Kafa Kafaya & KonuŞu #3: “Büyük Verinin Toplum Yapısına Etkileri

 

Yeni sohbet dizisi Kafa Kafaya Aralık’ta BÜMED’de!

Dikkat çeken içeriklerde,  konuları farklı açılardan ele alacak konukları ile Kafa Kafaya; KonuŞu işbirliği ile moderatörü olmayan, interaktif bir sohbet serisi olarak BÜMED’de başlıyor! Her hafta yenilenen içerik ve konuklarla merak ettiklerimiz, düşündüklerimiz üzerine konuşacak bir alan oluşturuyoruz.

Birlikte ‘Kafa Kafaya’ vermeye ne dersiniz?

KAFA KAFAYA & KonuŞu #3:  Büyük Verinin Toplum Yapısına Etkileri

CAN SELÇUKİ VS MERVE AYYÜCE KIZRAK

Büyük Verinin Toplum Yapısına Etkileri

Yeryüzündeki her şey veri üretiyor. Peki, bu veriler kimler tarafından nasıl toplanıyor, ne için kullanılıyor? Toplumlar ve toplumsal yapı bu kullanımdan nasıl etkileniyor? Büyük veriyi durmaksızın besleyen bizler bu resmin neresindeyiz? Bu ve bunun gibi sorular üzerine sohbet edeceğimiz 3. Kafa Kafaya akşamına davetlisiniz!


Tarih:
 19 Aralık 2018, Çarşamba
Yer: BÜMED Atatürk Salonu
Saat: 19.30 – 21.00

Katılım Bedeli:
BÜMED Üye: 15 TL
Öğrenci: 15 TL
Tam: 35 TL

Merve Ayyüce Kızrak kimdir?

2009 yılında Haliç Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2011 yılında, yine Haliç Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği programında, İTÜ Bilişim Enstitüsü’nden de dersler alarak, yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Şu anda Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Programında Doktora eğitimine devam etmektedir. Araştırma konuları arasında yapay sinir ağları, makine öğrenmesi, derin öğrenme (CNN, GAN, RL, CapsNet), örüntü tanıma, biyomedikal görüntü işleme, ses işleme ve video işleme bulunmaktadır.

Hâlihazırda akademik ve ürün geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir. 2009 yılında Lisans programından mezuniyetinden bu yana Haliç Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinde çeşitli dersleri yürüterek akademik kariyerine devam etmektedir. Ayrıca bir sosyal sorumluluk projesi olarak 2017 yılında kurulan “Deep Learning Türkiye” topluluğunun kurucu ortaklarındandır. Yapay sinir ağları, makine öğrenmesi ve derin öğrenme konularında Türkçe içerik üretimine katkı sağlamaya çalışmaktadır.

 

Can Selçuki Kimdir?

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra Bocconi Üniversitesi’nden Ekonomi ve Sosyal Bilimler alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. Şu anda pazar araştırma ve büyük veri analizi yapan İstanbul Ekonomi Araştırma şirketinde Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir. Bundan önce, Dünya Bankası Ankara ofisinde 4 yıl olarak ekonomist görevini sürdürmüştür. Bu görevi sırasında Türkiye ve Azerbaycan’da kamu ve özel sektöre ile Türkiye’de rekabetçiliğin arttırılması alanında çalışmalarda bulunmuştur. Bu kapsamda bölgesel kalkınma, rekabet ve inovasyon politikalarına odaklanıştır. Dünya Bankası’na katılmadan önce 3 sene boyunca Brüksel merkezli Avrupa Politikaları Çalışmaları Merkezi’nde (CEPS) ekonomist olarak çalışmıştır. Türkiye’de ticaretin rekabetçiliği, bölgesel rekabet ve inovasyon politikaları üzerine makale ve raporları bulunmaktadır.

 

Online kayıt için tıklayınız…