Çocuk Atölyesi

BÜMED Çocuk Atölyesi – 10 Kasım – 1 Aralık (Her Cumartesi)

Çocuğunuz farklı alanlarda atölye çalışmaları ile keyifli vakit geçirirken siz de NOA GYM’de  pilates / yoga dersine katılabilir, Bistro Erguvan’da sabah kahvaltınızı ederek kendiniz için kısa bir mola verebilirsiniz.

Program Tarihleri & Yeri 

10 Kasım Cumartesi günü başlayacak çalışmalar, 4 hafta boyunca her cumartesi  9.50 – 12.15 saatleri arasında BÜMED Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

Programın Amacı

İngilizce, matematik, sanat, bilim ve müzikle iç içe olan atölye çalışmalarında çocuğunuzun yaşıtlarıyla birlikte keyifli ve kaliteli vakit geçirmesini sağlamak, bu alanlarda kendisini geliştirmesine destek olmak.

Bu arada sizi de unutmadık;

Atölye çalışmalarına katılan çocukların velilerine özel hazırlanan fırsatlarla siz de NOA Gym’de spor yapabilir, pilates & yoga gibi grup derslerine katılabilir;  Bistro Erguvan’da sabah kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Programın Detayları:

Atölye çalışmaları en fazla 10 kişiden oluşmaktadır.

Program, ilköğretim 1. 2. ve 3. Sınıf öğrencileri için gerçekleştirilmektedir.

Program İçeriği            9.50 – 10.30              10.35 – 11.25                11.30 – 12.10

PROGRAM

1. Çalışma

2. Çalışma

3. Çalışma

1.HAFTA

10 KASIM

Happy English Hour

Eğlenceli Bilim

Perküsyon

2. HAFTA

17 KASIM

Kendi Hikayen

Matematiğin Renkli Dünyası

Sanat Atölyesi

3. HAFTA

24 KASIM

Happy English Hour

Eğlenceli Bilim

Sanat Atölyesi

4. HAFTA

1 ARALIK

Matematiğin Renkli Dünyası

Happy English Hour

Perküsyon

 

Programın Ücreti:

Toplam program BÜMED üyeleri için 300 TL; dışarıdan gelen misafirler için 400 TL.’dir.

Not:  Sadece 4 haftalık tüm programa kayıt yaptırılabilir, 1 haftalık katılım kaydı alınmamaktadır.

Noa Gym Özel Stüdyo Programı- Velilere Özel Fırsatlar

BURCSpor’da Pilates Mat  Dersleri

10:00 - 10:50_Pilates Mat

İyi görünen, sağlıklı, güçlü ve uzun yıllar sizi taşıyacak bir bedene sahip olmanın en etkin yollarından biri, ismini kurucusu Joseph H. Pilates’ten alan Pilates yöntemidir.

Pilates’in temel ilkesi, insanın aklını kullanarak bedeni üzerinde hâkimiyet kurmasıdır. Her kişinin kendi bedeninin kabiliyet ve sınırlarına göre uyarlanabilen bu yöntem, kendi ağırlığını kullanarak, kasların uzatıp kuvvetlenmesini sağlamaktadır.

Nalân Özdemir’le ( İŞL ‘96 )Yoga dersleri!

11:00 - 12:00 Yoga

Yoga, her şeyden önce var olan bütünlüğü anlamamızda etkin olan bir bütünlük çalışmasıdır.

Fiziksel Yoga uygulaması bedenimizle yakınlık kurmamızda, meditasyon zihnimizle yakınlık kurmamızda, pranamaya ise nefesimiz ile yakınlık kurmamızda kullanılan birer araç!

Nalân Özdemir, Yoga Eğitmenliği ve İleri Pranayama (yoga nefes teknikleri) Eğitmenliği sertifikasyonunu modern yoganın en önemli merkezlerinden Kripalu Yoga Merkezi’nde aldı ve halen bu merkezde yoga çalışmalarını sürdürüyor. 1991’den itibaren tiyatro, dans, yoga ve bedensel hareket teknikleri üzerine çalışıyor.
Veliler belirlenen saatlerde bu 2 dersin birine veya ikisine birden katılabilirler.

Derse katılmayı tercih etmeyen velilerimize hocalarımız ayrıca 4 haftalık fitness programı da hazırlayabilirler.

