Piet Mondrian’ın çok ünlü şekil ve renkleri tabaklarımızı süslüyor.

Doğadan ilham alarak, dünyanın en ünlü desenlerinden biri olan “sarı, kırmızı, mavili kompozisyonu ”nu yaratan Mondrian’ı ve tarzını tanıttığımız etkinliğimizde, sanatla moda etkileşiminin örneklerinden birini veriyoruz. Kilden yapılmış minik tabaklarımızı çocuklarımız Mondrian desenleri ile bezeyerek, bu eşsiz, zamansız ve evrensel çizgiler ile sanatsal tabaklarını tasarlıyorlar.

KAZANIMLAR: Çocuklarımız dünyaca ünlü sanatçı Mondrian’ın zamansız ve evrensel eseri “kırmızı, sarı ve mavili kompozisyonu”nu tanıyor. En sade şekiller ve 3 ana rengin ahenkle düzenlenmesi ile ortaya çıkan sanat eseri, minik tasarımcılarımıza esin kaynağı oluyor ve onu günlük hayata taşıyorlar. Çocuklarımızın ayrıca motor becerisi gelişiyor.

Çocuklar giderken yanlarında, Mondrian desenli minik tabaklarını götürüyorlar.

VELİ BİLGİLENDİRME:
Bu yaratıcı atölyemizde çocuklarımız, doğadan ilham alarak, geometrik şekilleri en saf haliyle, asimetrik olarak düzenleyerek, ana renk blokları ile “sarı, kırmızı, mavili kompozisyonu”nu yaratan Mondrian’ın sanatsal tarzı ile tanışıyor. Onun bu çok ünlü soyut çalışması minik tasarımcılarımıza esin kaynağı oluyor ve onu günlük hayata taşıyorlar. Ve bu soyut çalışmayı sanatla bezenmiş tabaklara dönüştürüyorlar.

Katılım yaşı: 5 – 12 yaş

Tarih: 5 Temmuz 2018
Süre: 1 saat
Saat: 14.00 – 15.00
Gün: Perşembe

Katılım Bedeli
Üye: 75 TL
Misafir: 100 TL