Fas'da 16 Boğaziçili...

1. GUN, 25 Mart Cuma Istanbul - Kazablanka - Marakeş
07:00 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin tamamlanması. Türk Hava Yolları'nın TK 911 seferi ile 09:55'te Casablanca'ya hareket. Yerel saat ile 13:05 te varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile Marakeş'e hareket. Yolculuğumuz güney otoyolunu takiben yaklaşık 3 saat sürecektir. Yolculuk esnasında uluslar arası standartlarda ve temiz bir tesiste yemek ve ihtiyaç molası verilecektir. Marakeş e varır varmaz hotelimize yerleşecegiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

2. GUN, 26 Mart Cumartesi Marakeş
Sabah alınacak kahvaltının ardından Marakeş şehir turu yapılacaktır. Göreceğimiz yerler arasında ; şehrin merkezi İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Camii Minaresinden başlayacağız. Dar sokakları ile bizleri yüzyıllar öncesine götürecek medina ya ulaştıktan sonra: Uzun yıllar şehri yönetmiş Paşa Ba Ahmed' in BAHIA Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. Ardından maceramız SOUK adı verilen Marakeş KAPALI ÇARŞI'sının dar ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin geleneksel köşelerini keşfedeceksiniz. Bu gezi esnasında kumaşçılar, demirciler, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı herborist sizi eğlendirecek duraklardan biri olacaktır.
Öğle yemeğini Medina'nın karmaşık sokaklarında yer alan eski bir arap sarayında alacağız.
Yemekten sonra Yves Saint Laurent'ın anıt mezarı kabul edilen bir dönem evi olarak kullandığı, 20. YY başında ressam Majorel tarafından oluşturulan botanik bahçeyi gezeceğiz. Şehir turumuz Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir "mucizeler avlusu" diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma el Fna için kısaca "açık hava tiyatrosu" diyebiliriz. Öğleden sonra alış veriş imkânınız olacaktır. Akşam yemeği dünyaca ünlü gösteri alanı Chez Ali'de alınacaktır.


3. GUN, 27 Mart Pazar Marakeş
Sabah kahvaltısı sonrası Berberi köyler ve Ourika vadisi turu. Öğle yemeğinden sonra Quad'larla arazide macera. Günün sonunda Djemaa El Fna Meydanına dönme imkanı. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4. GUN, 28 Mart Pazartesi Marakeş - Rabat - Kazablanka

Kahvaltı sonrası Rabat'a hareket, Buregreg nehrinin okyanusa dökülen geniş deltasında kurulmuş tarihi şehir, başkent olma özelliğinin yanı sıra koloniyal mimarisi ve Udaya kalesi ile Fas Sultanlığını ziyaret edenlerin önemli duraklarından birisi. Kraliyet sarayının yer aldığı büyük tören alanı ile başlayacağımız turumuza bakanlıklar vb. önemli art deko binalarla süslü Muhammed V caddesi ile devam edeceğiz. Muhammed V in anıt mezarı ve Hassan kulesi ile camii kalıntıları sonraki durağımız olacak. Günün en keyifli anlarından biri şüphesiz Udaya kalesinin daracık sokaklarından geçerek ulaşacağımız Moresk Kahvede vereceğimiz nane çayı molası olacak. Günün sonunda ulaşacağımız Kazablanka da, Muhammed V meydanında verilecek fotoğraf molasının ardından otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

5. GUN, 29 Mart Salı Kazablanka - Istanbul

08:00 Sabah kahvaltısı sonrası, Atlas okyanusu kıyısında yer alan Corniche semtinde gezilecektir. 1980-1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20 000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır. Ardından havaalanına transfer ve İstanbul uçuşu.Türk hava yolları ile 13:10 da İstanbul a hareket . 20:45 de İstanbul a varış .

Seyahat Maliyetleri;

Kazablanka Sheraton 5* + Marakeş Mirage Hotel 5* ile
Iki kişilik odada kişi başı 1,250.-Euro
Tek kişilik oda fiyat farkı 355.-Euro

Kazablanka Sheraton 5* Marakeş Jarden De La Koutoubia Hotel 5* butik ile
Iki kişilik odada kişi başı 1,345.-Euro
Tek kişilik oda fiyat farkı 445.-Euro

 

Maliyetlere dahil olan hizmetler ;

 • Türk Havayolları ile Istanbul - Kazablanka - Istanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Belirtilen otellerde 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Programda belirtilen tüm turlar ve transferler
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Türsab Seyahat Sigortası
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Havalimanında Meet Travel kontuarı kurulması
 • Meet Travel rehberlik hizmetleri
 • Meet Travel hizmet bedeli

Maliyetlere dahil olmayan hizmetler ;

 • Programda belirtilmeyen Yemekler ve içecekler
 • Her türlü şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Fazla bagaj ücreti

Kazablanka Sheraton 5*

Marakeş Jarden De La Koutoubia Hotel 5* Butik

Sistem Turizm Org. Dan. ve Tic. A.Ş.
Phone : +90 212 218 18 00  Fax :+90 212 218 18 01
mail : info@meettravel.com  web : http://www.meettravel.com
İlgili Kişi: Levent Öztunç '82

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk