Özgüvenli, Mutlu ve Başarılı Çocuklar Yetiştirmek

Çocuğunun, kendisi hakkında olumlu düşüncelere sahip, düşündüğünü, hissettiğini paylaşmaktan çekinmeyen, gerektiğinde yardım istemeyi bilen, hem kendi hem de başkasının hakkını koruyan, davranışlarının sorumluluğunu alan yani sağlıklı bir öz güvene sahip bir birey olmasını hangi ebeveyn istemez ki… Bunu sağlayabilmenin ilk koşulu, elbette ki çocuklarımız için, karşılıklı güven, sevgi ve saygı dolu, sınırların belli olduğu bir aile ortamı yaratmaktan geçiyor. Çünkü öz güvenin temeli ailede atılıyor.

Seminerimizde, anne babalar olarak çocuklarımızın sağlıklı bir öz güvene sahip olmasına yardımcı olmak, güçlüklere karşı baş etme becerilerini ve duygusal dayanıklılıklarını artırmak için uygulayabileceğimiz uygun ebeveynlik yaklaşımlarına odaklanacağız.

Etkinliğin ilk bölümünde anne babalar aşağıdaki sorulara cevap alacak. Ayrıca etkinlik sonundaki soru-cevap bölümünde kafalarına takılan konuları paylaşma ve görüş alma imkanı bulacak.

• Öz güven ne demektir?

• Öz güven gelişiminde ailenin rolü nedir?

• Hangi ebeveynlik davranışları öz güven gelişimini olumsuz etkiler?

• Çocuklarımızın öz güven gelişimini ve başarısını nasıl destekleyebiliriz?


Saat
: 19.30 – 20.30

Katılım Bedeli
Katılımcı: 210 TL
İndirimli katılımcı: 170 TL

Katılım linki, eğitimin yapılacağı günler e-posta ile iletilecektir.

Online ödeme için tıklayınız.


Eğitmen: Deniz Bayel

2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Çalışma hayatına, Turkcell’de Kurumsal İletişim Bölümü’nde başladı. 2006-2015 yılları arasında görev aldığı Doğuş Holding’de, Kurumsal İletişim Bölüm Başkanlığı sorumluluğunu üstlendi. 2015-2017 yılları arasında, Özyeğin Üniversitesi’nde Uygulamalı Gelişim Psikolojisi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Aynı dönemde Profesyonel Flow Koçluğu ve Ebeveyn Koçluğu sertifika programlarını bitirdi.

Aldığı eğitimleri takiben, “Sıfırdan Onsekize”yi kurdu. Bu oluşum dahilinde, ebeveynlere bireysel danışmanlık, gelişim takibi ve değerlendirmesi hizmetleri sunmaktadır. Buna ek olarak, ebeveynlere ve öğretmenlere çocuk gelişimi hakkında bilgilendirici seminerler vermektedir. Para Durumu internet sitesinde çocuk ve ergen gelişimi üzerine yazılar yazmakta, Mothers’Land ve Bardabas Çocuk Oyun Kutuları’na uzmanlık desteği sunmaktadır.