Doğru Girişim Doğru Yatırımcı ile BÜMED Business Angels (BUBA)’da Buluşuyor.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) tarafından kurulan BÜMED Business Angels (BUBA); mezunları, öğrencileri, akademisyenleri, girişimcileri ve yatırımc...ıları Boğaziçi Üniversitesi çatısı altında buluşturuyor.

BÜMED Business Angels (BUBA), Türkiye'nin önde gelen iş insanlarını, girişimcilerini, Boğaziçi Üniversitesi mezunlarını ve akademisyenlerini buluşturan bir mikro ekosistemdir. BUBA'nın ana misyonu, doğru girişim projelerini doğru yatırımcılarla bir araya getirmektir.

2015 yılında girişimcilere yönelik daha geniş bir destek platformu oluşturmayı hedefleyen BUBA, önümüzdeki yıldan başlayarak girişimlerin globalleşmesi yönündeki stratejisi doğrultusunda Silikon Vadisi’nde program açmaya ve Stanford Research Institute ile işbirliği yapmaya hazırlanıyor.

28 Şubat 2014 tarihinde çalışmalarına başlayan BÜMED Business Angels (BUBA); projeleri için yatırımcı ve mentor arayan girişimcileri ve girişimcilere destek vermek isteyen melek yatırımcıları bir araya getirmenin yanı sıra, söyleşiler, paneller ve eğitimler yoluyla girişimci ve yatırımcı adaylarına yol gösteriyor.

1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan BUBA Yönetim Kurulu Başkanı Timuçin Bilgör, girişimciliği, öğrencilik yıllarında okul gezileri, partiler, turlar düzenleyerek ve Beylerbeyi Sarayı’nda kendi mezuniyet balosunu organize ederek üniversite kampüsünde öğrenmeye başladığını söylüyor. Timajans ve İstanbul Promotions şirketlerinin kurucusu, Yemek Sepeti ve Medya Click şirketlerinin de kurucu ortakları arasında yer alan Timuçin Bilgör, 2005 yılında Londra’da kurduğu Submedia Europe ve Innovative Media şirketlerindeki çalışmalarına halen devam ediyor.

Melek yatırımcı ağı olma amacıyla çalışmalarına başlayan BUBA, şu anda akademisyenleri ve iş insanlarını da içine alan bir ‘’mikro ekosistem’’ durumunda. Bilgör, melek yatırım konusunda Türkiye’de henüz çok yeni bir yapılanma olduğunu, hem yatırımcı sayısı hem de yapılan yatırımların miktarının artması gerektiğini ve BUBA’nın öncelikli hedefinin mümkün olduğunca fazla girişimciyi mümkün olduğunca fazla yatırımcıyla bir araya getirmek olduğunu söylüyor. Bilgör ayrıca, sadece melek yatırımcılardan değil, fon, kurumsal şirket ya da başka kaynaklardan da gelebilecek tüm finansmanı girişimcilere sağlayarak onları desteklemek istediklerini; bu nedenle en iyi girişimleri bulmanın BUBA için kritik önem taşıdığını vurguluyor.

Detaylı bilgi için:

http://www.bubangels.com/tr/

 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk