Madagaskar & Mauritius

Afrika’nın yaklaşık 25 milyon nüfuslu bu ada ülkesi, barındırdığı doğa güzellikleri hayvan çeşitliliği ve kendine has kültürü ile “Dünya Değişmeden” gidip deneyimlememiz gereken yerlerden biri. Madagaskar Cumhuriyeti’nin başkenti Antananarivo’dan başlayacak gezimiz «Famadihana» ritüeli peşinde devam edecek. Sadece bu coğrafyada görebileceğimiz doğa mucizelerinin ardından yolumuzu “Tsingy”lerin peşinde adanın içlerine çeviriyoruz. Bu kaya ormanları dünyanın sayılı güzellikleri arasında sayılıyor. Nehirleri BAC’lar ile geçip yerel hayatın içinde kaybolacağımız yolculuğumuz Morondava’da Baobab ağaçlarının altında gün batımıyla masalsı bir hal alıyor…
Kısacası Afrika’nın ucundaki bu ada ülkesinde, kaya ormanlarının üzerinde ip köprüleri geçerken, güneşin batışını mitsel baobab ağaçlarının ışık oyunlarıyla izlerken, yeni bir deneyime yola çıkıyoruz.

1.Gün – İstanbul – Antananarivo
Gece saat 23:00’te İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde rehberimizle buluşma ve check-in işlemleri.

2.Gün –  Antananarivo
THY’nin TK160 sefer sayılı uçağı ile saat 01:40’ta Antananarivo’ya hareket. Öğleden sonra Antananarivo’ya varış. Havaalanında karşılama ve otele transfer. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

3.Gün –  Antananarivo – Antsirabe
Otelimizdeki kahvaltıdan sonra saat 08:00’de, yerel bir gelenek olan “Famadihana” törenlerinden birine şahitlik edebilmek için özel aracımızla Antsirabe’ye doğru yola çıkacağız. Famadihana törenlerinde, Madagaskar’ın bazı köylerinde senenin belli dönemlerinde yerel halk ölmüş akrabalarının kemiklerini topraktan çıkartıp şarkılar ve danslar eşliğinde kasabada dolaştırdıktan sonra yeniden toprağa gömüyor. Bu enteresan geleneğe şahit olabilmek için Antsirabe’nin yüksek köylerine çıkacağız. Akşam yemeğimiz ve geceleme Antsirabe’deki otelimizde.

4.Gün –  Antsirabe – Morondava
Kahvaltının ardından saat 07:00’de Morondava’ya doğru yola çıkacağız. Yolumuz süresince Madagaskar’ın yerel yaşamına şahitlik edeceğimiz bir çok dağ köyünden geçeceğiz. Bu yolculuğumuz sırasında da Famadihana törenlerinden birine denk gelme ihtimalimiz olacak. Öğle yemeğimizi gene yol üzerinde alarak Batı kıyısının simgesel şehri Morondava’ya varıyoruz. Otelimizde havuz ve denizin keyfini çıkarmak için serbest vakit.

5.Gün -Morondava – Bekopaka
Otelimizdeki  kahvaltıdan  sonra  4*4  araçlarla  Bekopaka’ya  doğru  yola çıkacağız. Öğle  yemeğimizi  yolumuzun  üzerindeki  Belo  Tsiribihina’daki  Mad  Zebu Restaurant’ta aldıktan sonra Bekopaka’ya doğru devam edeceğiz. Akşam yemeğimiz ve geceleme Bekopaka’daki otelimizde.

6.Gün –  Bekopaka – Tsingy
Otelimizdeki kahvaltının ardından bugünkü rotamız UNESCO  Dünya Mirasları listesine girmiş olan Tsingy de Bemahara Milli Parkı. Büyük Tsingy ve Küçük Tsingy olarak ikiye ayrılmış olan bu milli park yeraltı sularının yüksek yaylaları aşındırması sonucu oluşmuş karstik platolardan oluşuyor. Aşınmanın etkisi ile kireçtaşında büyük yarıklar ve mağaralar meydana gelmiştir. Aşındırmanın etkisi ile kireçtaşındaki oluşumlar benzersiz bir kireçtaşı ormanı görüntüsü vermiştir. Sabah Büyük Tsingy öğleden sonra da Küçük Tsingy gezilerimizden sonra otelimize geri döneceğiz. Akşam yemeğimiz ve geceleme otelimizde.

7.Gün –  Bekopaka – Morondava
Otelimizdeki kahvaltının ardından 4*4 araçlarımızla Morondava’ya doğru yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi Mad Zebu Restaurant’ta aldıktan sonraki durağımız Madagaskar’ın simgelerinden devasa baobab ağaçlarının gün batımındaki etkileyici manzarasına şahit olacağımız “Allee de Baobabs”. Akşam yemeğimiz ve geceleme Morondava’daki otelimizde.

8.Gün –  Morondava – Antananarivo
Bu sabah erkenden yola çıkıp gün doğumunu Allee de Baobabs’da karşılayacağız. Bu muhteşem manzarayı da anılarımız arasına aldıktan sonra otelimize geri döneceğiz ve öğlene kadar denizin keyfini çıkartacağız. Öğlen saatlerinde yemek sonrası başkent Antananarivo’ya dönüş uçağımız için Morondava havalimanına transfer. Antananarivo’ya varış sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.Gün – Antananarivo – Mauritius
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp havaalanına gitmeden önce yol boyunca geleneksel pazarı gezeceğiz ve şehirde hediyelik alışverişimizi yapacağız. Madagaskar’ı unutulmaz anılarla geride bırakırken son iki günümüzde muhteşem sahillerinin keyfini çıkartmak üzere Mauritius’a doğru devam edeceğiz. Yerel saatle 19:35’te Mauritius’a varışımızın ardından okyanus kıyısındaki otelimizde sahilin ve denizin keyfini çıkartacağız.

10.Gün – : Mauritius
Bugün bütün gün muhteşem denizin ve kumsalın keyfini çıkartacağız. Serbest zaman.

11.Gün -Mauritius – İstanbul
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp bu muhteşem adanın kuzeyine geçip şehir merkezini tanıyacağız. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra bize yine muhteşem manzaralar sunacak bir başka nokta olan Pamplemousses Botanik Parkı’nı ziyaret edeceğiz. Akşam saatlerinde artık bu iki güzel ülkeyi unutulmaz anılarla arkamızda bırakıyoruz. Yerel saatle 20:20’de kalkacak olan THY’nın TK 161 sefer sayılı uçağı ile 29 Eylül Pazar günü saat 04.55’de İstanbul’a varacağız.

 


FİYATA DAHİL OLANLAR

 • Dünya Değişmeden rehberlik hizmetleri
 • İstanbul – Antananarivo gidiş, Antananarivo – Mauritius gidiş, Mauritius – İstanbul dönüş uluslararası uçak biletleri
 • Morondava – Antananarivo iç hat uçak bileti
 • Turistik lüks otobüs ve 4*4 araçlarla ulaşım
 • 2 gece Antananarivo, 1 gece Antsirabe, 2 gece Morondava, 2 gece Bekopaka, 2 gece Mauritius olmak üzere toplam 9 gece 4*- 5* otellerde konaklama
 • 9 kahvaltı, 7 öğle yemeği, 9 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm gezi ve milli park girişleri
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Araç içi limitli su ikramı
 • Ekstra tur satışı yok


FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Programda belirtilen yemekler dışında kalan yemekler, içecek ücretleri, bahşişler, kişisel harcamalar
 • Madagaskar’a girişte alınacak 25 Euro tutarında vize ücreti.
 • Yurtdışı çıkış harcı.
 • Fazla bagaj ücretleri


*Not: Bu program TÜRSAB (A-9388) nolu Dünya Değişmeden Turizm tarafından hazırlanıp gerçekleştirilmektedir.


Bilgi ve Rezervasyon için:
Tel:
0212 359 58 13 / 48
E-mail:
bugezi@bumed.org.tr