Kafa Kafaya #4: “Sosyal Medyada İtibar”

 

ETKİNLİK İPTAL EDİLMİŞTİR.

Kafa Kafaya sohbetleri yeni yılda da BÜMED’de!

Dikkat çeken içeriklerde, konuları farklı açılardan ele alan konukları ile Kafa Kafaya; moderatörü olmayan, interaktif bir sohbet serisi olarak 4. başlığı ile yeni yılda da BÜMED’de!

Birlikte ‘Kafa Kafaya’ vermeye ne dersiniz?

KAFA KAFAYA #4:  Sosyal Medyada İtibar

M.Serdar Kuzuloğlu VS Prof. Dr. Zafer Yenal

Sosyal Medyada İtibar
Sosyal medyanın hayatımızın baş köşesine yerleşmesi ile kişiler hem kendilerini hem de hayallerini ifade etme kolaylığına erişti. Hal böyle olunca yazılan her noktanın, yapılan her hareketin asılı kaldığı dijital dünyada; itibar oluşturmak, var olanı korumak ve itibarsızlaştırma ile mücadele etmek oldukça zorlaştı.

Kişi, firma ya da siyasi figür… Her sosyal medya varlığının oluşturduğu, korumakta zorlandığı ve nasıl baş edeceği konusunda sıkıntılar yaşadığı ‘itibar’ ile ilgili merak edilenler, aklınızdan geçenler ve daha fazlasının konuşulacağı 4. Kafa Kafaya akşamına davetlisiniz!


Tarih:
 16 Ocak 2019, Çarşamba
Yer: BÜMED Atatürk Salonu
Saat: 19.30 – 21.00

Katılım Bedeli:
BÜMED Üye: 15 TL
Öğrenci: 15 TL
Tam: 35 TL

M.Serdar Kuzuloğlu kimdir?

Çocukluk hayali olan medya dünyasına 1995 yılında adım attı. Bir dizi gazete, dergi, radyo, televizyon ve dijital platformda teknoloji ve trendler konusunda bilgilendirdi. Bu alanda birçok mecrayı internet ortamına taşıdı ve yönetti. Kurucu ortağı olduğu dijital ajansta öncü içerik projelerine imza attı. İstanbul Bilgi Üniversitesi çatısı altındaki dijital pazarlama yüksek lisans programı Next Academy’nin kurucu ve eğitmenlerindendir. Bir restoran zinciri ve akıllı perakende satış yönetimi sisteminde yatırımcıdır.
Halen teknoloji ve trendler konusunda içerik üretmeye devam etmekte ve bu kapsamda konuşmalar yapmaktadır.

Zafer Yenal Kimdir?

Prof. Dr. Zafer Yenal 2000 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde öğretim üyesi olarak dersler vermekte ve araştırmalarını sürdürmektedir. Doktorasını  Binghamton Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde tamamlamış olan Yenal’ın çalışma alanları arasında yemek kültürü çalışmaları, tarım ve kır sosyolojisi ve tarihsel sosyoloji bulunmaktadır. Çağlar Keyder’le birlikte yazdığı son kitabı Bildiğimiz Tarımın Sonu başlığıyla 2013’de İletişim Yayınları tarafından yayınlanmıştır. Yenal, New Perspectives on Turkey ve Gastronomica: The Journal of Critical Food Studies dergilerinin Yazı Kurulu’nda yer almaktadır.