Erdoğan Aktaş’tan çok sert Boğaziçi Üniversitesi yazısı: Bu kadar saçmalık yetmedi mi?

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü, 7 Ocak’ta tüm Boğaziçi Üniversitesi mezunlarına gönderilen bir e-postayla, mezunların katkı ve bağışlarıyla inşa edilmiş ve 40 yıldır hizmet eden Mezunlar Derneği’nin kira sözleşmesinin yenilenmeyeceği duyurdu. Mezunları ve üniversite öğrencilerini kızdıran bu karara bir sert tepki de tv100.com yazarı Erdoğan Aktaş’tan geldi: Boğaziçi Üniversitesi’nde akıl zaten kalmamıştı… Şimdi mantık ve duygu da yok ediliyor.

Erdoğan Aktaş’nın tv100’deki “Boğaziçi Üniversitesi’nde saçmalık üstüne saçmalık” başlıklı yazısı

Türkiye’nin gözbebeği Boğaziçi Üniversitesi’nde iki yıl boyunca olup bitenler için söyleyecek söz kalmadı. Olup bitenler artık saçmalık ötesi bir durum. Başka açıklaması yok.

Dünya çapındaki hocaları okuldan uzaklaştırdılar. Üniversite yönetiminde antidemokratik uygulamalarla, okulu birbirine kattılar. Öğrencileri okuldan soğuttular.

Son olarak…

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü imzasıyla 7 Ocak’ta tüm Boğaziçi Üniversitesi mezunlarına gönderilen bir e-postayla, mezunların katkı ve bağışlarıyla inşa edilmiş ve 40 yıldır hizmet eden Mezunlar Derneği’nin kira sözleşmesinin yenilenmeyeceği duyuruldu.

Yani…

Onca değerli bilim insanını okuldan uzaklaştıran Boğaziçi Üniversitesi yönetimi, şimdi mezunlarını uzaklaştırıyor.

Boğaziçi Üniversitesi’nde akıl zaten kalmamıştı… Şimdi mantık ve duygu da yok ediliyor.

Üniversitenin Mezunlar Derneği yaptığı açıklamada bu kararın, üniversitenin akademisyenler, öğrenciler ve tüm bileşenlerinin hizmetine açık bir şekilde faaliyetlerini sürdüren Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği sosyal tesislerinin varlığının sona ermesi anlamına geldiğini belirtti ve bir imza kampanyası başlattı.

Boğaziçi Üniversitesi mezunları 15 Ocak Pazar günü saat 12.00’de dernek binasında (ki muhtemelen içeri alınmazlar) bir araya gelerek bu uygulamayı da protesto edecek.

Bir düşünsenize, İngiltere’de siyaset devreye giriyor Oxford ya da Cambridge üniversitelerinde böylesi uygulamalar yapıyor. Sizce ne olur?

Aklı başında biri acaba bu uygulamayı ve Boğaziçi Üniversitesi’nde olup bitenleri açıklayabilir mi? Elinizi vicdanınıza koyun ve konuşun, bunun adı ileri demokrasi mi?

Bu kadar saçmalık yetmedi mi?

(…)

Haberin devamı için tıklayınız.

Kaynak: MedyaTava