BÜ GENEL SEKRETERLİK DUYURUSU

Değerli Boğaziçi Üniversitesi Mezunları,

Daha önce BÜMED’in desteğiyle tüm mezunlar camiasına yapılan duyuru kanalıyla sizlerle paylaştığımız “aileleri Van depreminden etkilenen Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine burs kampanyası”,  yüz ağartıcı bir sonuca ulaşmış, öncelikle siz mezunlarımızın bağışları sayesinde toplanan burs miktarı 10 gün gibi kısa bir sürede 48,600 TL , Mart ayı içinde ise 60,000 TL olmuştur.  

Toplanmış olan bu bağışın tümü, öğrencilerimizin gereksinim aciliyeti göz önüne alınarak paylaştırılmıştır.  İlk belirlemede uzunca olan liste, kimi öğrencilerin böyle bir desteğin, daha fazla ihtiyacı olan arkadaşlarına ulaşmasını tercih etmeleri sonucu 21 öğrenciyle sınırlandırılmıştır.  Bu öğrencilerimiz, gereksinimlerine göre üç gruba ayrılmıştır ve Şubat ayında  ilk gruptaki 6 öğrenciye toplam 2800’er TL, ikinci gruptaki 8 öğrenciye 2400’er TL ve son gruptaki 7 öğrenciye de 1800’er TL destek sağlanmıştır.  Mart ayında toplanan miktar ise 400’er TL olarak eşit miktarda paylaştırılmıştır. Burs komisyonunun da önerisi ve onayıyla bu miktarlar öğrencilere aylık küçük kısımlar halinde değil de geriye dönük ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak toplu olarak aktarılmıştır.

İlk iletide duyurulduğu gibi bu burs kampanyasının bir akademik yıl boyunca sürdürülmesi hedeflenmektedir.  Bu kampanyanın gerçekleşmesine önayak olan öğretim üyelerimiz Esra Mungan ve Olcay Akyıldız ve Burs Ofisi yöneticilerinin,  Vanlı öğrencilerimizle 1 Mart 2012 günü düzenlediği toplantıda, yapılan yardımın ve zamanlamasının ne denli yaşamsal olduğu dillendirilmiş ve vurgulanmıştır.  Bilhassa mezunlarımız ve üniversite mensuplarımız sayesinde her bir öğrenciye yapılabilen anlamlı yardımların en önemli katkısı, deprem sonrasında kendileri ve aileleri üzerindeki büyük maddi yükü hafifletmek amacıyla dönemlerini dondurup çalışmaya başlamış olan öğrencilerin tekrar öğrencilik hayatına geri dönebilmiş olmalarıdır. 

Sizlerle hem bu süreci paylaşmak, hem de vermiş olduğunuz destek için teşekkür etmek istedik. Bu vesile ile kampanyanın devam ettiğini sizlerle paylaşır ve BÜVAK “Van Bursu” açıklamalı hesap bilgilerini tekrar hatırlatırız.  Daha önce de belirtildiği gibi, yapılan maddi katkının hiçbir üst sınır bulunmadığı gibi hiçbir alt sınır da bulunmamaktadır.

Bağışlarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.

Boğaziçi Üniversitesi Genel Sekreterliği

Boğaziçi Üniversitesi Vakfı’nın Önemli Açıklaması:

-  Havale işlemleri esnasında katılımcıların işlem açıklaması olarak mutlaka VAN BURSU yazmaları gerekmektedir. Aksi takdirde,  havale açıklaması olmayan, yanlış veya eksik yazılan bağışlar  Van Bursu hesabına aktarılamaz.

-  İnternet üzerinden yapılan banka havalelerinde bağışçıların açık adres bilgileri bazen net bir şekilde görülememektedir.  Bundan dolayı, bağış makbuzlarının adreslerine gönderilmesini talep eden bağışçılarımızın kaynakge@boun.edu.tr adresine açık adres bildiriminde bulunmaları gerekmektedir.

 

BÜVAK BANKA BİLGİLERİ:
T. Garanti Bankası Boğaziçi Ünv. Şubesi (şb kodu 303)                  
Hesap Adı: Boğaziçi Üniversitesi Vakfı                                                 

“VAN BURSU” açıklamasıyla                                                                            
IBAN: TR18 0006 2000 3030 0006 2999 05       
 

Bu bursun oluşturulması için emeği geçen herkese içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk