Sepin İnceer ile Meditasyon Çalışma / Teori / Sohbet

İçinde yaşadığımız bu Antroposen döneminde, Doğa’dan kopuk şehir hayatında, oryantasyonu sekteye uğramış fizyolojilerin, yani bizlerin, binlerce sene önce yaşamış insanlar gibi rahatlıkla meditasyona oturabileceği bir yanılsama.

Sepin, bu çalışmada, katılımcılara meditasyonun günümüzdeki en önemli ayağı olan “Oryantasyon”u, Stephen W. Porges’ın Polivagal Teorisi çerçevesinde, pratik yaparak ve teorisini anlatarak öğretecek.

İçerik 

Pratik

Teori / Polivagal Teori, Otonom Sinir Sistemi, Vagus Siniri ve Tarım Devrimi bağlamında Oryantasyon ve Meditasyon / Sohbet

Bu Eğitim, öğrencilerin, meditasyona, travma açısından güvenli bir şekilde giriş yapması amacıyla tasarlanmıştır. Bu eğitimin devamı niteliğindeki gelecek eğitimler, bu anlayışın desteklediği meditasyon tecrübesini derinleştirecektir.

Saat: 19.00 – 21.30

Katılım Bedeli
Üye: 50 TL
Misafir: 70 TL

Sepin hakkında:
Üsküdar Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme mezunu.

Ortağı olduğu girişim sermayesi fonundan (Turkven Private Equity) 2014’te ayrıldı. Halen kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı.
Noa, Kirpi ve Sarı adlı çocuk kitabının yazarı.

Sepin, yetişkinler, ergenler ve çocuklarla çalışıyor; bu çalışmalar ya grup eğitimleri ya da bireysel seanslar olarak gerçekleşiyor.

Eline Snel’in kurduğu “Academy for Mindful Teaching – AMT”nin Türkiye Ortağı ve Koordinatörü; AMT’nin 7 kişiden oluşan uluslarası eğitmen takımında. Eline Snel’in bütün profesyonel eğitimleri Türkiye’de Sepin tarafından verilmektedir.

Sepin, her çalışmasında öğrencisi olduğu dünyaca tanınmış hocalarından, uygulayıcısı ve mentörü olduğu Organic Intelligence Protokolü’nden ve kendi hayatından paylaşım yapar.

Bu hocalar, terapi sistemleri ve eğitimlerin başlıcaları şunlardır:
– Stephen Jenkinson

– Steven Hoskinson & Organic Intelligence Protokolü

– Kathy Kain & Stephen Terrell: Somatik Dayanıklılık ve Regülasyon; Erken (Gelişimsel) Travma

Online ödeme için tıklayınız…