Mezunlararası MasterGames Turnuvası
Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz.

MasterGames Üniversite Mezunları arası spor turnuvası olarak ilk defa bu yıl 7-8 Haziran 2014 de Boğaziçi Üniversitesi Spor Tesislerinde gerçekleşti.

Boğaziçi Mezunlar Derneği BUMED’ in girişimi ile başlatılan Mezunlar arası  MasterGames Turnuvası  ilk senesinde, Boğaziçi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Bilgi Üniversitesi olmak üzere  dört üniversitenin mezunları arasında gerçekleşti.  Amaç, okul günlerindeki gibi birlikte spor yapmayı teşvik etmek,  gittikce zayıflayan bağları sağlamlaştırmak ve  toplumumuzu daha aktif yaşamaya, spor yapmaya teşvik etmek idi.

MasterGames 4  branş ve  4 üniversite ile başladı

MasterGames bu sene iki takım sporu, Basketbol ve Voleybol, iki de bireysel  spor, Tenis ve Atletizm dallarında yapıldı. 200 den fazla mezun, eski arkadaşları ile birlikte  keyifle yarıştılar.

Uçak Savar’da ki Boğaziçi Üniversitesi Atletizm pistinde gerçekleşen yarışmalarda sadece spor yapan mezunlar değil,  sporu epeydir unutmuş mezunlar da yıllar içinde aldıkları kilo ve idmansızlıklarına rağmen keyifle yarıştılar. Genel klasmanda Boğaziçi mezunları birinci olurken, Odtü ikinci, Bilgi üçüncü ve İTÜ  mezunları da  dördüncü oldu.

Tenis elemeleri hafta başından itibaren kötü hava şartlarına rağmen yapıldı ve finaller BUMED tenis kortlarında oynandı. Kadınlarda da , erkeklerde de Boğaziçi Mezunları birinciliği kaptırmadılar. Kadınlarda Çiğdem Türkyılmaz, erkeklerde de Cüneyt Genç altın madalyanın sahibi oldu.

Basketbol’da Bilgi  mezunları genç takımları ile ağırlığını ortaya koydu ve birincilik kupasını aldılar. Baskette ITU ikinci, BU üçüncü, ODTU de dördüncü oldu.
Voleybol da ise ITU mezunları başarı ile finali oynayarak rakipleri BU mezunlarını yenerek birincilik kupasını aldılar. İkinci BU, üçüncü Bilgi ve dördüncü de Odtu mezunları oldu.

10.000 mezunun katıldığı, Boğaziçi Üniversitesi mezunlar günü olan 8 Haziran’da oynanan Basket finali öncesi bir de Necati Güler, Hüseyin Şiriner, Ömürden Kısagün gibi ünlü basketcilerin oynadığı  gösteri maçı yapıldı. Kalabalık seyirci kitlelerinin izlediği maçlar sırasında Efes Kızlarının gösterileri de ortama neşe kattı.

Organizasyonun  operasyonunu  BUMED ile birlikte  yine bir Boğaziçili, Tek Girişim’in sahibi Tijen Mergen üstlendi.  Mergen "Türkiye’nin köklü üniversitelerinin  kendilerini dünya standartlarında bir boyuta getirebilmesi ve üniversite camiasının ülke standartlarının yükseltilmesine katkıda bulunabilmesi için tüm mezunlara, başta da Türkiye’nin en önde gelen üniversitesi olarak Boğaziçi Üniversitesi mezunlarına önemli görevler düşüyor.  Bizlerin örnek olması gereken pek çok konudan biri de spor. Bu güne kadar neden yapılmamış bilmiyorum ama böyle bir amaçla mezunları bir araya getirmek harika bir fikir oldu. Fikir babası olarak BUMED Başkanımız Hakan Zihnioğu’na teşekkür ediyoruz.  Sonuçta bu sene hem ortamın çok karışık olmasından, hem de küçük tutup deneyim kazanıp büyüyelim diye 4 branş ve 4 üniversite mezunları arasında toplamda 200-250 kişilik bir şampiyona yaptık.  Çok keyifli iki gün geçirdik,  katılan tüm mezunlardan son derece olumlu geri dönüşler alıyoruz.  Seneye daha çok üniversite ve daha çok branşta yarışıyor olacağız. Hayalimiz bu turnuvayı bir çok spor dalı ile zenginleştirmek ve uluslararası platforma açmak ve MasterGames'i  her sene farklı ülkelerde üniversitelerin ev sahipliği yaptığı büyük bir şenlik haline getirebilmek." dedi.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk