Niçin Üye Olmalısınız?

Mezunlar Derneği olarak en büyük amacımız mezunlarımızın üniversite ile olan bağlarını güçlendirmek ve artan rekabet karşısında üniversitemize maddi manevi destek verebilmektir. Tüm mezunlarımıza ve öğrencilere ücretsiz olarak kariyer danışmanlığı, iş bulma vb. konularda yardımcı olmaya çalışan kariyer merkezimiz bu güzel katkılardan birisidir.

BÜMED üyelerine dönük birçok çalışma yapmakta ve hayatlarına katma değer katacak hizmetler sunmaktadır. Bunların başında üyelerimizin satın alma gücünü organize eden POWERBUY sistemi gelmektedir. Bu sistem dahilinde evden otomobile sigortadan eğitime birçok önemli harcama kaleminde BÜMED üyeleri önemli indirimler almaktadır.

POWERBUY sistemi içinde BÜMED üyeleri tüm BP istasyonlarında %3 akaryakıt indirimi  almaktadır.

Boğaziçi camiasına geniş sosyal imkanlar kazandıran BÜMED Sosyal Tesisleri ve BURCBeach ile yaşamınıza hareket katmanızı sağlıyoruz. Restoran, yüzme havuzu, spor merkezi, sauna ve masaj üniteleri, tenis ve squash kortları ile Kilyos’ta sizi adeta bir tatil yöresi gibi kucaklayan uzun kumsalımızla size keyif dolu saatler vaat ediyoruz.

Sadece üyelerimiz buradaki sosyal tesislerimizden yararlanma hakkına sahiptir. Misafirleriniz sizinle birlikte gelmek kaydıyla ve misafir ücreti ödeyerek tesislerimizden yararlanabilirler. Tenis-squash kortları, fitness center, sauna, havuz, restoran vb. birimlerden günlük kullanım ücreti ödeyerek yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca isterseniz yıllık spor abonmanlıkları da alabilirsiniz.

Mezunlar arasındaki iletişimin tüm camiamız için verimli olabilmesini sağlamak, günümüz trend ve teknolojilerine uygun bir iletişim platformu oluşturabilmekle mümkün olabilecektir. Bu nedenle sosyal medyada camiamızı bir araya getiriyoruz. Facebook (bumedofficial sayfası), Twitter (bumedofficial), Linkedin (bumed) camiadan ve BÜMED’den haberlerin sosyal medyada yer almasını sağlıyor.

Üyelerimize her ay Boğaziçi Dergisi’ni ücretsiz olarak göndermekteyiz. Dünya gündeminden sanata, siyasetten ekonomiye birçok farklı konuya Boğaziçili bir bakış getiren Boğaziçi Dergisi okuyucularını hem camia hem üniversite hem de dünyadaki gelişmelerle ilgili başka yerde bulunamayacak haberler veriyor. BÜMED üyeleri dergi için gönüllü olarak yazı kurulunda yer alabilirler. Camiadan haberler sayfalarında üyelerimizle ilgili haberlere yer verilmektedir.

Üyelerimiz dışarıya kitap almak istedikleri takdirde üniversite kütüphanesinden %50 indirimli olarak yararlanabilirler.

BÜMED’in Üyelerine özel çıkarttığı Finansbank BÜMED Gold Card’a sahip olabilir ve sadece size özel avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Ayrıca Mezunlar Günü gibi camiamızı buluşturan önemli etkinlikler, akademik faaliyetler, tesislerimizde düzenlenen seminerler, yıl boyu düzenlenen 70 farklı etkinlik ile 30’u aşkın kurs ve seminer, bünyemizde oluşturulan özel gönüllü ve sektörel gruplar ile de sizlere zengin ve eğlenceli bir dünya sunuyoruz.

Profesyonel çalışan kadromuz ve üç yıllık bir süre için seçilen ve hiçbir ücret almaksızın gönüllü çalışan üyelerden oluşan Yönetim Kurulumuz ile tüm faaliyetlerimizi şeffaf bir şekilde yürütüyor, kapılarımızı sizlere her zaman açık tutarak tüm ihtiyaçlarınıza çözüm getirmeye çalışıyoruz. Ayrıca gönüllü üyelerimizin yer aldığı birçok farklı projeye destek veriyor ve gönüllülerimizden destek alıyoruz.

2005 yılında Ulusal Kalite Ödülü ile ödüllendirilen bu çabalarımız, Boğaziçi camiasının siz değerli üyeleri ile aramızdaki bağı günden güne daha da güçlü kılıyor.

BÜMED bünyesinde pek çok grup da yer alıyor. Örneğin BUManzara Grubu, hazırlık sınıfındaki öğrencilere, üniversite hayatına uyum sağlamaları konusunda yardımcı oluyor. Gönüllülük sistemi ile çalışan BUManzara, A’dan Z’ye her konuda genç Boğaziçililere yol gösteriyor. BÜMED üyeliği, dilediğiniz takdirde sizin de bu gibi gruplara katılmanıza ve buralarda yürütülen çalışmalara katkıda bulunmanıza imkan tanıyor. Ayrıca arkadaşlarınızla bir araya gelerek kendi ilgi alanı ya da sektör grubunuzu BÜMED çatısı altında oluşturma olanağınız da bulunuyor.