Kafa Kafaya #7: “Stil”

Kafa Kafaya sohbetleri BÜMED’de devam ediyor!

Dikkat çeken içeriklerde, konuları farklı açılardan ele alan konukları ile Kafa Kafaya; moderatörü olmayan, interaktif bir sohbet serisi olarak 7. başlığı ile BÜMED’de!

Birlikte ‘Kafa Kafaya’ vermeye ne dersiniz?

KAFA KAFAYA #7:  Stil
Yelda İpekli VS Hakan Akkaya

Stil nasıl oluşturulur? Yönlendiren faktörler nelerdir? Moda sektörü mü trendlere yön verir, yoksa bireysel tercihler mi sektörü yönlendirir? Stilinizi belirleyen mekanizma siz misiniz, yoksa başkaları mı? Stil dendiğinde sadece moda ve kıyafet mi aklınıza geliyor yoksa tüm hayat tercihleriniz mi? Stil danışmanlığı nasıl doğdu, bu ihtiyaç nereden oluştu?

Stil ile ilgili merak edilen tüm bu sorular ve çok daha fazlası üzerinden şekillenecek bu keyifli sohbete davetlisiniz!

Tarih: 13 Mart 2019, Çarşamba
Yer: BÜMED Atatürk Salonu
Saat: 19.30 – 21.00

Katılım Bedeli:
BÜMED Üye: 15 TL
Öğrenci: 15 TL
Tam: 35 TL

Online kayıt için tıklayınız…

Yelda İpekli kimdir?
1967 yılında Ankara’da doğdu. İşletme eğitiminden sonra Londra Ekonomi Üniversitesi’nde (LSE) master ve doktora düzeyinde eğitimlere katıldı. ‘Kurumsallaşma-Kurumsal Kimlik/Kültür ve Algılama Yönetimi-Markalama’ konusunda iki tez hazırladı. Aldığı uzmanlık eğitimleri Stratejik Yönetim, Marka Yönetimi ve Müşteri İlişkileri Yönetimi’dir. Bu eğitimlerle bir organizasyonun kurumsallaşması sürecinden, markalaşma ve pazarlama taktiklerinin stratejik olarak geliştirilmesine ve satış faaliyetlerinin yönetimine kadar geniş bir perspektife sahip oldu.

Hilton Hotel int. Londra ofisi, Conrad İstanbul, Sabancı Holding Otomotiv Grubu, Vestel beyaz Eşya, Altınyıldız/Network-Fabrika ve Beymen de Pazarlama ve Marka Yönetimi konularında üst düzey sorumluluklar aldı.

Yelda İpekli; 1999 yılında profesyonel hayattan ayrılarak stratejik pazarlama ve proje yönetimi konularında danışmanlık veren şirketini kurdu. Türkiye’nin yükselen sektörlerinde uzmanlığı ile ilgili kritik pozisyonlarda bulundu.

2005 yılında kendi hayal projesi olan web tabanlı ‘After 9’ adlı projesini hayata geçirdi. Kuruluşundan altı ay sonra ‘After 9’, ‘Avrupa’nın En Cin İş Fikri ’ ödülünü aldı.

Avrupanın ilk otomobil alışveriş Merkezi Autopia ve Kültür Turizm Bakanlığı Müzeler Modernizasyonu projeleri son yılın en önemli projeleriydi.

 

Hakan Akkaya kimdir?
17 yıldır profesyonel olarak tasarımcılık yapan Hakan Akkaya, Bilkent Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nden 2.yılında ayrılıp İstasyon Sanat Akademisi’nde Moda Tasarımı eğitimi aldı. Boyner Holding, Altınyıldız ve Sarar gibi sektörün önde gelen markalarının tasarım departman yöneticiliğini yapan Akkaya 2012 yılı içinde Who’s Next Paris ve Bread & Butter Fuarlarına erkek koleksiyonu ile katılan ilk Türk tasarımcı oldu.

Yılda iki kez düzenlenen MBFWİ’da Ekim 2012’den 2015 yılına kadar kadın- erkek koleksiyonlarıyla yer aldı.

Mayıs 2016’da İstanbul’daki son defilesi “Sodom’un 120 günü” adlı defilesini büyük bir show ile Maslak Arena’da sundu. İHKİB’in danışmanlığını yürütmekle beraber, 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında düzenlenen İTHİB Kumaş Tasarım Yarışmaları’nın danışmanı oldu ve finale kalan yarışmacıların kumaşları Hakan Akkaya tasarımları ile ‘Hakan Akkaya atölyesinde’ yapılarak yine Hakan Akkaya yönetimindeki defilelerle sunuldu.

Haziran 2017’de Kızılay’ın kurumsal giysilerini tasarladı. 2017 yılında İTO (İstanbul Ticaret Odası) projesi ile İTO’ya bağlı “Deri ve Saraciye Firmaları için Tasarım Algısını Gelişme Projesi” nin danışmanlığını yürüttü. 2017 Şubat ve Eylül aylarında New York Fashion Week’te Fall/Winter’17 ve Spring/Summer’18 koleksiyonları ile yer aldı. 2018 yılında “Hakan Akkaya” markalı parfümleri çıkardı. Halen kendi atölyesinde kişiye özel tasarımlar yapmaya devam etmektedir.