Peru

Tur Lideri: Kerimcan Akduman
Güney Amerika’nın sembolü Machu Picchu’yu ziyaret etmek, çöllerde kum boardu yapmak, hala gizemi çözülememiş Nazca çizgileri üzerinde pırpır uçaklarla uçmak, Darvin’e ilham veren Galapagos Adası’nın kopyası Ballestas Adaları Milli Parkı’nda penguenler ve foklar arasında tekne turu yapmak, İnkaların başkenti Cusco sokaklarını keşfetmek, Lima’da muhteşem Peru yemekleri yemek ve İnkalar için kutsal olan Titikaka gölünde yerlilerle şahane bir gece geçirip yıldızları izlemek için kıtanın mistik ülkesi Peru’ya gidiyoruz.

1. Gün: Lima
Cuma günü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan 04:15’de kalkan Air France uçağı ile Paris aktarmalı olarak Lima’ya doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde varacağımız Lima’da kısa bir yolculuk sonrası şehir merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Biraz dinlenip özel aracımızla bizi Pasifik Okyanusu’nu tepeden gören restoranımıza geçiyoruz. Burada Peru’nun lezzetlerini tattıktan sonra otelimize dinlenmek için dönüyoruz.

2. Gün: Ballestas Adaları-Huacachina
Sabah Lima’daki otelimizden ayrılarak bizi çöl ve ufak kasabalar arasından Ballestas Adaları’na götürecek olan yolculuğa başlıyoruz. Otobüs yolculuğu ardından Paracas limanına varıp sonra bize ayrılan tekneyle denize açılıyoruz. 2 saat boyunca mağaralar arasından geçip, Darvin’e ilham veren penguenler dahil onlarca kuş çeşidini, fokları ve çeşitli hayvanları gözlemliyoruz. Öğle saatlerinde limana geri dönüp Pisco’daki bir şarap çiftliğine gidiyoruz. Burada ki öğlen yemeği ile beraber Peru şaraplarını da tadacağız. Yemek sonrası ise çölün ortasında bir vaha olan Huacachina’ya doğru yola çıkıyoruz. Otelde biraz dinlenip ardından özel çöl araçları olan boogielere binip Ica çölüne doğru yola çıkıyoruz. Çöldeki dev kum tepelerinden kum boardları veya kızaklarla kaymaya başlıyoruz. (İsteyenler bodos yuvarlanabilirler de) Her inişimizde boogieler bizi diğer tepelere götürmek için bekleyecekler. Günü çölde batırıp, akşam yemek için otele dönüp, dinleniyoruz

3. Gün: Nazca-Lima
Sabah oteldeki kahvaltı sonrası Nazca’ya doğru yola çıkıyoruz. Kentin havaalanına vardığımızda gerekli işlemlerimizi yaptırıp ufak uçaklarımıza yerleşiyoruz. Kısa bir süre sonra muazzam bir çöl manzarasının üzerinde yükseliyoruz. Hala gizemi çözülememiş olan Nazca çizgileri üzerindeki uçuşumuz başlıyor. Çöl üzerindeki bu uçuş esnasında astronottan, kertenkeleye yüzlerce yıl öncesi çizilmiş dev şekilleri gözlemleyeceğiz. uçuşun ardından Nazca’da öğle yemeğine geçiyoruz. Yemek yedikten sonra ise Lima’ya otobüsümüzle geri dönüyoruz. Akşam yemeğini Lima’daki restoranımızda yedikten sonra otele dinlenmeye geçiyoruz.

4 .Gün: Cusco
Lima’dan sabah uçuşuyla İnkaların başkenti Cusco’ya gidiyoruz. Şehre vardıktan sonra otele yerleşiyoruz. Ardından ise öğle yemeği için restorana geçiyoruz. Yemek üzerine şehrin biraz dışında İnkalara ait Sacsayhuaman harabelerini ziyaret ediyoruz. Ardından Cusco’ya dönüp tarihi sokaklarını keşfe başlıyoruz. (Dikkat Lama çıkabilir). İnka, işgalci İspanyol ve Peru medeniyetine ev sahipliği yapmış şehirde Güneş Tapınağı, Cusco Meydanı ve Katedral gibi önemli yapıları ziyaret ediyoruz. Otele dönüp biraz dinlendikten sonra şehrin dar ve mistik sokaklarından geçerek San Blas mahallesindeki restoranımıza varıyoruz. Yemek sonrası isteyenler bir gece turu atabilirler.

5.Gün: Kutsal Vadi-Pisac-Maras-Moray
Sabah kahvaltı sonrası otelden otobüsle İnkalara yüzyıllar boyu ev sahipliği yapmış ve İnka kültürünün merkezi olan Kutsal Vadi’ye doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Pisac oluyor. Burada kurulan pazar alanını dolaştıktan sonra dev İnka harabelerini ziyaret ediyoruz. İnkaların tarım konusunda yüzyıllar öncesi yaptığı müthiş çalışmaları inceledikten sonra öğlen yemeği için mola vereceğiz. Ardındansa İnkalar döneminde dağlar arasında oluşturulan setlerde güneşin suları buharlaştırması prensibiyle çalışan masalsı bir alan olan Maras Tuzlası’nı ziyaret ediyoruz Maras sonrası ise Moray’daki İnkalara ait tarım deneyi alanlarını ziyaret edeceğiz. Bu ziyaretin ardından dağlarından arasından geçen bir trene binip Machu Picchu’nun hemen altında yer alan otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğinden sonra ertesi sabahın ilk saatlerinde göreceğimiz Machu Picchu için dinlenmeye çekileceğiz.

6.Gün: Machu Picchu
Oteldeki kahvaltı ardından kısa bir otobüs yolculuğu ile dünyadaki gezginlerin kutsal mekanı olarak kabul edilen Machu Picchu’ya doğru hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde varacağımız ikonik İnka şehrini gezdikten sonra şehirde İnka İmparatoru’nun ikametgah noktası olan Huayna Picchu tepesine de çıkıyoruz. Buradan şehri tepeden izledikten sonra Macchu Picchu ile vedalaşıp öğle yemeği için Machu Picchu Pueblo’ya dönüyoruz. Öğle yemeği sonrası tepesi cam olan trenimizle Cusco’ya doğru yola çıkıyoruz. Eşsiz kutsal vadi manzaraları eşliğinde geçen yolculuğumuzu tamamlayıp Cusco’daki akşam yemeğinden sonra bu uzun gün ardından otelde dinlenmeye geçiyoruz.

7.Gün: Puno-Titikaka Gölü
Cusco’dan sabah uçuşuyla Puno şehrine varıyoruz. Buradan kısa bir yolculukla Titikaka Gölü kıyısına, Puno limanına varıyoruz. Teknemize binip Uros’daki yüzen adalara doğru yola çıkıyoruz. İnkaların güneşin oluştuğu yer olduğuna inandıkları 4000m rakımdaki Titikaka Gölü aynı zamanda üzerinde teknelerle seyahat edilen en yüksek göl. Adalardan birinde yaşayan yerel bir aile ile öğlen yemeğini yiyoruz. Yüzen adalarda yaşayan yerlilerin ev ve tekneleri için kullandığı sazları kesmelerine, balık ağlarını toplamalarına yardım ettikten sonra akşam yemeğini yine adada yiyeceğiz. Geceyi ise binlerce yıldızın altında adada geçireceğiz.

8. Gün:  Lima
Puno’dan sabah uçuşuyla Lima’ya varıyoruz. Havaalanından şehir merkezine hareket ediyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki Lima’nın eski şehir merkezindeki Başkanlık Sarayı, Ana Katedral gibi önemli yapıları ziyaret ettikten sonra öğlen yemeğine geçeceğiz. Yemeğin ardından şehri keşfetmek veya alışveriş yapmak isteyenler misafirlerimiz için vereceğimiz serbest zaman sonrası Paris aktarmalı bizi İstanbul’a götürecek dönüş uçağı için havaalanına hareket ediyoruz.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Air France ile İstanbul-Paris- Lima ve LimaParis-İstanbul ekonomi sınıfı gidiş-dönüş havayolu ücreti
• Dış hat havalimanı vergileri
• Lima-Cusco, Cusco-Puno, Puno-Lima iç hat uçuşları
• 6 gece programda ismi belirtilmiş otellerde 2 kişilik odalarda oda/kahvaltı konaklama
• Yurtdışındaki tüm Havaalanı / Otel / Havaalanı transferleri
• Özel otobüs ulaşımı
• Machu Picchu ve Huayna Picchu Turu
• Nazca Çizgileri Uçuşu • Ballestas Adaları Tekne Turu
• Huacachina’da kum boardu ve boogie gezisi
• Titikaka Gölü’nde yerli grupla 1 gece konaklama ve aktiviteler
• Programda belirtilen tüm geziler ve aktiviteler
• Programda belirtilen tüm müze, milli park ve ören yeri giriş ücretleri
• 7 öğlen yemeği
• 7 akşam yemeği
• Tüm bahşişler (Gezi boyunca şoför ve rehber için bahşiş toplanmayacaktır)
• Yurtdışı çıkış harcı ve zorunlu seyahat sigortası
• Seyahatimizde hiçbir ekstra tur satışı yoktur.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Kişisel ihtiyaçlar
• Her türlü alkollü ve alkolsüz soğuk–sıcak içecekler
• Çamaşır hizmetleri
• Telefon aramaları
• Fazla bagaj ücretleri

UÇUŞ BİLGİLERİ
AF1391 İstanbul-Paris 04:15-06:50
AF480 Paris-Lima 09:30-16:55

AF483 Lima-Paris 18:10-13:40(+1)
AF 1390 Paris-İstanbul 22:50-03:10

Gezi Hakkında Önemli Notlar
Patika.Travel doğal afet, ani hava değişikliği gibi elde olmayan nedenlerden dolayı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Programa 18 yaşından küçükler aileleri yanlarında olmadan katılamazlar.
• Programa tansiyon, kalp yetmezliği, astım, kilo fazlası gibi sağlık sorunları olanların katılmaları önerilmemektedir.
• Gezimizin kontenjanı 20 kişiyle sınırlıdır.
• Elde olmayan sebeplerle otel değişikliği durumunda benzer veya daha yüksek kalite otellerde konaklama sağlanacaktır.
• Peru için Türk Vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.

*Not: Bu program TÜRSAB (A-10365 ) nolu Goenka Travel tarafından hazırlanıp gerçekleştirilmektedir.


Bilgi ve Rezervasyon için:
Tel: 0212 359 58 13 / 48
E-mail: bugezi@bumed.org.tr