MiE – Ebeveynlikte ve Eğitimde Mindfulness – Method Eline Snel

MiE Programı, Eline Snel tarafından, ebeveynler, eğitimciler, öğretmenler, terapistler, çocuklar ve ergenlerle çalışanlar ya da ilişkisi olanlar için geliştirildi.

Bu 8 haftalık programın niyeti, önce kendini gözetmek suretiyle Mindfulness’ı hayatınıza, çocuğunuzla/çocuklarla, eşinizle – partnerinizle, iş çevreniz ve başkalarıyla olan ilişkilerinize taşımak.

Bu eğitimde neler öğreneceksiniz?

– Kendinizin ve çocuğunuzun/çocukların hislerine, düşüncelerine ve fiziksel sinyallerine samimi ve gerçek bir ilgi duyabilme ve bunların farkında olabilme becerisini geliştirmek,

– Kendinizin ve çocuğunuzun/çocukların kendine özgü doğasının, mizacının ve ihtiyaçlarının farkında olmak,

– Çocuğunuzun/çocukların her zaman dinlemediğini ama anne babalarını kopyalama konusunda inanılmaz biçimde iyi olduklarını fark etmek,

– Çocuğunuzun/çocukların içinde gelişen nitelikleri ilgiyle görmeyi ve dinlemeyi öğrenmek… Sizin herhangi bir şey yapmanıza ihtiyaç duymadan, kendiliğinden olan ama sizin dikkatinizi gerektiren şeyleri…

– Her anın yeni olduğunu fark etmek ve çocuğunuzla/çocuklarla ilişkilerin her anda farklı şekilde deneyimlenebileceğini ve yenileneceğini fark etmek,

– Bir dağılma olmuş olsa dahi her ebeveyn – çocuk ilişkisinin sevgi temelinden onarılabileceğine güvenmek,

– Kendi otomatik tepkisel eğilimlerinizi fark etmek ve bunları bilinçli, nazik ve yargısız bir karşılığa dönüştürme becerisini geliştirmek. Arkadaşça, anlayışlı, bilinçli bir kabul geliştirebilmek.

MiE Eğitimi İçeriği

– Ön görüşme
– 8 hafta boyunca 2,5 saatlik grup seansları
– MiE eğitim kitabı
– Yönlendirmeli meditasyonların audio kayıtları
– Formel ve enformel ev pratikleri
– Çocuklarla yapabileceğiniz pratikler

Gün: Perşembe
Süre: 8 Hafta
Yer: BÜMED
Saat: 10.00 – 12.30


Katılım Bedeli

Üye: 2.200 TL
Misafir: 2.500 TL

* Eline Snel’in “Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli” ve  “Breathe Through This” kitaplarının edinilmesi gerekmektedir.

** Ses içerikleri İngilizce olacaktır.

*** Atölye min. 12 kişinin katılımı ile açılacaktır.

NOT:  6 Haziran ve 20 Haziran tarihlerinde atölye  yapılmayacaktır. Atölyenin son dersi 18 Temmuz’da yapılacaktır.

Eğitmen: Sepin İnceer’99

Eline Snel’in kurduğu Academy for Mindful Teaching (AMT)’nin Türkiye ortağı ve koordinatörü ve AMT’nin uluslarası eğitmen takımındadır.

Eline Snel’in bütün profesyonel eğitimleri Türkiye’de Sepin Inceer tarafından verilmektedir.

Sepin İnceer, Üsküdar Amerikan Lisesi ’95, Boğaziçi Üniversitesi İşletme ’99 mezunu.

Ortağı oduğu girişim sermayesi fonundan (Turkven Private Equity) 2014’te ayrıldı. Halen kadın girişimciliğini destekleyen iki oluşumda yatırımcı.

Sepin, çocuklara, ebeveynlere ve öğretmenlere mindfulness eğitimleri veriyor. 15 seneyi aşkın yoga ve meditasyon tecrübesinin yanında çocuklarla ve yetişkinlerle çalışmak üzere tanınmış terapist ve mindfulness eğitmeni, Bir Kurbağa Gibi Sakin ve Dikkatli kitabının yazarı Eline Snel’den eğitim aldı. Ayrıca Eline Snel’in kurucusu olduğu AMT – Academy for Mindful Teaching’in uluslararası ekibine dahil oldu, Eline’nin rehberliğinde çalışmaya ve Türkiye’de eğitmen yetiştirmeye devam ediyor.

Bilinçli Bebek, Çocuğunuza Kulak Verin ve Oyun Oynama Sanatı gibi önemli ebeveynlik kaynaklarının yazarı, gelişim psikoloğu Aletha Solter ile çalıştı.  2013 yılında Aletha Solter’in Farkındalıkla Ebeveynlik Eğitmenleri arasına katıldı ve bu yaklaşımla yetişkinlere ebeveynlik eğitimleri veriyor.

Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Programı’nın kurucu ekibinde.

Somatik ve entegrasyona dayalı travma terapisi Organic Intelligence Eğitimini bitirmek üzere ve Organic Intelligence seansları vermekte. Organic Intelligence pratiklerini bütün eğitimlerinin içine dahil ediyor.

Doğana – Doğumda Kadın Hakları Derneği’nin kurucu üyesi.

Çocuklar ve yetişkinler için mindfulness, farkındalıkla ebeveynlik, somatik deneyimler hakkında farklı mecralarda yazı yazıyor.

Noa, Kirpi ve Sarı isminde, mindfulness ve Organic Intelligence perspektifiyle yazılmış resimli bir çocuk kitabı var.

 

Online ödeme için tıklayınız…