Malezya: Modern Şehirden Yağmur Ormanlarına

Coşkun Aral eşliğinde MALEZYA:
“Modern Şehirden Yağmur Ormanlarına”

Malezya, birçoğumuz tarafından Müslümanlık ile özdeşleşen ülkelerden biri. Ancak bizi her seferinde şaşırtan Güneydoğu Asya coğrafyasında hiç beklenmedik birçok etnik ve dini çeşitlilik bulunmakta. Binlerce yıldır yağmur ormanlarında yaşayan ve animizm inancına sahip toplumların haricinde sömürgeci İngilizler vasıtasıyla tarım alanlarında çalışmak için göç ettirilmiş ciddi bir Hindu nüfus bulunuyor.

Yıllarını bu bölgelerde haber kovalamakla ve belgesel çekmekle geçirmiş Coşkun Aral eşliğinde, tarım takvimindeki Tamil ayının ilk dolunayına denk gelen Ocak ayında gerçekleşen, 1 milyonunun üzerinde katılımcının 15 kilometrelik bir parkuru törenlerle geçtiği Thaipusam festivalini deneyimleyip Malezya’nın en güzel yağmur ormanlarından Taman Negara’da unutulmaz görsellikler kovalayacağız.

1.Gün 

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar’da 19.01.2019 saat 23:00’da buluşma. TK60 tarifeli 01:45 uçuşu ile Kuala Lumpur’a yolculuğumuz başlıyor. Kuala Lumpur’a varış sonrası rehber karşılaması ile birlikte otele transfer. Otelimiz şehir merkezinde alışveriş merkezlerinin hemen yanında bulunan Melia Kuala Lumpur. Akşam yemeği otelde.

2.Gün 

Bugün bölge için büyük gün: Hindu festivali Thaipusam Festivali’ne katılım sağlayacağız.  Tam gün festival için Batu Mağaraları’nda olacağız. Burada festival ritüelinin yanı sıra iki farklı mağarayı göreceğiz: Temple Cave & Dark Cave.

3-4-5. Gün 

Indiana Jones veya Tomb Raider gibi filmlerdeki ormanları canlı olarak yaşayabileceğiz. Sabah Taman Negara’ya yolculuk için otobüsle otelden kahvaltı sonrası hareket edeceğiz.  Yolculuğumuzun bir kısmı otobüsle kalanı ise kano ile gerçekleşecek. Konaklamamız Yağmur Ormanlarının göbeğinde yer alan Mutiara Taman Negara’da olacak.

Konaklamamız süresince dünyanın en büyük milli tabiat parklarından birisinde olduğumuzu unutmamamız gerekiyor. Herhangi bir zarar ve hatta hatıra amaçlı çürüyen bir yaprağı almak bile cezai işlem gerektirebilir. Bu bölgeyi bilen doğa rehberleri eşliğinde gezilerimizi gerçekleştireceğiz. Burada kaldığımız süre boyunca, tüm öğünlerimizi otelde yiyeceğiz. Gece Yağmur Ormanı Safarisi’ne çıkacağız. Yağmur Ormanında gündüz trekking yaparak, hava şartları izin verdiği taktirde Dünyanın en yüksek ip köprüsünden geçeceğiz. Nehirde yüzmeye gideceğiz. Kanoyla nehirde gezi yapacağız. Ve eğer köy halkı kabul ederse, aborjinleri (yerel isimleri ile Orman Halkı anlamına gelen Orang Asli’leri) görmeye gideceğiz. Otelimiz yağmur ormanı ortasında olduğundan telefon, televizyon, internet gibi iletişimlerden uzak olacağız.

6.Gün 

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Geldiğimiz gibi kano ile yolun bir kısmını geçip, kalan kısmında otobüsler ile havalimanına transfer olacağız. Check-in işlemlerinden sonra dönüş yolculuğumuz başlayacak. Türk Hava Yolları’nın TK61 tarifeli 23.40 uçuşu ile Kuala Lumpur Havalimanı’ndan İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor.  İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış 26 Ocak 2019 saat 06.20’de.

Fiyata Dahil Olanlar

  • THY ile gidiş dönüş İstanbul – Kuala Lumpur bileti
  • Programda belirtilen tüm yemekler
  • Programda belirtilen tüm geziler ve resmi etkinlikler (Yağmur Ormanları kurallarına göre değişiklik gösterebilir.)
  • Dünya Değişmeden Seyahatleri rehberlik hizmetleri
  • İngilizce bilen yerel rehberler
  • Konforlu karakteristik otellerde konaklama
  • Programda belirtilen tüm ulaşım ve transferler
  • Hindu festivali Thaipusam Festivali

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Yurt dışı çıkış harcı
  • Kişisel harcamalar

*Not: Bu program TÜRSAB (A-9388) nolu Dünya Değişmeden Turizm tarafından hazırlanıp gerçekleştirilmektedir.

Bilgi ve Rezervasyon için:
Tel: 0212 359 58 13 / 48
E-mail: bugezi@bumed.org.tr