Kafa Kafaya #8: “Rekabetin Bedeli”

 

Kafa Kafaya sohbetleri BÜMED’de devam ediyor!
Dikkat çeken içeriklerde, konuları farklı açılardan ele alan konukları ile Kafa Kafaya; moderatörü olmayan, interaktif bir sohbet serisi olarak 8. başlığı ile BÜMED’de!

Birlikte ‘Kafa Kafaya’ vermeye ne dersiniz?

KAFA KAFAYA #8: Rekabetin Bedeli
Ömür Kula Çapan VS Prof. Dr. Bengi Semerci

Rekabetin Bedeli
Neden rekabet ederiz? Rekabetin arkasındaki motivasyon nedir? Kazanmak için neleri ortaya koyarız? Kendimizden ne kadar vermeye razı geliriz? Neleri, ne kadar kaybetmeyi göze alırız?

Hayatımızın her alanına yayılmış REKABET kavramı ile ilgili merak edilen tüm bu sorular ve çok daha fazlası üzerinden gerçekleşecek bu keyifli sohbete davetlisiniz!

Tarih: 20 Mart 2019, Çarşamba
Yer: BÜMED Atatürk Salonu
Saat: 19.30 – 21.00


Katılım Bedeli:

BÜMED Üye: 15 TL
Öğrenci: 15 TL
Tam: 35 TL


Prof. Dr. Bengi Semerci kimdir?
Ömür Kula Çapan kimdir?
1981 İzmir doğumlu. Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu.  Master’ını Sabancı Üniversitesi Görsel Tasarım ve İletişim Bölümü’nde yaptı. Reklamcılığa RPM Radar’da müşteri ilişkileri ve stratejik planlama departmanlarında başladı. Ardından 4 yıldan uzun süre DDB İstanbul’da Stratejik Planlama Direktörü olarak çalıştı. 2011 yılında sektör değiştirerek Finansbank’a geçti. Sosyal medya ve müşteri deneyimi tasarımından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Enpara.com markasının ürün/iş geliştirme ve iletişiminde sorumlu müdür olarak projenin tüm süreçlerinde yönetici olarak rol aldı. 2013 yılında Tribal Worldwide İstanbul’un genel müdürlüğünü yapmaya başladı. 2017 yılından bu yana da R/GA İstanbul Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Hızlı tüketimden finansa Effie alan birçok case’de imzası var.

1963 yılında İstanbul’da doğdu. 1986 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Erişkin Psikiyatrisi uzmanlığını aldıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk ve Ergen psikiyatrisi uzmanlık eğitimini tamamladı, Hacettepe Üniversitesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etti. 1998 yılında Doçent, 2005 yılında profesör oldu. Serbest hekimliğin yanı sıra, 2004 yılında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nı kurarak, 2004-2009 yılları arasında anabilim dalı başkanlığı yaptı ve 2011 yılına kadar Yeditepe Üniversitesi’nde öğretim üyeliğine devam etti. Ayrıca, Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Doğuş Üniversitesi Psikoloji Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde ders verdi. Halen Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde öğretim üyeliğine devam etmektedir.

Akademik çalışmalarının yanı sıra serbest hekimlik, aile ve kurum eğitimleri, kurumsal danışmanlık da yapan Dr. Semerci 2007 yılında Bengi Semerci Enstitüsü’nü kurarak, yürüttüğü eğitim çalışmalarını tek çatı altında topladı. Hekim olarak çocuk, genç ve erişkin hastalarını tedavi ve takip etmenin dışında, verdiği eğitimleri, bireysel ve kurumsal danışmanlığını, kitap ve diğer yazı çalışmaları ile sosyal sorumluluk projelerini Bengi Semerci Enstitüsü’nde sürdürmektedir.

Filmlerle ve tartışmalarla adalete ulaşamayanların sesi olmayı amaçlayan “Adalet” temalı Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin 2011 yılından beri düzenleme komitesinde olup, film festivalinin direktörlüğünü sürdürmektedir. Ayrıca farklı yayınevlerinden yayınlanmış birçok kitabı bulunmaktadır.