Vietnam-Kamboçya

19 – 28 Ocak 2020

Vietnam – Kamboçya! İki komşu ülke, birbirinden çok farklı iki deneyim. Bir tanesi Komünizm’in demir parmaklarına saklanmış, yavaştan açılıyor, bir tanesi de fakirlik ve soykırımdan etkilenmiş. Vietnam, Dünya’nın 7 doğal harikasından bir olan Ha Long Bay’i ve yüzyıllara dayanan tarihiyle, Uzak Doğu Asya’nın üzerinden savaşların hiç eksik olmadığı  ülkesi.  Kamboçya ise, sunduğu egzotik yaşam seçenekleri ve Angkor Wat’ın 1000 yıllık tarihi ve yerleşim genişliği ile sizleri şaşkınlığa uğratacak.

1.Gün – 19 Ocak : İstanbul – Saigon
02:25’deki İstanbul Atatürk Havalimanı – Saigon uçuşumuz öncesinde saat 23:30’da Türk Hava Yolları kontuarında buluşuyoruz. Aynı gün içinde 16:50’de Saigon’a vardıktan sonra, şehir merkezindeki otelimize check-in yapıyoruz. Ardından Uzak Doğu Asya mutfağı ile tanışmak için akşam yemeğimizi yemek için şehre doğru yola çıkıyoruz. “Biz hala yorgun değiliz” diyenlerle beraber Saigon sokaklarını keşfetmeye başlıyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün – 20 Ocak :  Saigon – Cu Chi Tünelleri
Saigon, Vietnam Savaşı sırasında Güney Vietnam’ın başkentiydi. Kuzey Vietnam’ın ele geçirmek için her bir köşesini tünellerle sarmaladığı, dünya üzerindeki en etkili gerilla savaş yöntemlerinden biri olan Cu Chi Tünellerini ziyaret için şehrin 2 saat uzağındaki bölgeye doğru yola çıkacağız. Kauçuk ağaçlarını da yol sırasında görebileceğiniz bir yolculuktan sonra, Vietnamlıların neden asık suratlı insanlar olduğunu, savaşın ne kadar da çok korkutucu olduğunu birebir gözlemleyerek anlayacaksınız. Öğle yemeğimizin ardından, Vietnam Savaşı müzesini ziyaret etme şansınız olacak. Akşam yemeği için sizi efsane bir deneyim bekliyor. 8.5 milyon nüfuslu olan şehirde kayıtlı 4.5 milyon motorsiklet bulunuyor. Ve biz de bu motorlara atlayıp, tam bir Saigon turu yapacağız. Akşam yemeğimizi yine motorlarla yapacağımız 4 saatlik gezimiz sırasında yerel bir mangal restoranında alacağız. Motorsikletlerimizi, kendi harçlıklarını çıkarmak için ek iş olarak yapan üniversiteli öğrenciler kullanacak. Sizler için de Saigon’u ve Vietnam’ı yerel insanların gözünde görme fırsatı yaratmış olacaklar.

3.Gün – 21 Ocak : Saigon – Mekong Delta Turu
Bugün, Saigon şehrini biraz terk edip, meşhur Mekong Deltasına doğru yola çıkacağız. Deniz ve nehir bölgesinde yaşayan insanların hayatlarını yakından inceleme şansına ulaşacağınız günübirlik bir tur bizleri bekliyor. Gezi süresince göreceğimiz şeyler, Hindistan cevizinden çeşitli ürünlerin üretildiği köyler, palmiye ağaçlarıyla bezeli kanallarda yolculuk, çeşitli elişi ürünleri, Vietnam’ın egzotik tabir edebileceğimiz güneyine has meyveleri, yerel müzik dinletisi. Öğle yemeğimizi Fil Kulağı balığını tadarak, nehir kenarında güzel bir ortamda yiyeceğiz. Saigon’a dönüşümüzün ardından, akşam yemeğine kadar serbest zamanımız olacak. Şehrin tam göbeğinde bulunan otelimiz, bizlere alışveriş ve masaj için çok kolay ulaşım imkanı sunuyor. Yemek sonrasında salaş mekanlardan, en lüks gece klüplerine ve hipster mekanlara kadar bir sürü seçenek sunan Saigon’da gece hayatını deneyimlemek için sokaklara atacağız kendimizi. Saigon’daki son gecemiz olmasından ötürü, alışveriş için otelimizin 20 metre ötesindeki Ben Thanh pazarını ziyaret edebilirsiniz. Konaklama otelimizde.

4.Gün – 22 Ocak : Saigon – Siem Reap
Sabah kahvaltımızın ardından, 12.00’daki Saigon – Siem Reap uçuşumuz için havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Siem Reap’a 13:10 gibi vardıktan sonra, öğle yemeği için şehir merkezine doğru otobüsümüzle hareket edeceğiz. Yemekten sonra, yüzen köyleriyle meşhur olan Kompong Phluk nehrine gideceğiz. Teknemize atladıktan sonra, içinde okulların, kiliselerin, polis merkezinin olduğu yüzen köye varacağız. Yolculuk boyunca, nehrin nasıl da yıl içinde sürekli yükselip alçaldığını kanıtlar eşliğinde göreceksiniz. Akşam yemeği öncesinde otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğimizi, Kamboçya’nın Khmer İmparatorluğundan beri süregelen Apsara Dans şovuyla beraber yiyeceğiz. Gecenin geri kalanını Pub Street’te geçireceğiz. Dileyenler, içkilerinin keyfini akrep, yılan, çekirge ile arttırabilir.

5.Gün – 23 Ocak : Siem Reap – Angkor Wat
Bu sabah biraz erken, saat 4 gibi uyandıracağız sizi. Çünkü çok büyük ihtimalle hayatınız boyunca unutamayacağınız bir gündoğumu sizi bekliyor. Angkor Wat manzarasına karşı, yerlerimizi aldıktan sonra, kahvaltımızı da kutularla manzaraya karşı yapacağımız bir güne başlıyoruz. Güneş yükselmeden, Angkor Park içindeki önemli tapınakları ve yerleşim bölgelerini ziyaret edip, 1000 sene önce 1 milyon kişinin bu bölgede yaşamış olduğuna inanamayacağınız ama kanıtlarla beraber kendi gözlerinize inanamayacağınız bir deneyim yaşayacaksınız. İnsanoğlunun mu harikalığına, yoksa doğanın gücüne mi hayran olmak seçenekleri arasında kalacaksınız. Öğle yemeğinin ardından, dileyenler şehir merkezinde alışveriş yapabilir, dileyenler otelimizin havuzunda dinlenmeyi seçebilirler. Akşam yemeğimiz yine Siem Reap’ta olacak.

6.Gün – 24 Ocak : Siem Reap – Hanoi
Bugün Hanoi uçuşuna kadar Siem Reap şehir merkezinde serbest zaman, şehir merkezinde alışveriş yapabilir, kahvecileri keşfe çıkabilir ya da otelimizin havuzunda dinlenebilirsiniz. 19:15’teki Siem Reap Hanoi uçuşumuz ile 20.25’te Hanoi’ye vardıktan sonra, akşam yemeğimiz için şehre doğru yola çıkıyoruz. Yemeğimizin ardından, şehir merkezindeki otelimize check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

7.Gün – 25 Ocak : Hanoi
Sabah kahvaltımızdan sonra Hanoi şehir turu için otelimizden ayrılacağız. Ho Chi Minh anıtlarının bulunduğu kompleksi ziyaret ederek şehir turumuza başlıyoruz. Ardından Single Pillar Pagoda ve Edebiyat Tapınağı göreceğimiz yerler arasında olacak. Turumuza ara verip yerel restoranımızda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Etnoloji Müzesi ile gezimize devam ediyoruz. Old Quarter’ın hareketli sokaklarında tuktuklarla yapacağımız gezimizi Geleneksel Water Puppet Show izleyerek sonlandırıyoruz. Ardından akşam yemeğimiz şehir merkezinde sizin için seçtiğimiz yerel bir restoranda. Dileyenlerle Hanoi’nin Old Quarter bölgesinde sokaklara yayılmış insanların arasındaki yerimizi alıp, şehri keşfediyoruz.

8.Gün – 26 Ocak : Hanoi – Halong Bay
Bugün kahvaltımızın ardından, erkenden bu sefer Hanoi’nin doğusuna doğru yola çıkacağız. Dünya’nın 7 doğal harikasından biri olan Ha Long Bay’de konaklayacağız. Teknemize bindikten sonra, Ha Long Bay içinde seyahatimiz başlayacak. Herkesin özel kamarasına yerleşmesinden sonra, bikinileri, şortları çekip, güneşlenmek seçeneklerden biri. Görece sakin geçecek gezimiz süresince, yüzme, kano yapma, mağara gezisi ve rakı gecesi yapacaklarımız arasında olacak. Ha Long Bay’in sakinliği içinde  yıldızlarla dolu bir gece bizi bekliyor. Konaklama kamaralarımızda.

9.Gün – 27 Ocak : Hanoi – İstanbul
Öğle yemeğinden sonra teknemizden ayrılıyoruz ve dönüş için havaalanına doğru yola çıkıyoruz. Akşam 22:00 Hanoi – İstanbul seyahatimiz olacak. Pazar sabahı 04:35’de ülkemize geri dönmüş olacağız.

TUR FİYATI
Üye : 2.750 USD
Misafir : 2.890 USD

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul-Saigon, Hanoi- İstanbul ekonomi sınıfı gidiş dönüş havayolu ücreti
 • Saigon-Siem Reap, Siem Reap-Hanoi iç uçuşlar havayolu ücreti
 • Dış hat havalimanı vergileri
 • 2 gece programda ismi belirtilmiş otellerde 2 kişilik odalarda oda/kahvaltı konaklama
 • Havaalanı / otel / havaalanı transferleri
 • Özel otobüs ulaşımı
 • Programda belirtilen tüm geziler ve aktiviteler
 • Programda belirtilen tüm müze, milli park ve ören yeri giriş ücretleri
 • 8 öğle yemeği, 8 akşam yemeği
 • Tüm bahşişler (Gezi boyunca şoför ve rehber için bahşiş toplanmayacaktır)
 • Vize başvuru ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Seyahatimizde hiçbir ekstra tur satışı yoktur.

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Kişisel ihtiyaçlar
 • Alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Çamaşır hizmetleri
 • Telefon aramaları
 • Fazla bagaj ücretleri

Uçuşlar:

Gidiş: TK 162 19 OCAK ISTANBUL>SAIGON            Kalkış:02.25   Varış:17.10
Dönüş: TK 165 27 OCAK HANOI>ISTANBUL            Kalkış:22.00   Varış:04.35*
* Ertesi gün

*Not: Bu program TÜRSAB (A-10365 ) nolu Goenka Travel tarafından hazırlanıp gerçekleştirilmektedir.


Bilgi ve Rezervasyon için:

Tel: 0212 359 58 13 / 48
E-mail: bugezi@bumed.org.tr