BÜMED - TFF Aday Hakemliğe Başlangıç Kursu

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu ile yapılan görüşmeler neticesinde, hakem adayı olmak üzere başvuru yapacak Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ve mezunlarımızın, BÜMED bünyesinde akademik bir eğitimden geçirilmesi konusunda mutabakata varılmış ve ' Hakemliğe Başlangıç Kursu ' düzenlenmiştir.

Türk hakemliğinin yukarılara taşınması, uluslararası arenada üst düzey hakemlerimizin sayısının artması amacıyla, Türkiye Futbol Federasyonu ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği BÜMED arasında gerçekleştirilen işbirliği ile, en kısa süre içerisinde, Boğaziçi camiasından bir ya da birden fazla hakemin yetiştirilerek, FIFA seviyesine taşınması ve üst düzey organizasyonlarda yer almasını sağlamak hedeflenmiştir.

Federasyon ve Merkez Hakem Kurulu yetkilileri ile birlikte BÜMED bünyesinde gerçekleştireceğimiz mülakat ve eğitimlerde başarı sağlayan adaylar, Türkiye Futbol Federasyonu’nun ihtiyaçları doğrultusunda, ' Aday Hakem ' olarak görev almaya hak kazanacaklardır.

Mülakat ve seçmeler sonunda başarılı olan adaylar, iki hafta süresince, MHK Başkanı Yusuf Namoğlu, UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg, Hakem İşleri Müdürü Burçin Keskin ile Cüneyt Çakır, Fırat Aydınus, Hüseyin Göçek, Mete Kalkavan, Barış Şimsek ve Ali Palabıyık gibi Türkiye’nin önde gelen hakemlerinden farklı eğitimler alacaklardır.

25-26 Nisan tarihlerinde, BÜMED’de gerçekleştirilecek mülakatlar için Son Başvuru Tarihi 22 Nisan, Çarşamba günüdür. Yapılan mülakatlar sonucu kurslara katılmaya hak kazanan adaylar, 27 Nisan tarihi itibariyle iki hafta süresince, hafta içleri saat 18.00 – 20.00 saatleri arasında eğitimlerini tamamlayacaklardır.

Bilgi ve Kayıt için:
212 359 5857 Burcu Büyükgünay’dan randevu almanız Ya da seminer@bumed.org.tr adresine mesaj atmanız gerekmektedir.

 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk