BURC Beach'te Ultimate Frisbee heyecanı!

BURC Beach'te Ultimate Frisbee heyecanı: 34HAT BURC Beach Ultimate Festival! 

Beach Ultimate ülkemizde son senelerde oynanmaya başlayan ve hızla yayılan bir takım sporu. Son derece dinamik, kadın-erkek karışık takımlarla oynanan, sertlik içermeyen (temas yok), fair-play'i şiar edinmiş (hakem yok, oyuncular kendileri yönetiyorlar macları), maksimum takım oyunu gerektiren (disc'le koşmak yok, sürekli pas yapmak zorundasınız), her seviyeden oyuncuya açık bir spor.  

75 metreye 25 metre dikdörtgen bir sahada, 5'er kişilik iki takımla oynanıyor. Hücum eden takımın amacı disc'i (frisbiyi) sahanın bir ucundan diğer ucundaki dikdörtgen bölgeye (75 metrelik sahanın son 15 metresi) düşürmeden paslaşarak taşımak. Disc yere düştüğünde veya saha dışına çıktığında karşı takıma geçiyor ve bu sefer onlar disc'i hücum ettikleri yonde sahanın sonuna paslaşarak taşımaya calışıyorlar.  

34Hat takımların katılımcılar arasından denk olacak şekilde oluşturulduğu bir turnuva, ya da uluslararası terimle bir "Hat Tournament". Amaç herkesin oyuna katılabileceği, keyif alacağı, kendini geliştirebileceği, eğlenceli ve rekabetçi bir ortam yaratmak.  

BURC Beach'te Beach Ultimate turnuvası 18-19 Eylül'de yapılacak. Hepinizi bekleriz. 

Boğaziçi Üniversitesi'nin, Bilkent Üniversitesi'nin, ODTÜ'nün ve İTÜ'nun Ultimate takımları var. Bu takımların dışında İstanbul'da Türk Kası (Robert College'da oynuyorlar) ve CB-Olympics(Caddebostan'da oynuyorlar) herkese açık Ultimate takımları. Daha fazla bilgi almak  icin www.ultimateturkiye.com adresini ya da Ultimate Frisbee Türkiye facebook grubunu ziyaret edebilirsiniz.

 
 

EkleBunu Sosyal Paylaşım Butonu

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk