” Bu dünyada her şey değişiyor ama çiçekler doğal olarak her bahar yeniden açacak. ” Judith Lassater – Living Your Yoga

Her bahar; kışın karanlığını arkamızda bırakarak doğanın yeni başlangıçlar için tomurcuklanmasına tanıklık ediyoruz. Günlerin uzamaya başladığı bu dönemde doğayla beraber biz de kendimizi yenilemeye yönelik pratikler yapabiliriz.
Bu atölyede öncelikle bedeni hissedeceğimiz yumuşak akış yoga pratiğiyle beraber nefes ve meditasyon çalışmaları yapacağız. Pratiğin içerisindeki çevrilme pozları sindirim sistemini temizler ve organlara masaj yaparken; ayaktaki pozlarla toprakla olan bağımızı güçlendirerek dengeli bir var olma hali içinde farkındalıkla yenilenmeye kendimizi açmayı araştıracağız. Kış bahara; bir yoga pozu bir başka poza dönüşürken aradaki geçiş anlarının içerisinde biraz asılı kalmak her zaman yavaşlamamız; farkındalıkla hareket edebilmemiz ve pozların ötesindeki yogayı bulmamız için bizi cesaretlendiriyor.

Yoga pratiği sonrası Ses Çanakları Meditasyonu ve Ayurveda ile bahar aylarına nasıl hazırlanmamız gerektiği konusunda bir söyleşi olacak. Katılımcıların sorularının da cevaplanacağı bu çalışmada, mevsim değişikliğinin bedenimizde ve zihnimizde yarattığı etkiler ile bunlara karşı neler yapabileceğimizi konuşacağız.

Ses Çanakları ( Singing Bowl ), Tibet, Çin, Japon ve Nepal şifa yöntemlerinden biridir ve çok eski bir gelenektir. Bu çanaklar; içlerinde bulunan metallerin özgün yapıları sayesinde sürekli bir pozitif titreşime sahiptirler.

Bu sayede uygulama yapılan kişinin enerji titreşimini pozitif yönlü etkiler ve bunun için kişinin herhangi bir şey yapması gerekmez. Ses titreşimleri kişinin, stres, kaygı, korku ve yorgunluk ile bozulan frekansını düzenleyerek zihinsel ve fiziksel bir rahatlama sağlar.

Nefesi ve kalp ritmini düzenler, canlı ve enerjik hissettirir.

Ses Çanakları yaygın bir inanışa göre evrenin sesini yansıtırlar. Evrenin yaratılışı sırasında boşluk içerisinde oluşan ses, ses çanaklarının ortaya çıkardığı sestir.

Tarih: 23 Mart 2019
Süre: 1 gün
Saat: 14.00 – 17.00
Gün: Cumartesi

Katılım Bedeli
Üye: 200 TL
Misafir: 300 TL

Eğitmen : Gönenç SILAY’00
Gönenç Sılay; Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olduktan sonra bir süre İspanya’da yaşadı. İstanbul’a döndükten sonra 11 yıl boyunca Eczacıbaşı Vitra, Zara ve son 8 yılı Akbank Genel Müdürlük’te olmak üzere profesyonel iş hayatı içerisinde yönetim kadrolarında çalıştı.
2010 yılında tanıştığı yoga sayesinde sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirdi ve hatırladığı zaman onu gülümseten bir doğum tecrübesi yaşadı. Doğum sonrası Mey Elbi’den 200 saatlik temel yoga uzmanlık programı; Mey Elbi- Naz Şarman – Sinem Er’den 150 saatlik ileri seviye yoga uzmanlık programını; Yogakids’den 32 saatlik çocuk yogası ve Şaylan Yılmaz’dan 70 saatlik hamile yogası uzmanlaşma programlarını aldı. YogaŞala’nın mentorluk programı kapsamında Sandrine Kamhi ile çalıştı. 2015 yılında; Berlin’de Cyndi Lee ile 300 saatlik OM Yoga uzmanlaşma programını tamamladı. 2016 yılında Yogaşala’da Hart Lazer ile 150 saatlik terapi yaklaşımlı ileri seviye uzmanlaşma programını tamamladı. 2017 yılında yine Yogaşala’da Hart Lazer ile 150 saatlik Yoga Terapi uzmanlık eğitimini bitirdi. Aynı zamanda şimdiye kadar aralarında Elena Brower, Seane Corn, Carlos Pomeda gibi önemli uzmanların bulunduğu birçok yoga atölyesine katıldı.
Yoga onun için hem matın üzerinde hem de hayatta kendi özüne yaptığı ve onu her daim sarmalayan, şaşırtan, heyecanlandıran , dönüştüren bir yolculuk… Yoga pratiği ve bu pratiğin ardındaki felsefe sayesinde evrenle bütünleştiğini ve huzur bulduğunu hissediyor. Önünde hala gidecek uzun bir yol var, ama şimdiden hissettiği dinginlik onu daha iyi bir insan yaparken, hayatını da anlamlandırıyor ve bir yoga uzmanı olarak deneyimlediği bu dinginlik hissini paylaşmak istiyor. 2012 yılından bu yana Yogaşala Bağdat Caddesi, İstanbul Doğum Akademisi Bağdat Caddesi’nde hatha, vinyasa ve hamile yogası dersleri; aynı zamanda özel ve grup yoga dersleri veriyor. Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği’nde ” Farkındalık ve Nefes Teknikleri Atölyesi ” düzenliyor.

Mithat Uysal
2012 yılında önce nefes çalışmaları ve yaşam koçluğu eğitimleri alarak başladığım yolculuğuna, altı aylık Masaj Terapistliği eğitimini alarak devam etti. Nefes ile Masajın muhteşem birlikteliğini keşfetti ve bu konuda uygulamalar yaptı. Bu uygulamalar sırasında daha da derinleşmek adına NLP, Access Bars ve Reiki eğitimlerini tamamladı.
Daha fazla bilgiye ihtiyacı olduğunu hissettiği zaman Hindistan’a gitmeye ve Ayurveda (Hint Tıbbı) eğitimi almaya karar verdi.
Şubat 2015’te Hindistan’ın Dharamshala bölgesinde bulunan Bhagsu şehrinde, AYUSKAMA AYURVEDA okulunda Dr.Arun SHARMA ile AYUSH onaylı Ayurveda Pratisyenliği eğitimine başladı. Altı ay süren eğitim sonunda alternatif tedavi yöntemleri, beslenme, detoks, Ayurvedik Yoga Terapi, 40 çeşit tedavi masajı, stres yönetimi, obezite tedavisi, sağlıklı yaşam, şifalı bitkiler ve daha birçok konuda Doğu’nun, doğayla iç içe olan ve şifası doğadan gelen yöntemlerini öğrendi ve bu yöntemleri uygulama fırsatını buldu.

Online ödeme için tıklayınız…