BÜMED 14. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

BÜMED 14. Olağan Genel Kurulu 10 Mart Pazar günü BÜMED Sosyal Tesisleri Seminer Salonunda gerçekleşti. 14. Dönem Yönetim Kurulu seçimlerinin de yapıldığı Genel Kurul’da BÜMED tüzük değişiklikleri de oylama ile kabul edildi.

Her Genel Kurul’da olduğu şekilde, geçtiğimiz yılın faaliyet raporu ibra edildi ve içinde bulunduğumuz yılın bütçesi oylandı. Tüzük değişiklikleri ve genel öneriler de Genel Kurulun gündem maddeleri arasındaydı. Bu yıl ayrıca önümüzdeki 3 yıl boyunca yeni BÜMED Yönetim Yönetim Kurulu olarak görev alacak grup seçimleri de yapıldı.

Seminer Salonu’nda 116 BÜMED üyesinin katılımıyla gerçekleşen toplantı, Divan Heyeti’nin belirlenmesi ile başladı. Divan Başkanı olarak Erdem Öktemus ’86 seçilirken Aylin Buran ’02 Başkan Yardımcısı, Yasemin Dut ve Duygu Cankılıç sekreter üye olarak seçildi. Yeter sayı bulunduğu için Divan Başkanı’nın toplantı gündemini açıklayan konuşması ile Genel Kurul başladı.

Genel Kurul’un açılış konuşmasını Rektörümüz Sn. Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu gerçekleştirdi. Rektörümüzün ardından, 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hakan Zihnioğlu’nun konuşmasını gerçekleştirdi. Renkli bir sunumla BÜMED’in geçmişi, bugünü ve yarınları üzerine bilgi ve görüşlerini paylaşan Yönetim Kurulu Başkanı’mızın sunumunun ardından gündem maddeleri görüşülmeye başlandı.

BÜMED Tüzük değişiklikleri ile ilgili olarak Divan Başkanı’nın açıklama ve bilgilendirmelerinin ardından tüm değişiklik maddeleri sırayla oylandı ve kabul edildi.

Gündemin tamamlanmasıyla beraber sıra oylamaya geldi. Kapalı oy ile gerçekleştirilen oylamada 94 geçerli oy kullanıldı. Oylamanın ardından Sn. Hakan Zihnioğlu’nun liderliğindeki ekip 14. Dönem BÜMED Yönetim Kurulu olarak seçildi.

Sn. Zihnioğlu seçim sonrası, tek aday grup olmalarına rağmen yüksek katılımdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve tüm üyelere teşekkür etti.

20 Mart Çarşamba günü BÜMED tesislerinde gerçekleşecek olan 14. Dönem ilk Yönetim Kurulu toplantısının ardından üyelerin görev dağılımları yapılarak mazbataları teslim edilecek ve o tarihe kadar eski Yönetim Kurulu görev yapmaya devam edecek.

 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk