BÜMED’e Özel Hindistan&Katmandu

Faruk PEKİN’RC69 Rehberliğinde
BÜMED’e Özel Hindistan & Katmandu

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki 14 yer: Kutub Minar, Hümayun Türbesi, Kacuraho Tapınakları, Tac Mahal, Agra Kalesi, Fatehpur Sikri, Caypur Amber Kalesi, Caypur Cantar Mantar ve Katmandu Vadisi (Patan, Baktapur, Hanuman Doka, Bodnat, Svayambunat, Paşupatinat) / Hindu, Budist, Caynacı, Parsi, Sikh inançları, ayinleri, Tantra Hinduizmi, milyonlarca tanrı ve tanrıça / Doğu felsefeleri, yaşam biçimleri, ölü yakma törenleri, ayinler / Mimari zenginlikler / Doğa, tarih, insan…

1. Gün – 
FEST Travel tarafından önerilen uçuşa göre saat 17.45’te Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Saat 20.50’de TK 716 sefer sayılı uçuşla Delhi’ye hareket. Uçakta geceleme.

2. Gün –
Yerel saatle 05.15’te Delhi’ye varış. Saat 10.25’te yerel bir havayoluyla Caypur’a hareket. Saat 11.35’te varış. Karşılanma ve otele transfer. Öğle yemeği. Şehir Müzesi gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

3. Gün – 
Amber Kalesi gezisi: Ciplerle kaleye çıkış. Kale bölümleri, Aynalı Salon ve Harem gezileri. Öğleden sonra Cantar Mantar (Gözlemevi) gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

4. Gün – 
Agra’ya hareket. Yolda Fatehpur Sikri gezisi. Öğle yemeği. Agra Kalesi ve İtimadu’d-Devle Türbesi gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

5. Gün – 
Tac Mahal gezisinin ardından havalimanına transfer. Saat 13.55’te yerel bir havayoluyla Kacuraho’ya hareket. Saat 14.40’ta varış. Karşılanma ve otele transfer. Öğleden sonra Tantra Hinduizmi kabartmalarına sahip Kacuraho’nun doğu tapınakları gezisi. Otelde akşam yemeği ve konaklama. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

6. Gün – 
Batı tapınakları gezisi ardından havalimanına transfer. Saat 14.05’te yerel bir havayoluyla Hindistan’ın en kutsal kenti kabul edilen Varanasi’ye hareket. Saat 14.55’te varış. Ganj Nehri kıyısında yapılan Hindu ayini Arti Puca’ya katılım. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

7. Gün –
Erken bir saatte Ganj Nehri’nde tekne gezintisiyle güneşin doğuşunu ve kutsal ayinleri izleme. Eski Varanasi’de yürüyüş. Otelde sabah kahvaltısı. Sarnat gezisi. Öğle yemeği. Havalimanına transfer. Saat 18.30’da yerel bir havayoluyla Delhi’ye hareket. Saat 20.05’te varış. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

8. Gün – 
Kutub Minar, Kuvvetü’l-İslam Camisi ve çevre yapıları, Hümayun Türbesi gezileri, Parlamento Binası, Başkanlık Sarayı ve Hindistan Kapısı’nın görülmesi. Öğle yemeği. Ulusal Müze, Cuma Camisi, Çandni Çovk Çarşısı, Rac Gat ve Lakşmi Narayan Tapınağı gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

9. Gün –
Havalimanına transfer. Saat 10.30’da Katmandu’ya hareket. Saat 12.30’da Katmandu’ya varış. Paşupatinat Tapınağı gezisi. Dulikel’e gidiş. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

10. Gün – 
Baktapur (Durbar Alanı, Altın Kapı, Nyatopola Tapınağı) ve Patan gezileri.  Katmandu’da otelde akşam yemeği ve konaklama.

11. Gün – 9
Svayambunat Tapınağı, Katmandu (Kastamandap, Yaşayan Tanrıça Kumari Evi, Hanuman Doka, tapınaklar…) ve Bodnat gezileri. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

12. Gün – 
Havalimanına transfer. Saat 12.55’te TK 727 sefer sayılı uçuşla İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.50’de varış.

Önemli Not: Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.

Ödeme Prosedürü: Katılımcıların rezervasyon talepleri doğrultusunda kendilerine yazılı bildirilecek ödeme günü yapılacak ödemeye istinaden rezervasyonları kesinlik kazanacaktır. Ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa TÜRSAB Zorunlu Seyahat Sigortası geçerli olmayacaktır. Gezi bedelinin ödeme planı ve seçenekleri de FEST Travel Özel Gezi Satış Sorumlusu tarafından katılımcılara bildirilecektir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

– Delhi – Caypur / Agra – Kacuraho – Varanasi / Varanasi – Delhi / Delhi – Katmandu arası ekonomi sınıfı uçak biletleri,

– İç hat havalimanı vergileri,

– 4 – 5 yıldızlı otellerde yarım pansiyon esasına göre konaklama,

– 4 öğle yemeği ve 10 akşam yemeği,

– Özel otobüs ile ulaşım ve tüm transferler,

– Programda belirtilen tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

– Yerel rehberlik hizmeti ve FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,

– Programda belirtilen tüm geziler,

– FEST Travel özel “Hindistan – Katmandu” gezi kitabı,

– Faruk Pekin’in katılımıyla gezi öncesi bilgilendirme ve hazırlık toplantısı,

– Tüm bahşişler (Gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),

– İptal ve Sağlık Teminatlı Yurtdışı Seyahat Sigortası,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

– Türk Hava Yolları ile İstanbul – Delhi / Katmandu – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti,

– Dış hat havalimanı vergisi, harçları ve bilet kesim bedeli,

– Programda belirtilmeyen öğle yemekleri,

– Programda bulunan yemekler sırasında alınacak içecekler,

– Yurtdışı çıkış harcı (15 TL),

– Kişisel harcamalar,

– Fazla bagaj ücreti,

– Nepal vize ücreti (25 USD),

– Hindistan vize ücreti (102 USD).

Önemli Not: Dış nedenlerden dolayı FEST Travel her zaman programı değiştirme hakkına sahiptir.

Konaklama:

İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 30 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz.

EN UYGUN UÇUŞ SEÇENEKLERİ:

DIŞ HAT UÇUŞ DETAYLARI

30 Ocak 2018   İstanbul (IST) – Delhi (DEL)  TK 716   20.50 – 05.15

10 Şubat 2018  Katmandu (KTM) – İstanbul (IST) TK 727 12.55 – 18.50

Kişi başı ekonomi sınıf bilet bedeli: 810 USD

Uçak biletleri, vergiler ve servis bedeli bugün itibariyle belirtilmiş olup net tutar bilet kesim aşamasında kesinlik kazanacaktır.

Arzu etmeniz halinde FEST Travel uçak bileti alımını sizin adınıza gerçekleştirebilmektedir.

VİZE:

Hindistan’a ve Nepal’e seyahat edecek umumi pasaport ve yeşil pasaport sahibi TC vatandaşlarının vize alması gerekmektedir. FEST Travel vize alımı için tüm katılımcılara, evrakları eksiksiz ve zamanında teslim ettikleri taktirde yardımcı olacaktır.

 

SİGORTA:

– Gezi bedeline, Acentenin iflasına karşı tüketiciyi koruyan “Zorunlu Paket Tur Sigortası” ve mücbir sebepler karşısında 3750 Euro’ya kadar Seyahatin İptali Teminatını da içeren Yurtdışı Seyahat Sigortası dahildir.

– Anadolu Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup Gezi esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında Avrupa ülkelerinde 30.000 Euro’ya kadar, diğer tüm dünya ülkelerinde ise 10.000 Euro’ya kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.

– Seyahatin İptali Teminatı maksimum 3750 Euro’ya kadar olup sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini kapsar.

– Miller ile alınan biletler iptal teminatlı seyahat sigortalarında kapsam dışıdır. Bu biletler için herhangi bir iade talep edilememektedir.

– İlk ödemenin yapıldığı tarihten 24 saat sonrasına kadar Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR:

– Dış nedenlerden dolayı FEST Travel her zaman programı değiştirme hakkına sahiptir.

– Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.

– Teklifimizde belirtilen otellerin çıkış saatleri 12.00’dır.

– İptal durumunda FEST Turizm Ticaret A.Ş. Hizmet Satış Sözleşmesi geçerlidir (Teyidinizle birlikte yapacağınız ödemenin, iptal nedeni ne olursa olsun, iade edilmeyeceğini bildiririz).

– Şu an için adınıza havayolları ve otellerde herhangi bir rezervasyon yapılmamıştır. Teklifimizi kabul etmeniz durumunda lütfen teyidinizi tarafımıza yazılı olarak bildiriniz.

– Yazılı konfirmasyonunuzun ardından rezervasyonlarınızın gerçekleştirilmesi için ödemeyle beraber “FEST Turizm ve Ticaret A.Ş Hizmet Satış Sözleşmesi Koşulları” ve “Katılım Formu”nun imzalı olarak tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. Rezervasyonlar, sözleşmenin ve katılım formunun tarafımıza ulaşması ile kesinlik kazanacaktır. Belgeler satış departmanı tarafından misafirlerimize iletilecektir.