BUMED Çocuk Atölyesine katılan velilerimize özel fırsatlar:

4 haftalık ders paketi BÜMED üyeleri için 80 TL; dışarıdan gelen misafirlerimiz için 120 TL.

Aylık sınırsız üyelik; BÜMED’lilere 160 TL, dışarıdan gelenlere 200 TL  

Çocuk Atölyesi  Ders İçerikleri :

Matematiğin Renkli Dünyası

Bu atölye çalışmasında, matematiğin günlük hayattaki yeri & kullanımı ve çeşitli matematik konuları üzerine bir takım etkinlikler yapılarak, öğrencilerin matematiksel ve eleştirel düşünme becerilerini geliştirmek ve işbirlikli bir ortamda matematik dünyasının eğlenceli ve aynı zamanda öğretici bir yer olduğunu keşfetmelerini sağlamak amaçlanmıştır. 

Eğitimci :Evrim Erdik 

Eğlenceli Bilim

Çocuklar için özel tasarlanmış çalışmalarla, çocuklarımızın birbirinden farklı konularda doğa ve bilimi yaşayarak tecrübe etmelerini sağlamak; onların kişisel gelişimlerine ve bilgi birikimlerine katkıda bulunmak; sorgulayan ve özgür düşünme yeteneğine sahip minik bilimciler haline getirmek.

Eğitimci: Eğlenceli Bilim

Happy English Hour

Happy Hour in English atölye çalışmasında çocuklarınızı her cumartesi İngilizce’nin eğlenceli dünyasına davet ediyoruz!

 Bu atölye çalışmasının amacı çocuğunuzun İngilizce konuşma, okuma, yazma ve dinleme yetilerinin yanında onun İngilizce’ye ilgisini ve sevgisini artırmaktır. Öğrenmeyi ilginç ve eğlenceli kılmak için hazırladığımız uygulamalı aktivitelerle çocuklar hep birlikte yaratıcı oyunlar oynayacak, şarkılar söyleyecek, eğlenceli hikâyeler okuyacak ve her çalışmada çok eğlenecekler.

Eğitimci: Merve Zalgı

Sanat Atölyesi

Atölyemizde çok sayıda görsel malzemeyi kullanarak tüm çocukların katılacağı ortak bir çalışma yapılacak. Ortaya çıkacak  üç boyutlu  eser, çocukların  bağımsız ve bir arada, uyumlu çalışma deneyimlerinin ürünü olacak. Süreç boyunca birlikte yaşanılan coşku ve paylaşım,  çocuklarımızın sanatla ve estetikle kuracakları bağın yapıtaşlarını oluşturacaktır.

Eğitimci: Sevinç Çiftçi

Perküsyon

Bu atölye çalışmamızda çocukların müzik iletişimini geliştirmeyi ve onların yaratım ve hayal gücünü artırmayı hedefliyoruz. Çocuklar müzik türlerinin ritimlerine uygun hareket etme deneyimi yaşarken grup paylaşımlarıyla ortak parçalar yaratacaklar.

Eğitimci: Selda Öztürk 

Kendi Hikâyen

Yaratıcı düşünme gücünü geliştirme odaklı dersimizde dünya klasiği olan masal ve hikâyelerden yolara çıkarak, aşina olunan ana karakterlerin ve mekânların dönüştürülmesi, bireysel hayal gücünün harekete geçirilerek, her çocuğun kendi hikâyesini oluşturabilmesi beklenecektir. Görsel, yazılı ve sözlü materyaller ile çocukların kolektif ve bireysel düşünce gücünün aktifleşeceği eğlenceli dersimizden tüm çocuklar kendi hikâyeleri ile ayrılacak.

Eğitimci: Duygu Cankılıç 

Rezervasyon için:
Tel: 0212 359 58 13/14
e-posta: kurslar@bumed.org.tr

 
© 2012 BÜMED | Her Hakkı Saklıdır. Bu sayfadaki bilgiler kaynak gösterilse dahi, izinsiz kopyalanamaz, çoğaltılamaz.
Kurumsal Üyelik Atölyeler BUgezi Etkinlikler Boğaziçi Dergisi BURC Powerbuy İletişim Sponsorluk