BÜMED Siyaset Buluşması

İki Boğaziçili
İki milletvekili adayı
İki partiBir seçim...

2011 seçimlerine sayılı günler kala BÜMED Siyaset Buluşmaları camiamızın iki milletvekili adayını misafir ediyor: 

BÜ Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü eski hocalarından Prof. Dr. Binnaz Toprak (CHP İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı) ve BÜ Psikoloji Bölümü 1990 mezunu ve BÜMED Yönetim Kurulu eski Başkan Yardımcısı Meltem Gürler (AKP İstanbul  1. Bölge milletvekili adayı).

BÜMED Siyaset Buluşmaları_5 Boğaziçili iki adayı bir araya getiriyor. Toprak ve Gürler öncelikle bizlerle siyasette milletvekili olarak hedeflerini paylaşacaklar. Ardından soru-cevap bölümünde katılımcıların sorularını yanıtlayacaklar.

Tarih: 2 Haziran Perşembe
Saat: 20:00
Yer: BÜMED Seminer Salonu

Binnaz Toprak 
CHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı

Binnaz Toprak 1942 yılında Sivas'ta doğdu. Hunter College of the City University of New York'tan lisans, City University of New York Graduate Center'dan doktora derecelerini aldı. 1976-2008 arasında aralıksız 32 yıl boyunca Boğaziçi Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Eylül 2008 tarihinden bu yana Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde öğretim üyesi ve Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. 

Meltem Gürler '90
AKP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı

1966 yılında Aydın'da doğdu. Üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde okudu. 1990 yılında mezun oldu. Üniversite hayatını bitirdiğinde, kafasında toplumla iletişime geçebilmek vardı, reklamcı olmaya karar verdi. Reklamcılığa Ajans Ada'da başladı. Sonrasında masanın diğer tarafına geçerek Halk Yaşam Sigorta'nın çok genç olan kuruluş kadrosunda yer aldı. Girişimci olmaya karar verdiğinde ve kendi ajansının temellerini attığında 33 yaşındaydı. 11 yıldır kurucu ortağı olduğu Fikir Merkezi'nin eş başkanlığını yürütüyor. Uluslararası bağımsız ajanslar topluluğu ICOM'un Avrupa'dan sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi. İş hayatının yanında, her dönemde sivil toplum çalışmalarının içinde yer aldı. BÜMED'de üç dönem yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı yaptı. 2007-2009 yılları arasında Kagider'in (Türkiye Kadın Girişimciler Derneği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı'nı ve Dış İlişkiler Komitesi Başkanlığı'nı yürüttü. Halen üye olarak çeşitli komite çalışmalarına destek vermeye devam ediyor. 1 çocuk annesi.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk