Ayna Ayna Söyle Bana: Sevgi Dilinin Anahtarı Nerede? Eğitimi

Ayna Ayna Söyle Bana: Sevgi Dilinin Anahtarı Nerede? Eğitimi

Bu programı ‘’Duygusal Dayanıklılığımızı Güçlendirme’’ye katkı sunması niyetiyle hazırladık. Kendimizle bağlantımızı güçlendirmek, kendimizin ve karşımızdakinin derinlerdeki ihtiyaçlarını duyabilmek için online platformda bir arada olacağız.

Hayatta yolunda gitmeyen şeylerle karşılaştığımızda güçlü olma ve ayakta kalma becerisi olarak tanımlayabileceğimiz ‘’Duygusal Dayanıklılık’’ kaslarımızı güçlendirme amacıyla duygu ve ihtiyaçlarımızla bağ kuracağımız dört haftalık bir yolculuğa çıkıyoruz. ‘’Şiddetsiz İletişim’’den aldığımız ilhamla yapacağımız uygulamalarla olayları ele alış ve bakışımızı gözden geçirerek kendimizle bağlantımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz.

1.Ders: Şimdi ve Burada Nasılım?
Kendimizle karşılaşma yolculuğumuzda duygularımızla tanışacak, onlarla olan bağımıza bakacağız.

2. Ders: İhtiyaçlarımı Fark Ediyorum
Duygularımızın işaret ettiği ihtiyaçlarımızı fark edecek, bize ne söylediğine bakacağız.

3. Ders: Kendimden Taleplerim ve Ricalarım
Davranışlarımızın ardındaki enerjiyi fark edecek, seçimlerimizle buluşacağız.

4. Ders: Kendime Empati ve Takdir
Başkasından beklemeden önce kendimizi takdir etmenin gücünü fark edeceğiz.

Tarih: 5 Kasım 2021 
Saat
: 20.00 – 22.00

Katılım Bedeli
Katılımcı: 500 TL
Bümed indirimli katılımcı: 400 TL

4 oturumdan oluşan eğitim 8 saat sürecektir.
Oturumlar: 5-12-19-26 Kasım 2021

Katılım linki, eğitimin yapılacağı günler e-posta ve SMS ile iletilecektir.

Online ödeme için tıklayınız.

Eğitmen: Ayşenur Tarazoğlu
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldum. Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Örgütsel Davranış Yüksek Lisans programını tamamlayarak ‘’Örgütsel Psikolog’’ ünvanı aldım. Çalışma hayatıma 1993 yılında İnterbank’da başladım ve sonrasında DenizBank’da devam ederek, Şube, Bölge, Genel Müdürlük olmak üzere farklı bölümler ve pozisyonlarda 11 yılı yöneticilik, toplam 22 yıl görev yaptım. Aynı zamanda Deniz Akademi bünyesinde 8 yıl iç eğitmenlik yaptım. 2015 yılında Flow Coaching International’da ICF onaylı programı tamamlayarak “Profesyonel Koç” ünvanını aldım. Aynı yıl bankacılık kariyerimi sonlandırarak, eğitim ve koçluk alanındaki çalışmalarıma başladım. 2015 yılından bu yana Nar Eğitim ve Danışmanlık bünyesinde kurumsal eğitimler veriyorum, bireysel koçluk yapıyorum. İleri Transaksiyonel Analiz, Şiddetsiz İletişim, Optimum Denge Modeli, Hikaye Anlatıcılığı, Gestalt Psikoloji, Points of You eğitimleriyle güçlenen yolculuğumda; Points of You ‘’Hello Points Level 1 Workshop’’ sertifikalı eğitmeni olarak eğitimler veriyorum. Ayrıca ‘’Kahramanın Öz Farkındalık Yolculuğu’’ eğitimi ve Şiddetsiz İletişim temelli ‘’Duygusal Dayanıklılığımızı Güçlendirme’’, ‘’Ayna Ayna Söyle Bana’’ online çemberlerini düzenliyorum.

Eğitmen: Fatoş Somsa
Eskişehir Üniversitesi, İktisat bölümü mezunuyum. İş hayatına Etibank Nişantaşı şubesinde staj yaparak başladım. Ardından gümrükleme sektöründe devam ettiğim profesyonel yaşantım 1996 yılında kendi işimi kurmamla noktalandı. Uluslararası Hava ve Gemi Taşımacılığı alanında başlayan girişimcilik yolculuğumu 17 yıl sürdürdüm. 2007 yılında “Yılın En Başarılı İş Kadını” ödülünü’ aldım. 

Türkiye’de ilk sosyal kooperatif olan Üretkeniz.biz kooperatifinin kurucu ortağıyım. 35-70 yaş aralığında iş hayatının dışında kalmış bireylerin ekonomiye kazandırılmasıyla ilgili atölyeler yapıyorum. Sivil Toplum çalışmaları benim çok önemli. Deneyimleri paylaşmak, gençlerin kariyer planlamasına destek vermek için birçok üniversitede seminerler verdim, projelerde yer aldım. 

Avrupa Birliği destekli METEK projesinde öğretmenlerinin kariyer danışmanlığı alanında yetkinliklerini artırma konusunda eğitmenlik yaptım. AC lisanslı profesyonel koçluk,  GCDF- Global Kariyer Geliştirme Danışmanlığı, Hikaye Anlatıcılığı, Şiddetsiz İletişim, Yaratıcı Drama Liderliği, Gestalt Psikolojisi eğitimleri aldım. Şu anda ‘’Kaviyer’’ ve ‘’Kaviyer Genç’’ kariyer planlama atölyeleri, ‘’Drama ve Oyuna Davet’’ adıyla yaratıcı drama atölyeleri, ‘’Duygusal Dayanıklılık’’, ‘’Ayna Ayna Söyle Bana’’ çemberleri düzenliyorum.