Öyle Sevdim ki Seni, Kanada'da "En İyi Yabancı Film" Ödülünü Aldı

Yapımcılığını Medyaton - Nurdan Tümbek Tekeoğlu'88 (Sosyoloji)’nun ve yönetmenliğini Orhan Tekeoğlu’nun yaptığı ‘Öyle Sevdim ki Seni’ filmi, 28-29 Mart 2014 tarihleri arasında Kanada’nın Vancouver kentinde düzenlenen ‘Uluslararası Canada Film Festivali’nde “ En İyi Yabancı Film” ödülüne layık görüldü.

Dünyanın önde gelen film festivallerinden ‘Canada International Film Festivali’nde bir Türk filmi, en iyi yabancı film kategorisinde birinci oldu.
Uluslararası Göç Örgütü’nün de (IOM) desteklediği ‘Öyle Sevdim ki Seni filmi, dağılan Rusya’nın ardından 1980’li yılların sonlarında Yalta’dan Trabzon’a çalışmaya gelen Olga’nın, fuhuş mafyasının eline düşmeden son anda kurtaran Cemal ile arasındaki kırık bir aşkı anlatıyor.

Filmin yönetmeni Orhan Tekeoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Bugün dünyada 200 milyondan fazla insanın vatandaş oldukları ülkenin dışında yasal ya da yasadışı göçmen, işçi veya sığınmacı olarak yaşıyor. Cinsiyet açısından bakıldığında ise kadınlar, uluslararası  göçmenlerin yarısını oluşturuyor. Doğu Bloku’nun dağılması ise dünya ölçeğinde daha çok kadının göç hareketlerine katılmasında dönüm noktası olmuştur. Hep korkuyla yaşamak ve çalışmak zorunda kalan bu kadınların ilginç yaşamları benim hep ilgimi çekiyordu. Öyle Sevdim ki Seni filminin hikayesi de gerçek bir hikayeden  esinlenerek ortaya çıktı.”

DETAYLI BİLGİ İÇİN:
Medya Ton: 0533 6352447
www.oylesevdimkiseni.com
www.facebook.com/oylesevdimkisenifilm
https://twitter.com/oylesevdimki
http://instagram.com/oylesevdimkiseni
http://www.youtube.com/user/OyleSevdimKiSeni

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk