"Anılarda Kavrakoğlu" anılarınızı ve katkılarınızı bekliyor.

Üniversitemizde Makine ve Endüstri Mühendislik Bölümleri öğretim üyesi, Endüstri Mühendislik Bölüm Başkanı, Mühendislik Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı görevleri yapan sayın hocamız  Prof. Dr. İbrahim Kavrakoğlu 29 Eylül 2016 tarihinde aramızdan ayrıldı.

Vizyoner, girişimci, renkli ve özgün kişiliğiyle tanınan sevgili hocamızın anısına “Anılarda Kavrakoğlu” başlıklı bir elektronik kitap hazırlamaktayız.

Şimdiye dek katkı yapanları ve yapılan 110 kadar katkıyı ibrahimkavrakoglu.blogspot.com.tr adresinden görebilirsiniz. 

İbrahim Kavrakoğlu’nu okul arkadaşı olarak, hoca olarak, iş dünyasında yönetici ve danışman olarak ya da sosyal yaşamınızda dost olarak tanımış olabilirsiniz. Her türlü anınız kitabımızı renklendirecek ve zenginleştirecektir. 

Anı kitabına katkı vermek isterseniz, anılarınızı ve ilgili fotoğraflarınızı (yaklaşık yıl belirterek)  akif.eyler@gmail.com ve belginv@gmail.com adreslerine yollayabilirsiniz. 

​Anılarınızı, fotoğraflarınızı ve bu projenin duyurulmasında yardımlarınızı bekliyoruz. 

İbrahim Kavrakoğlu Hocamızı özlemle ve saygıyla anıyoruz.

Yazı Kurulu
Gündüz Ulusoy
Ali Rıza Kaylan
Akif Eyler
Belgin İlhan Vardar

 


 

Taziye Yazılarından:

Rahmetli Kavrakoğlu ile olan sohbetlerimizde genelde onu dinlerdim ve sohbetin hiç sonlanmamasını isterdim, sabaha kadar konuşsa asla dinlemekten bıkmadığım bir arkadaşımdı. Allah rahmet eylesin. Türkiye'nin bu değerlere çok ihtiyacı olduğu bir dönemi yaşıyoruz.

Nihat Kirayİbrahim was a very dear friend, who I used to visit regularly in İstanbul, and he also stayed in my (then) home in Arizona USA. Since his illness it has been difficult to maintain contact, but he does hold a special place in the memories of both my family and I.

With my deepest sympathy to his family…

Keith NiblettDostum. Ne çok şey paylaştık seninle.
Nikah şahidin oldum. Keşke gitmene şahit olmasaydım.
Dost, iyi niyetli, sakin oluşunla seni hep anacak ve özleyeceğim.

Güniz TamerSevgili kuzenim, ağabeyim, babamın medar-ı iftiharı... Seninle geçirdiğimiz her an bizim için bir okuldu ama keyifle, zevkle gidilen bir okul. Bazı ilişkiler vardır hep bir arada değilsinizdir ama orada olduğunu bilirsiniz varlığı sizin için güç kaynağıdır, sırtınızı dayandığınız çınardır. İşte ben bu gücü kaybettim. Varlığını yaşamak bizim için lükstü, yokluğuna alışmak oldukça zor... Muhtemelen "tatlım" sözünü her duyduğumda burnumun direğinin sızlaması o yüzden... Gittiğin diğer alemdeki sevdiklerini çok mutlu ettiğinden eminim nur içinde yat canım.

Zeynep KavrakoğluDüşünceleri, sözleri, satırları, kitapları...
Dolu dolu bir isim, bir sürü iz bıraktı...
Mekanı cennet olsun.

Yasemin Erensal


 

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk