Kafa Kafaya & KonuŞu #2: “Dijital Diyet Ne Anlama Geliyor?”

 

 

Yeni sohbet dizisi Kafa Kafaya Aralık’ta BÜMED’de!

Dikkat çeken içeriklerde,  konuları farklı açılardan ele alacak konukları ile Kafa Kafaya; KonuŞu işbirliği ile moderatörü olmayan, interaktif bir sohbet serisi olarak BÜMED’de başlıyor! Her hafta yenilenen içerik ve konuklarla merak ettiklerimiz, düşündüklerimiz üzerine konuşacak bir alan oluşturuyoruz.

Birlikte ‘Kafa Kafaya’ vermeye ne dersiniz?

KAFA KAFAYA & KonuŞu #2:  Dijital Diyet Ne Anlama Geliyor?

KAAN SEKBAN VS PROF.DR. AYSEGÜL TOKER

Dijital Diyet Ne Anlama Geliyor?

Dijital dünya hayatımızın her anında bizimle, git gide tüm dünyamız dijitalleşiyor. Peki, böyle bir ortamda “Dijital Diyet” konusundan bahsetmek mümkün müdür?

‘Dijital Diyet gerekli midir?’, ‘Dijital Diyet uygulanabilir mi?’, ‘Kimlerin ihtiyacı vardır?’, ‘Nasıl uygulanabilir?’ gibi sorular üzerine konuşulacak sohbete bekliyoruz.


Tarih:
 12 Aralık 2018, Çarşamba
Yer: BÜMED Atatürk Salonu
Saat: 19.30 – 21.00

Katılım Bedeli:
BÜMED Üye: 15 TL
Öğrenci: 15 TL
Tam: 35 TL

Prof. Dr. Ayşegül Toker kimdir?

Boğaziçi Üniversitesi, İşletme Bölümü’nde öğretim üyesi olarak başladığı 1997 yılından itibaren İnternet ve yeni teknolojiler üzerine araştırmalar yapan Prof. Dr. Ayşegül Toker, yeni teknolojilerin tüketiciler ve şirketler tarafından adaptasyonu konusunda çalışmaktadır. Bilgi ve iletişim teknolojilerindeki gelişmelere bağlı olarak, yeni konuları araştırma alanlarına dahil eden Prof. Toker’in sosyal medya, konum-bazlı pazarlama, mobil pazarlama, internet üzerinden pazarlama, sanal topluluklar ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında yayınlanmış birçok saygın akademik dergi makaleleri, ulusal ve uluslararası konferans bildirileri, kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. 2011 yılında McGraw Hill tarafından basılan “Mobile Marketing: Fundamentals and Strategy” kitabının yazarlarından birisidir.

Özellikle son yıllarda dijitalleşme stratejileri, sosyal medya ve dijital pazarlama alanlarında yürüttüğü akademik ve iş hayatına yönelik çalışmaları ile ön plana çıkmaktadır. Araştırma ve ders verdiği alanlar ile Boğaziçi Üniversitesi’nde üstlendiği idari görevlerinin doğal bir uzantısı olarak, genç ve kadın girişimciliği konularını bireysel sosyal sorumluluk projesi olarak benimseyen Prof. Toker, girişimcilik kültürünü geliştirmek üzere projeler geliştirmekte ve farkındalık çalışmaları yürütmektedir.

Kaan Sekban Kimdir?

Yıldız Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü lisans ve Bahçeşehir Üniversitesi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi yüksek lisans mezunudur. 10 yıl Garanti Bankası’nda çeşitli görevlerde çalıştıktan sonra yurtiçi ve yurt dışında oyunculuk ve müzikal atölyelerine katıldıktan sonra istifa ederek sahne performansları alanına yönelmiştir.

Türkiye’de “İstanbulname” müzikali ve İtalya’da “Bir Yaz Gecesi Rüyası” operasında rol aldıktan sonra kendi evinden yayınladığı “Kaan Sekban Saçmalar” adlı ev yapımı canlı talk show’la tanınan Sekban, beyaz yakalı hayatı hicvettiği “Yakam Beyaz Beynim Ayaz” skeçleriyle büyük ilgi görmektedir. Pek çok sahnede tek kişilik gösterilerine devam ederken, Haziran 2017’de yayımlanan “Tebrikler Kovuldunuz” kitabı kısa sürede çok satanlara girmiş ve otobiyografik mizahi içeriğine karşın Platin dergisi tarafından yönetim, liderlik ve ik dalında yılın en iyi iş kitabı seçilmiştir.

Kendi odasından yaptığı talk show’ları bir adım öteye taşıyarak seyirci karşısına çıkan ve plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar her konuda kendine has üslubuyla bahseden Sekban, son yılların en çok takip edilen simalarından.

Etkinlik girişinde sınırlı sayıda bilet satışı olacaktır.