Özenli; Telaşsız Hayat için Yoga Atölyesi

Yoga pratiğinin yardımıyla içinde bulunduğumuz zamana; bedene, nefese ve hislere gösterdiğimiz özen ölçüsünde en iyi olma halimize yaklaşıyoruz.

Bu atölyede farklı nefes; meditasyon teknikleri ve sandalye kullanarak yapacağımız yoga pozlarının yardımıyla bedeninizin içine daha konforlu bir şekilde yerleşebilmeyi deneyimleyebilirsiniz.

Tüm yaşadığımız sıkıntılar bedenimize yerleşiyor ve sıkışıklıklar yaratıyor. Bütüncül yoga pratiği nefes farkındalığıyla beraber bedende alan yaratmaya başladığı zaman zihin de sakinleşmeye başlıyor. Atölye boyunca  nefesimiz ve bedenimizle bir bağ kurarak kendi içimize  merakla; önyargısız ve özenle bakabilmeyi araştıracağız.


Gün: Çarşamba
Saat: 19.30 – 21.30
Süre: 2 saat

Katılım Bedeli
Üye: 125 TL
Misafir: 150 TL

Eğitmen : Gönenç SILAY’00
Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra bir süre İspanya’da yaşadı.  İstanbul’a döndükten sonra 11 yıl Eczacıbaşı Vitra, Zara, son 8 yılı Akbank genel müdürlükte olmak üzere profesyonel iş hayatı içerisinde yönetim kadrolarında çalıştı.

2010 yılında tanıştığı yoga sayesinde sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirdi ve hatırladığı zaman onu gülümseten bir doğum tecrübesi yaşadı. Doğum sonrası Mey Elbi’den 200 saatlik temel yoga uzmanlık programı; Mey Elbi – Naz Şarman – Sinem Er’den 150 saatlik ileri seviye yoga uzmanlık programını; Yogakids’den 32 saatlik çocuk yogası ve Şaylan Yılmaz’dan 70 saatlik hamile yogası uzmanlaşma programlarını aldı. YogaŞala‘nın mentorluk programı kapsamında Sandrine Kamhi ile çalıştı. 2015 yılında; Berlin’de Cyndi Lee ile 300 saatlik OM Yoga uzmanlaşma programını tamamladı. 2016 yılında YogaŞala‘da Hart Lazer ile 150 saatlik terapi yaklaşımlı ileri seviye uzmanlaşma programını tamamladı. Halen YogaŞala’da Hart Lazer ile 150 saatlik Yoga Terapi uzmanlık eğitimine devam ediyor. Aynı zamanda şimdiye kadar aralarında Elena Brower, Seane Corn, Carlos Pomeda gibi önemli uzmanların bulunduğu birçok yoga atölyesine katıldı.

Yoga onun için hem matın üzerinde hem de hayatta kendi özüne yaptığı ve onu her daim sarmalayan, şaşırtan, heyecanlandıran, dönüştüren bir yolculuk… Yoga pratiği ve bu pratiğin ardındaki felsefe sayesinde evrenle bütünleştiğini ve huzur bulduğunu hissediyor. Önünde hala gidecek uzun bir yol var, ama şimdiden hissettiği dinginlik onu daha iyi bir insan yaparken, hayatını da anlamlandırıyor ve bir yoga uzmanı olarak deneyimlediği bu dinginlik hissini paylaşıyor. YogaŞala İstanbul ve İstanbul Doğum Akademisi’nde hatha yoga, vinyasa ve hamile yogası dersleri veriyor. Aynı zamanda özel dersler veriyor ve kurumsal atölyeler düzenliyor.