Üçgenler Dörtgenler 3 Boyutlu Resimler

Matematikten sanata uzanan eğlenceli bir yol

Atölyemizde çocuklarımız, matematikten bildikleri geometrinin farklı ve eğlenceli bir yönü ile tanışıyorlar.

Bir nokta ile başladığımız etkinliğimizde, noktalar çizgilere, çizgiler geometrik şekillere, şekiller de dağa, güneşe, rokete dönüşüyor.

Çocuklar, resimlerinde geometriyi sıklıkla kullanan Paul Klee, Wassily Kandinsky gibi dünyaca ünlü ressamları da tanımış oluyorlar.

KAZANIMLAR:
Çocuklar geometrik şekilleri çevreleri ve doğa ile ilişkilendirmede bir farkındalık yaşıyorlar. Bu farkındalık ile edindikleri bilgileri resimlerine yansıttıklarında, çok sevdikleri sonuçlar alıyorlar. Resim yapmanın keyifli bir yolunu keşfetmiş oluyorlar. Geometrik şekilleri eserlerinde sıklıkla kullanan Paul Klee ve Wassily Kandinsky gibi dünyaca ünlü ressamları da tanımış oluyorlar. Çocuklarımızın ayrıca motor becerisi gelişiyor.

Çocuklar giderken yanlarında, ahşap geometrik şekillerle çizdikleri 3 boyutlu resimlerini götürüyorlar.

VELİ BİLGİLENDİRME:
Çocuklarımız atölyemizde matematikten sanata uzanan keyifli bir yolda, geometrik şekiller ve çevreleri ile bağ kuruyor. Biz de onların öğrenme ufuklarını genişleterek, resim çizerken faydalanacağı önemli bir farkındalık kazandırıyoruz. Atölyemizde noktalar çizgilere, çizgiler şekillere, şekiller de 3 boyutlu yaratıcı resimlere dönüşüyor. Çocuklarımız ayrıca, geometrik şekilleri eserlerinde sıklıkla kullanan dünyaca ünlü sanatçıları da tanıyorlar. Sanat ile beslenen çocuklarımıza, sanat dolu günler diliyoruz.

Katılım Yaşı: 6 – 12 yaş

Hafta içi                                                        Hafta sonu
Süre: 1 saat Süre: 1 saat
Saat: 11.00 – 12.00 Saat: 15.00 – 16.00
Gün: Çarşamba Gün: Cumartesi


Katılım Bedeli
Üye: 75 TL
Misafir: 100 TL

4 Temmuz online kayıt için tıklayınız…

 

7 Temmuz online kayıt için tıklayınız…