Yurt dışında kazandıkları yüksek lisans programlarına kabul alan mezunlarımıza yönelik bu programda 9 yeni mezunumuza destek oluyoruz.

BÜMED İhtiyaç Haritası:  2021 yılından itibaren aktif olarak kullandığımız BÜMED İhtiyaç Haritası platformu ile ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi ve destek vermek isteyen Boğaziçi camiasının duyarlı bireylerini bir araya getiriyoruz. Bu platform aracılığıyla ilk günden bu yana 2.3 milyon TL’ye ulaşan destek miktarı, Boğaziçili ihtiyaç sahipleri ve öğrencilerimizin hayatlarına dokunacak barınma, yemek, bilgisayar, telefon vb. 2.059 adet farklı ihtiyacın karşılanması için kullanıldı. Sadece 2023 yılında, bu platform aracılığıyla 1.025 adet öğrenci ihtiyacı karşılandı.

Burs programlarımız ve BÜMED İhtiyaç Haritası hakkında daha fazla bilgi almak, destek olmak isterseniz, web sitemizi ziyaret edebilir veya bumed@bumed.org.tr e-posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Bugüne kadar öğrencilerimizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür eder, Boğaziçi camiası olarak onların yanında olmaya devam edebilmek ve daha çok öğrencimize ulaşabilmek için gelecek yıllarda da programlarımızın destekçisi olmanızı dileriz.

Katkıda bulunmak için bu linke tıklayabilir veya aşağıdaki hesaba havale/EFT yapabilirsiniz:

Hesap Adı: Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği
Banka: T. İş Bankası, Bebek Şubesi
IBAN: TR27 0006 4000 0011 0920 4091 46